Architektura

Partneři sekce:

Kovové fasády a interiérové obklady AVG tvoří převážně dekorační prvky, které se používají pro úpravu vnějších a vnitřních stěn budov. Design kovové fasády závisí na mnoha faktorech jako jsou lokalita, funkce budovy, požadavky na světlo a akustiku a samozřejmě také estetické požadavky.

V rámci projektu Krumlovský Vltavín postaví developer brněnská společnost SVV real, s.r.o. podle návrhu architektonického ateliéru A8000 ve třech etapách celkem 62 apartmánů a 131 bytů. Šestipodlažní apartmánový dům s elegantními visutými boxy a šikminami, který je nejvýraznějším objektem celého komplexu, už je ve výstavbě.

Předmětem mezinárodního soutěžního dialogu bylo navrhnout budoucí rozvoj veřejného prostranství podél řeky Vltavy. Lokalita, které se dlouhé roky nevěnovala pozornost, se tak stane místem nejen pro divokou přírodu, bydlení a práci, ale také odpočinek. Vítězem se stal česko-belgický tým složený z ateliérů OMGEVING+FISER+VRV+SINDLAR.

Společnost Kronospan sídlící v Jihlavě patří k nejmodernějším závodům v Evropě v oblasti výroby desek na bázi dřeva pro interiérový design, nábytkářský průmysl a stavebnictví. Začátkem roku uvedla na trh novou Globální kolekci Kronodesign, kterou nám blíže představí ambasadorka značky Simona Pospíšilová.

Plzeň postaví za několik set milionů korun nový dům se 68 byty na náměstí Emila Škody poblíž centra. Má hotovou studii a teď zadá projekt, který by měl být hotový do roku a půl. Stavbu zaplatí ze svého. Město plánuje, že si vezme výhodný úvěr, jehož splátky chce hradit z nájmů bytů 2+kk a 3+kk. Po plánované výstavbě třech nových domů na Světovaru se 170 byty jde o druhý největší bytový projekt města.

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného náměstí se stal společný návrh holandské kanceláře Benthem Crouwel Architects a českého studia OVA. Projekt na dostavbu jednoho z nejvýznamnějších pražských náměstí navazuje na původní hodnoty urbanistické koncepce Dejvic od Antonína Engela. Investor s vítězem již podepsal smlouvu na přípravu projektu.

Soutěž Zelená střecha roku mapuje již deset let situaci na trhu zelených střech v České republice. Patnáct objektů přihlášených do letošního ročníku soutěže navštívili členové odborné poroty v polovině června. Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny 14. září 2023 u příležitosti mezinárodní konference Zeleň na budovách jako součást adaptačních opatření na změnu klimatu. Časopis ASB je mediálním partnerem ocenění.

Klient, jehož pracovní povinnosti ho často zavádějí do různých koutů světa, se nedávno rozhodl usadit se s rodinou v jednom z historických řadových domů, který se nachází jen kousek od pražského letiště. Tento třípodlažní dům s polozapuštěným suterénem, předzahrádkou a rozlehlou zahradou nabízel nádherný výhled na okolní krajinu, včetně bělohorských plání.

Lenka Zemanová -

Hliníková okna a dveře pro rodinné domy a moderní budovy od společnosti AVG group, a.s. jsou často nedílnou součástí mnoha moderních projektů, u kterých je požadavek vytvořit nadčasový a originální design. Hliníková okna a dveře AVG jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a ve 100% zaručené kvalitě.

Jen v hlavním městě žije na sídlištích celých 40 % obyvatel. Je tedy vysoce pravděpodobné, že tzv. "králíkárny" nejen nezmizí, ale je do nich naopak potřeba investovat a zvelebovat je. To se samozřejmě týká i veřejného prostoru, který byl v uplynulých desetiletích většinou zanedbáván a místním tak chybělo větší sepětí s lokalitou. To je rovněž případ zchátralého komplexu veřejné vybavenosti na Proseku. 

Lenka Zemanová -

Na počátku byla mimořádná mezinárodní architektonická soutěž, které se zúčastnilo 108 týmů z 38 zemí celého světa. Výsledky byly oznámeny v dubnu 2018. Ani po více jak 5 letech se však nekoplo do země. Nyní dobrovolnému svazku obcí LOŠBATES na Říčansku svitla naděje. Konečně se podařilo získat stavební povolení pro novou svazkovou základní školu v Louňovicích určenou 540 žákům.