Moderní ocelová montovaná hala AVG

AVG group, a.s. je výrobcem ocelových montovaných hal s nejlepšími řešeními pro zákaznické požadavky z různých sektorů využití služeb, obchodu, výroby nebo skladování.

Vinohradský zen

Vinohradský zen: Když se japonské snoubí s českým

Interiér v pražských Vinohradech představuje netradiční spojení moderního japonského minimalistického designu s prvky parametrického interiérového designu a tradičními českými motivy. Architektonickým záměrem bylo vytvořit prostředí, které bude jednoduché, čisté, elegantní a zároveň útulné.

TUM Campus

Co s opuštěnými sportovišti po olympiádě? Inspiraci nalezneme v Mnichově

Perfektní využití prostoru, který původně vznikl kvůli olympijským hrám v roce 1972, nabízí kampus Technické univerzity v Mnichově (TUM), kde dnes sídlí Katedra sportu a tělovýchovy. Jeden z architektů prostorné budovy ze dřeva a skla Helmut Dietrich míří o nápaditém projektu vyprávět do Prahy.

Náplavka Radbuza

Náplavka Radbuza: Propojení řeky, městského centra a relaxační zóny

Začlenění řeky Radbuzy zpět do života Plzně. Takový byl primární cíl architektonické kanceláře Ateliér k světu. Vybrán byl více jak kilometr dlouhý neudržovaný a opuštěný zelený pás, který se souvisle táhne podél levého břehu až k soutoku Radbuzy se Mží. Architekti následně iniciovali projekt, zapojili místní, přesvědčili radnici. Nyní se z jejich úsilí může těšit celé město.

Staroměstská brána

Novostavba u hotelu Intercontinental: Investor se chce soudit

Fond R2G vlastnící pražský hotel Intercontinental, podá žalobu proti rozhodnutí odboru stavebního řádu pražského magistrátu, kterým úřad zrušil územní rozhodnutí k plánovaným úpravám okolí hotelu včetně novostavby na náměstí Miloše Formana. Majitelé nemají v plánu z projektu odstranit kritizovanou stavbu a rozhodnutí úřadu je podle nich zmatečné a nezákonné.

Návrh českého pavilonu pro mezinárodní výstavu EXPO 2025 - 3. místo

Český pavilon na EXPO 25: Podívejte se na další úspěšné návrhy

Poprvé po dvaceti letech byla vyhlášena otevřená architektonická soutěž na návrh českého pavilonu pro světovou výstavu EXPO 2025. Sedmičlenná odborná porota pak mohla vybírat z celkem 38 zaslaných projektů, které uchazeči přihlásili do soutěže a splnily všechna kritéria.

Mendelův skleník

Kolébka moderní genetiky: CHYBIK + KRISTOF obnovili v Brně Mendelův skleník

Jméno Gregora Johanna Mendela je už neodmyslitelně spjato s Brnem. Právě zde, v zahradách Augustiniánského opatství, položil svými experimenty základy moderní genetiky. U příležitosti oslav 200 let od jeho narození se vedení opatství rozhodlo obnovit místo, odkud jeho vědění pocházelo. Nesnadný úkol připadl architektům ze studia CHYBIK + KRISTOF (CHK).

Sídlo Kloboucké lesní

Sídlo Kloboucké lesní: Progresivní dřevostavba překračující hranice Valašska

Pětitisícové město Brumov-Bylnice nalezneme na česko-slovenském pohraničí, vklíněné do údolí říčky Brumovky. Kromě několika památek, jako je zřícenina královského hradu, se místní i turisté mohou kochat především množstvím lesů na okolních kopečcích a kopcích Bílých Karpat. Není proto divu, že jedním z důležitých zaměstnavatelů je dřevozpracovatelský průmysl, což je ostatně i hlavní obor společnosti Kloboucká lesní, která v Brumově-Bylnici vznikla před 25 lety.