Hager Domovea vizualizace

Chytrý dům jako váš pomocník v každodenním životě

Člověk nemající žádná pohybová omezení si nedovede představit, jakým problémem může být třeba pro vozíčkáře, prosté otevření okna, obzvlášť pokud se nachází za nějakou překážkou či příliš vysoko. S chytrou domácností to nemusí být problém. Kromě dnes již běžného řízení osvětlení nebo žaluzií či topení máme mnoho dalších systémů, které můžete propojit s vaší vysněnou chytrou domácností.

kvalita zivota

V Praze je blaze?

Do atmosféry současné mírné paniky ohledně koronavitu zveřejnil Institut plánování a rozvoje dlouhodobě připravovanou studii, která se zabývala kvalitou života v hlavním městě. Závěry studie potvrzují, že jsou lidé v Praze spokojeni. Zároveň dokument poukazuje na fakt, že cizinci jsou pro Prahu stále důležitější, protože pomáhají zaplnit mezery na trhu práce. Analýza se věnuje celkem osmi různým tématům, které kvalitu života ovlivňují.

Praha má ambice výrazně proměnit jak samotnou Olšanskou ulici, tak i nastavit budoucí směr rozvoje jejího okolí.

Praha chce kultivovat Olšanskou ulici

Pražské centrum je plné ulic, ve kterých byla v průběhu 20. století preferována automobilová doprava do té míry, že ulice takřka ztratily význam veřejného prostoru. Jedná se o dlouhé, asfaltem pokryté plochy, které jen výjimečně umožňují přežívání zeleně a rozhodně nelákají chodce k procházce. Institut plánování a rozvoje se nyní rozhodl zaměřit se na další takovou ulici – Olšanskou na Žižkově s cílem vytvořit zadání pro její rozvoj a pohlídat budoucí výstavbu v jejím okolí.

Brno zveřejnilo návrh nového územního plánu

Brno včera zveřejnilo návrh nového územního plánu, který má vejít v platnost v roce 2022. Námitky je možné podávat do 13. května. Veřejné projednání se chystá na 6. května v sále zastupitelů na Nové radnici. Kvůli karanténním opatřením je zrušeno představovaní návrhu v jednotlivých částech Brna, uvedl v tiskové zprávě Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna, která návrh zpracovala.

Mateřská školka Nekoř 01

Škola hrou se spoustou slunce

Dostatek světla, propojenost s přírodou nejen vizuální, ale i skutečná, svobodný prostor s dostatkem pozitivních prožitků na čerstvém vzduchu. To byl počáteční záměr architektů Terezy Kučerové a Patrika Zamazala při návrhu mateřské školy v Nekoři. Ruku v ruce s tímto projektem pak šla kultivace historického středu obce s farou, školou a kostelem, rámovaného hřbitovní zdí a lipovou alejí.