Městská jatka v Ostravě

Městská jatka v Ostravě se podařilo zachránit. Nově poslouží jako galerie

Záchrana památkově chráněných městských jatek v Ostravě je u konce, kolaudační rozhodnutí k užívání budovy bylo vydáno začátkem května, dva roky po zahájení stavebních prací, šest let od odkupu jatek městem Ostrava. Dokončovací práce na objektu sice budou ještě pár týdnů pokračovat, nyní se však na měsíc otevírají veřejnosti.

Cukrovar – nové centrum Šlapanic

Zásadní vliv na obec. Přeměnu šlapanického brownfieldu navrhnou re:architekti

Místo starého průmyslového areálu ve Šlapanicích na Brněnsku má vzniknout nové centrum města. Sýpka se promění ve společenské a kulturní centrum, počítá se s výstavbou bytových domů a lékařského domu, budou zde sportovní a dětská hřiště, park či volné zelené plochy. Uspořádání veřejného prostoru vzešlo z architektonické soutěže, kterou vyhráli architekti a urbanisté z ateliéru re:architekti.

Sara Kulturhus

Sara Kulturhus od White Arkitekter posouvá limity ekologického stavitelství

Jen kousek pod pásem polárního kruhu ležící Skellefteå patří k sídlům, kde má dřevěná architektura předlouhou historii. Projekt kulturního centra a hotelu Sara z této tradice vychází, ale upíná se k budoucnosti, kdy dřevo znovu doceníme jako materiál vhodný pro ty nejnáročnější konstrukce.

Rodinný dům s ordinací u Plzně

Rodinný dům nabízí veterináři práci i bydlení pod jednou střechou

Dvě hodiny denně, 520 hodin ročně. Za 10 let strávíte 31 týdnů času svého života dojížděním do zaměstnání. Je to ubíjející, stereotypní a depresivní. Rozdíl v  úspoře vynikne o to víc, když při řešení nového bydlení zařídíte prostor pro práci z domova. Tak jako v případě Domu s veterinární ordinací u Plzně. 

Tiny House

Větší nemusí být lepší. Skromný Tiny House vyčnívá kvalitou, nikoliv rozměry

Vinkeveense Plassen se do podvědomí Nizozemců zapsaly v kontextu aktivního odpočinku. Zdejší jezera posetá ostrůvky a písčité pláže jsou synonymem pohody pro celý Amsterodam. Jenže co když se tu chce někdo zabydlet nastálo? To už tak snadné není, protože místní správa přísně reguluje charakter zástavby. Tiny House je na to chytrou odpovědí.