ASB Stavebnictví Střecha Zateplení střechy

Zateplení střechy

Partneři sekce:
  • Prefa

Dvouplášťové střechy jsou typy střešních konstrukcí, kde horní plášť chrání budovu před povětrnostními vlivy, zatímco ten spodní udržuje stabilní teplotu uvnitř. Jejich správná izolace je důležitá pro efektivní využívání energie a dlouhou životnost budovy. Ideálním materiálem pro zateplení tohoto typu střech je foukaná minerální izolace, která kombinuje vlastnosti minerální vlny s rychlým a flexibilním zpracováním.

Systém TOPDEK představuje řešení šikmých střech, které zajistí spolehlivost a dlouhodobou životnost střechy a úsporu nákladů na vytápění. Zároveň dává možnost vytvořit atraktivní a prostorný interiér podkroví u novostaveb i rekonstrukcí.

Zateplení střechy se nevyplatí podceňovat, může zabránit úniku 15 procent tepla z domácnosti. Nyní je navíc možné na zateplení střechy získat dotaci z programu Nová zelená úsporám od Ministerstva životního prostředí a nechat si od státu proplatit až polovinu celkových nákladů. Úsporné standardy pro získání podpory splňuje například tepelněizolační systém iRoof od značky Tondach.

Stále se zvyšující požadavky na úsporu energie vyvolané nárůstem cen vedou ke stavbě energeticky úsporných budov. S tímto je spojen i požadavek na další zařízení ke snižování spotřeby energie, jako jsou fotovoltaické a solární panely. Ideálním řešením je umístění těchto panelů na ploché střechy. Na pohled jednoduché řešení, které ale v sobě skrývá úskalí, o kterých jsme dříve nehovořili.

Systém TOPDEK představuje řešení šikmých střech, které zajistí spolehlivost a dlouhodobou životnost střechy a úsporu při vytápění. Zároveň dává možnost vytvořit atraktivní a prostorné podkroví. Systém je určen pro novostavby i rekonstrukce rodinných či bytových domů.

Podkrovní obytné prostory si už bez zateplení prakticky nelze ani představit. Je to samozřejmost. Jaké tepelné izolace ale použít a jakou tloušťku, to již tak jasné není. Správnou tloušťku tepelné izolace je přitom nutné navrhnout a spočítat tak, aby byly splněny požadavky závazné tepelnětechnické normy ČSN 73 0540:2011.