Dodatečné zateplení šikmé střechy
Firma Puren nabízí řešení pomocí kombinace minerální vaty a PIR izolací.
Firma Puren nabízí řešení pomocí kombinace minerální vaty a PIR izolací.
Systém TOPDEK představuje řešení šikmých střech, které zajistí spolehlivost a dlouhodobou životnost střechy a úsporu nákladů na vytápění. Zároveň dává možnost vytvořit atraktivní a prostorný interiér podkroví u novostaveb i rekonstrukcí.
Zateplení střechy se nevyplatí podceňovat, může zabránit úniku 15 procent tepla z domácnosti. Nyní je navíc možné na zateplení střechy získat dotaci z programu Nová zelená úsporám od Ministerstva životního prostředí a nechat si od státu proplatit až polovinu celkových nákladů. Úsporné standardy pro získání podpory splňuje například tepelněizolační systém iRoof od značky Tondach.
Stále se zvyšující požadavky na úsporu energie vyvolané nárůstem cen vedou ke stavbě energeticky úsporných budov. S tímto je spojen i požadavek na další zařízení ke snižování spotřeby energie, jako jsou fotovoltaické a solární panely. Ideálním řešením je umístění těchto panelů na ploché střechy. Na pohled jednoduché řešení, které ale v sobě skrývá úskalí, o kterých jsme dříve nehovořili.
Systém TOPDEK představuje řešení šikmých střech, které zajistí spolehlivost a dlouhodobou životnost střechy a úsporu při vytápění. Zároveň dává možnost vytvořit atraktivní a prostorné podkroví. Systém je určen pro novostavby i rekonstrukce rodinných či bytových domů.
V zimě chceme uvnitř domu udržet drahocenné teplo – abychom toho dosáhli, je potřeba mimo jiné kvalitně a dostatečně zaizolovat střechu rodinného domu. Jak toho docílit, aby nikde nevznikly tepelné ztráty?
Nejnovější minerální izolační desky ISOVER XH do plochých střech dosahují nejvyšší pevnosti v tlaku 100 kPa a současně vysoké bodové zatížitelnosti 1000 N.
Tepelněizolační systém iRoof značky Tondach, která je součástí portfolia společnosti Wienerberger, získal dne 26. 2. 2020 ocenění Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2020.
Správně zateplená střecha je základem každého domu. V létě izolace ve střeše omezuje prostup tepla dovnitř domu, v zimě zabraňuje tepelným únikům.
Podkrovní obytné prostory si už bez zateplení prakticky nelze ani představit. Je to samozřejmost. Jaké tepelné izolace ale použít a jakou tloušťku, to již tak jasné není. Správnou tloušťku tepelné izolace je přitom nutné navrhnout a spočítat tak, aby byly splněny požadavky závazné tepelnětechnické normy ČSN 73 0540:2011.
To, co stačilo na zateplení před pěti lety, dnes již nevyhoví a zateplení, které bylo v souladu s normami před 10 lety, je jen třetinové oproti platné normě ČSN 73 0540. Nejpřísnější požadavky na zateplení jsou u střech.
Realizace staveb (novostavby, rekonstrukce apod.) jsou prováděny dle projektové dokumentace zpracované odborně způsobilou osobou pro vydání povolení ke stavbě. Tato dokumentace není realizační – provádějící dokumentací. Realizační – prováděcí dokumentace se většinou neprovádí. Některé rekonstrukce, obvykle výměny krytin a zateplení se provádějí realizačními firmami bez projektové dokumentace. V tomto případě realizační firma nahrazuje funkci projektanta.
Letošní léto bylo extrémně teplé. Teploty v interiérech stoupaly na 30 °C a pobyt uvnitř budov se stával nesnesitelným. Z hlediska letního období jsou nejvíce zatíženy podkrovní prostory se střešními okny a orientací na jih.
Projektanti pracují s velkým množstvím moderních konstrukcí, které dokážou vyřešit největší problémy, s nimiž se konkrétní stavby setkávají.
Současná výstavba vyžaduje nejvyšší standardy energetické účinnosti, funkčnost během celé životnosti a především optimální kvalitu vnitřního ovzduší a tepelný komfort. Toho lze dosáhnout maximální vzduchotěsností a ochranou stavebních konstrukcí proti vlhkosti.