Partneři sekce:
  • Prefa
Chybějící detaily v projektu a jejich důsledek v praxi

Chybějící detaily v projektu a jejich důsledek v praxi

Realizace staveb (novostavby, rekonstrukce apod.) jsou prováděny dle projektové dokumentace zpracované odborně způsobilou osobou pro vydání povolení ke stavbě. Tato dokumentace není realizační – provádějící dokumentací. Realizační – prováděcí dokumentace se většinou neprovádí. Některé rekonstrukce, obvykle výměny krytin a zateplení se provádějí realizačními firmami bez projektové dokumentace. V tomto případě realizační firma nahrazuje funkci projektanta. 

Jak se správně zorientovat při výběru izolace PIR?

Jak se správně zorientovat při výběru izolace PIR?

Pokrývačská firma pana Burdy se zabývá kladením střešní krytiny od roku 1995. V posledních letech rozšířila svou činnost i o kladení nadkrokvového zateplení s tepelnými izolacemi PIR. V praxi se setkává s izolacemi PIR ve formě desek kladených na bednění nebo přímo na krokve. Ne každý výrobce má stejné vyhotovení tohoto typu izolace.

Zateplení dvouplášťových střech

Zateplení dvouplášťových střech

Stávající bytové domy trpí řadou neduhů, jedním z nich je problematika zateplení dvouplášťových rovných střech. Původní koncepce dnešním požadavkům na energetickou úspornost nestačí. Tento problém se týká i plochých střech nově postavených.  V praxi to při kvalitní sanaci znamená nejen více tepla, ale i možnost úspory 10-20% u střech bytových domů. Při použití kvalitní izolace to může znamenat i další úspory za energii vynaloženou na chlazení. A konec konců správně fungující dvouplášťová střecha je méně náchylná k opravám a to je úspora přímo zásadní.