Partneři sekce:
  • Prefa

Tepelné izolace z PIR v systému šikmých střech TOPDEK

Systém TOPDEK představuje řešení šikmých střech, které zajistí spolehlivost a dlouhodobou životnost střechy a úsporu nákladů na vytápění. Zároveň dává možnost vytvořit atraktivní a prostorný interiér podkroví u novostaveb i rekonstrukcí.

iRoof

Stát proplatí až polovinu nákladů na zateplení střechy. Jak ale vybrat správný materiál?

Zateplení střechy se nevyplatí podceňovat, může zabránit úniku 15 procent tepla z domácnosti. Nyní je navíc možné na zateplení střechy získat dotaci z programu Nová zelená úsporám od Ministerstva životního prostředí a nechat si od státu proplatit až polovinu celkových nákladů. Úsporné standardy pro získání podpory splňuje například tepelněizolační systém iRoof od značky Tondach.

Fotovoltaika na plochých střechách s tepelnou izolací Puren PIR

Stále se zvyšující požadavky na úsporu energie vyvolané nárůstem cen vedou ke stavbě energeticky úsporných budov. S tímto je spojen i požadavek na další zařízení ke snižování spotřeby energie, jako jsou fotovoltaické a solární panely. Ideálním řešením je umístění těchto panelů na ploché střechy. Na pohled jednoduché řešení, které ale v sobě skrývá úskalí, o kterých jsme dříve nehovořili.

Tepelné izolace PIR ve skladbě šikmých střech TOPDEK

Systém TOPDEK představuje řešení šikmých střech, které zajistí spolehlivost a dlouhodobou životnost střechy a úsporu při vytápění. Zároveň dává možnost vytvořit atraktivní a prostorné podkroví. Systém je určen pro novostavby i rekonstrukce rodinných či bytových domů.

Puren PIR Pefect na bednění a parozábraně, tloušťka 140 mm, prostup tepla U = 0,16 W/m²K

Tepelné izolace, které izolují v zimě i v létě

Podkrovní obytné prostory si už bez zateplení prakticky nelze ani představit. Je to samozřejmost. Jaké tepelné izolace ale použít a jakou tloušťku, to již tak jasné není. Správnou tloušťku tepelné izolace je přitom nutné navrhnout a spočítat tak, aby byly splněny požadavky závazné tepelnětechnické normy ČSN 73 0540:2011.

Chybějící detaily v projektu a jejich důsledek v praxi

Chybějící detaily v projektu a jejich důsledek v praxi

Realizace staveb (novostavby, rekonstrukce apod.) jsou prováděny dle projektové dokumentace zpracované odborně způsobilou osobou pro vydání povolení ke stavbě. Tato dokumentace není realizační – provádějící dokumentací. Realizační – prováděcí dokumentace se většinou neprovádí. Některé rekonstrukce, obvykle výměny krytin a zateplení se provádějí realizačními firmami bez projektové dokumentace. V tomto případě realizační firma nahrazuje funkci projektanta. 

Tepelná izolace proti přehřívání podkroví

Tepelná izolace proti přehřívání podkroví

Letošní léto bylo extrémně teplé. Teploty v interiérech stoupaly na 30 °C a pobyt uvnitř budov se stával nesnesitelným. Z hlediska letního období jsou nejvíce zatíženy podkrovní prostory se střešními okny a orientací na jih.