Střecha

Komplexní pohled na problematiku poruch střešní konstrukce najdete v článku Provádění střech.

Partneři sekce:
  • Prefa

Dolnosaský Göttingen je známý především díky jedné z nejprestižnějších univerzit v Německu. Město je také významným centrem kultury a kreativity. Během roku hostí mnoho akcí, včetně mezinárodního Händelova festivalu, který oslavuje německou barokní hudbu.

Cementotřísková deska CETRIS® patří mezi moderní deskové materiály na bázi dřeva. Oproti jiným deskovým materiálům vyniká deska CETRIS® svojí univerzálností a nepřeberným množstvím možností použití.

PREFA Aluminiumprodukte, dodavatel vysoce kvalitních střešních a fasádních systémů z hliníku, nabízí inspiraci nejenom pro stavebníky, ale také pro projektanty a architekty. U stavebních materiálů jsou totiž často k dispozici jen omezené vzorky výrobků.

Rozhodneme-li se umístit na šikmou střechu fotovoltaické panely, nemusíme čekat náročnou instalaci a stavba fotovoltaické elektrárny se nám může jevit jako stavebnice pro dospělé. Pokud však chceme mít jistotu, že panel neodfoukne první poryv větru, že se střecha nezřítí pod vahou instalovaných panelů nebo že mu ve výrobě elektrické energie ze slunce nebude bránit nevhodně umístěný komín, je lepší obrátit se s radou na odborníka.

Asfaltové pásy Eco-Activ od značky BMI Icopal aktivně přispívají nejen ke zlepšení kvality ovzduší, lidského zdraví ale i udržitelné výstavbě. Tento inovativní hydroizolační materiál pro ploché střechy je založen na principu autokatalýzy, která zbavuje okolní prostředí škodlivin. Jeho bílý povrch navíc přispívá ke snižování energetické náročnosti budov.

Střechy jako všechno kolem nás podléhají v určitých obdobích modním trendům. Například před rokem 1989 měly rodinné domy téměř bez výjimky ploché střechy. Pořídili-li jste si však dům se šikmou střechou (hlavně proto, aby jste si vybudovali podkrovní bydlení), pak jeho pravděpodobné stáří bude nejméně sedmdesát let.

Systém TOPDEK představuje řešení šikmých střech, které zajistí spolehlivost a dlouhodobou životnost střechy a úsporu nákladů na vytápění. Zároveň dává možnost vytvořit atraktivní a prostorný interiér podkroví u novostaveb i rekonstrukcí.

V posledních letech se horká, chce se až říct tropická, léta stávají součástí našeho klimatu a letních prázdnin. Co se ovšem může jevit jako skvělé podmínky pro koupání nebo dovolenou, to může být poměrně nepříjemné pro všechny, kteří žijí domech – a zejména v podkrovních prostorech – bez klimatizace.

Eliška Hřebenářová -

V Plzni vyrostla nová Rezidence Bolevecká s dynamickým panoramatem. Jedná se o zajímavě řešený komplex budov, který využívá střešní plochy také k relaxačním účelům svých obyvatel. A právě na těchto střechách jsou použity hydroizolační materiály značky BMI Icopal.

Velkoformátové hliníkové střešní panely R.16 společnosti PREFA Aluminiumprodukte umožňují realizovat vizuálně atraktivní a ojedinělé střešní plochy.

Tělocvična navržená architekty Bohuon Bertic Architectes z Nantes stojí nedaleko kruhového objezdu při sjezdu do městečka Basse-Goulaine v západní Francii. Působivou stavební lehkostí, netradičním tvaroslovím a zdánlivým pohybem se stává prostorově promyšleným uvítacím prvkem při vstupu do města. Vizuálně nepřehlédnutelné je především stříbrně metalické opláštění ze skládané hliníkové krytiny společnosti PREFA Aluminiumprodukte.

Zateplení střechy se nevyplatí podceňovat, může zabránit úniku 15 procent tepla z domácnosti. Nyní je navíc možné na zateplení střechy získat dotaci z programu Nová zelená úsporám od Ministerstva životního prostředí a nechat si od státu proplatit až polovinu celkových nákladů. Úsporné standardy pro získání podpory splňuje například tepelněizolační systém iRoof od značky Tondach.