Dominantou obytného prostoru je otevřená kovová police.

Půdní byt

Při rekonstrukci podkrovního bytu považovali architekti David Neuhäusl a Matěj Hunal za nejdůležitější v co největší míře uchovat velkorysost otevřené půdy. V rámci celé dispozice se opakuje sjednocující materiál březové překližky.

WC Cleanet Navia Novinka ve světě sprchových toalet

Laufen Cleanet Navia: Nová toaleta se zabudovanou bidetovou sprškou

Společnost Laufen přichází s novinkou WC Cleanet Navia se zabudovanou bidetovou sprškou, která se zaměřuje na uživatelské výhody a na udržení efektivního uživatelského rozhraní. Za inovativní toaletou stojí švýcarský designér Peter Wirz, který navrhl i její předchůdkyni, toaletu Cleanet Riva. Veškeré novinky je možné si prohlédnout v pražské Prague Gallery – Art of Bathrooms v blízkosti I. P. Pavlova.

výcarská ambasáda v Keni

Švýcarská ambasáda v Keni

Dvě na první pohled zcela odlišné kultury – švýcarská a africká – se spojily v architektuře švýcarské ambasády v keňském hlavním městě Nairobi. Masivní betonová stavba v barvě místní sytě červené půdy splývá s okolím a tvoří součást africké krajiny.

ASBcz 2019 02

Nové číslo časopisu ASB 2/2019

V nejnovějším čísle ASB se můžete dočíst, co si moravský architekt Marek Jan Štěpán myslí o svých stavbách kostelů a proč se pustil do projektů minimálních obydlí. Jeden z takových minimálních domů si i podrobněji představíme.

Na stavbu byl použit beton vhodný pro řešení pohledových betonových konstrukcí na oblouky sloupy a skořepinu objektu

Víno, beton, elegance

Vinařství Lahofer, jehož vznik se datuje k roku 2003, většina z Vás už asi zná. Momentálně Vám ale chceme představit nový objekt, centrum vinařství Lahofer, který vzniká ve znojemském kraji nedaleko obce Dobšice.
Jedná se o moderní stavbu, jejíž výjimečnost spočívá ve využitelnosti centra.

Bývalé planetárium září do noci.

Přeměna planetária

Kanadští architekti znovu vdechli život do prostor někdejšího montrealského planetária. Autoři projektu vytvořili novou funkci a novou architekturu pro stárnoucí objekt, který se nyní stal domovem společnosti ÉTS Centech.