Nový kampus na Albertově: Poklepáním základního kamene začala poslední fáze

Na pražském Albertově v pondělí 18. října zástupci Univerzity Karlovy (UK) slavnostně poklepali na základní kámen nového kampusu školy. Pro projekt dvou vědeckých a výukových center, která mají být největší výstavbou univerzity v centru Prahy za posledních 100 let, získala škola letos územní rozhodnutí a zřejmě v listopadu podá žádost o stavební povolení.

LAVICKA 34A1825 min

Krajinářská architektura a umění oživily Krnov

Landscape festival se rodil v letech 2013 a 2014 v Praze, ale konal se již také v Opavě, Ostravě a Plzni. A právě na své působení ve Slezsku navázal letošním zářijovým devátým ročníkem, v němž obrátil svou pozornost ke krajině Krnova. Projekt, který pořádala Galerie Jaroslava Fragnera, usiluje o osvětu a mezioborový dialog nejen českých, ale také mezinárodních odborníků, umělců, politiků a široké veřejnosti.

Stavbě Středoevropského fóra nic nebrání. Muzeum získalo klíčový pozemek

Muzeum umění v Olomouci získalo klíčový pozemek o výměře necelých 600 metrů čtverečních určený pro stavbu dlouho připravovaného Středoevropského fóra Olomouc (SEFO), místa pro prezentaci středoevropského výtvarného umění. Stál 8,5 milionu korun bez daně. O výkup pozemku usilovalo muzeum řadu let, propojí totiž budovu SEFO s okolními ulicemi

perspektiv innovation and education center of isp studio flusser 03 min

Labyrint poznání. Jak vypadá knihovna pro 21. století?

International School of Prague je nejstarší a největší mezinárodní školou v České republice, kterou navštěvuje devět set studentů od tří do devatenácti let. Někdejší knihovna, která je součástí školního areálu v pražských Nebušicích, již neodpovídala potřebám školy. Účel, kterému knihovna dříve sloužila, se výrazně změnil a vyvinul.