asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Architektura

Partneři kategorie

Další články ze sekce Architektura

Novinky KLUDI prezentované na veletrhu ISH 2017

12.06.2017
Vysoká kvalita, intuitivní ovládání a propracovaný design jsou rozhodující prvky baterií KLUDI. Pozorným nasloucháním potřeb a očekávání spotřebitelů, zlepšuje společnost KLUDI i nadále svůj sortiment. Nejnovější řešení, které KLUDI nabízí, vhodné k modernímu životnímu stylu a splňující všechna ...

Odkaz meziválečné tradice: Originální byty a ateliery

05.06.2017
Na pražském Smíchově, v blízkosti historické usedlosti Koulka, byla nedávno dokončena realizace projektu Nová Koulka. Architekt Milan Kopeček poměrně složitě tvarovaný stavební pozemek ve svém návrhu nezjednodušil, ale otiskl jej v původní podobě do nové architektury.

Zámek Hluboká nad Vltavou

05.06.2017
Krása historizujících vypínačů Berker Serie Glas podtrhuje krásu zrekonstruovaných zámeckých interiérů.

Hybridní budova s roztančenou fasádou

31.05.2017
Hérault Arnod Architectes Hravé a elegantní zároveň… Francouzi dokazují, že mají co říci nejen na půdě módy. Ve francouzském Rennes vznikla zajímavá hybridní architektura, která nabízí jak kulturní a volnočasové prostory, tak ubytování pro zahraniční akademiky.

Tančící byt

29.05.2017
Nově zrekonstruovaným bytem se promenují dvě kočky. Žádní čeští mourci. Z těchto mini šelem alergii nedostanete. Obě designové jako jejich nový stylový domov. Obě elegantní jako jejich tančící paní…

Elektrické sušáky

25.05.2017
Elektrické sušáky jsou v dnešní době velmi praktické a hodí se převážně do malých koupelen. Sušák lze ihned namontovat bez jakéhokoliv plnění a další jiných příprav.

Sousedský teamBuilding

15.05.2017
Mexičtí architekti ze studia Arquitectura de Movimiento (neboli „Architektura v pohybu“) vytvořili v Mexico City inspirativní projekt plný jižanské nátury a sexappealu. Hlavní roli v konceptu domu hrají sousedské vztahy.

Rekonstrukce Lannova paláce

11.05.2017
Naproti budově Masarykova nádraží v Praze stojí mohutně vyhlížející palác v novogotickém stylu. Pro průmyslníka Vojtěcha Lanna jej mezi léty 1857–1859 zrealizoval stavitel Jan Ripota. Návrhu se tehdy ujali architekti Josef Kranner a Ignác Ullmann. Po kompletní rekonstrukci v roce 2015, která ...

Trochu jiný squat

10.05.2017
Projekt SQUAT iD23 v Pařížské ulici v Praze vznikl s cílem přispívat k osvětě interiérového designu a architektury a tím zlepšovat kvalitu bydlení v České republice. V každém z pěti pater vytvořilo pět různých architektonických ateliérů pět různých bytů pro pět různých fiktivních rodin. Každý ...

Werner Aisslinger propůjčil svůj um fimě Kaldewei

10.05.2017
Dlouhodobá spolupráce s proslulými designérskými studii jako Sottsass Associati a velikány designu jako Arik Levy a Anke Salomon se u Kaldewei stala neoddělitelnou součástí vývoje nových výrobků. Nové impulsy přináší do inovačního procesu aktuálně také čerstvá spolupráce s Wernerem Aisslingerem ...

Eko-bydlení

09.05.2017
Mezi kmeny velkých stromů, na okraji lázeňského města Pedras Salgadas v severním Portugalsku, se nachází několik lesních chatek, které nabízejí klidné útočiště pro návštěvníky. Návrh pochází od architektů Luíse Rebela de Andrade a Dioga Aguiar.

Vila s názvem ONE

05.05.2017
Vilu ONE navrhli architekti ze studia EFEKT jako flexibilní dům pro mladý pár s jedním až dvěma dětmi.  Její půdorys maximalizuje sociální funkce ve velkém otevřeném rodinném prostoru s výhledy do tří stran - na okolní krajinu, na terasu a do chráněné severní zahrady.

Moderní lázně v historickém prostředí

02.05.2017
Komplex nebarokních budov z 18. století je sídlem karlovarského hotelu Pupp již od roku 1701. Architekti ze studia Kaama doplnili objekt hotelu současnou architekturou nového wellness, které s historickou budovou zajímavě estetickým způsobem kontrastuje.

Casa Kwantes v Rotterdamu je vila objímající olivovník

27.04.2017
Vila s názvem Casa Kwantes od studia MVRDV je jako dům s dvěma tvářemi. Z ulice je to strohá uzavřená  kostka, která se ale překvapujícím způsobem rozvlní směrem do zahrady, kde křivky její skleněné fasády objímají olivovník stojící uprostřed pozemku. Vedle avantgardní architektury má tato ...

Privátní dům v Lauschka

27.04.2017
Tento samostatně stojící rodinný dům je situován ve venkovském prostředí na periferii malé obytné zástavby nedaleko Lipska. Nezaměnitelný charakter mu propůjčuje obklad z vláknocementových fasádních desek Eternit EQUITONE.

MOVENTO: EVOLUCE pohybu

26.04.2017
MOVENTO, nový skrytý vodicí systém firmy Blum pro zásuvky a výsuvy ze dřeva, se vyznačuje novými vlastnostmi chodu a ještě vyšším komfortem obsluhy.

Jednací atrium - jednoduchost a kontrast

25.04.2017
Architekti ze studia D3A pod vedením Tomáše Prouzy vytvořili návrh originálně koncipovaného zasedacího prostoru pod širým nebem. Ten byl situován do otevřeného atria budovy banky J&T, na které navazují také tři nově zbudované jednací místnosti.

Co vše jsme nevěděli o zelených stěnách a (ne)báli jsme se zeptat

24.04.2017
Vertikální, vegetační, zelená stěna, tak obvykle nazýváme jedinečný prvek zahradního umění, který zkrášlí interiér i exteriér a pomůže vytvořit pevnější pouto mezi námi a přírodou i tam, kde je jinak k zeleni daleko. Velmi mnoho o tom ví Benjamin Raich, odborník zabývající se návrhy a realizací ...

Industriální styl

23.04.2017
Tento směr vznikl v 60. letech minulého století, kdy se přemýšlelo, jak využít staré továrny, sklady a jiné prázdné průmyslové prostory k bydlení. Tomu odpovídá i strohý a praktický styl věcí, které jsou v něm použity.

Jaro v obchodě

22.04.2017
Designový obchod Monobrand zařadil do svého portfolia minimalistické interiérové novinky od světových designových studií, jejichž produkty si oblíbili zejména ti, kteří neholdují mainstreamovému designu. 

Další z Jaga Media