Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton

Komplexní pohled na problematiku poruch střešní konstrukce najdete v článku Provádění střech.

Dokončení pokládky

Jak správně postupovat při montáži asfaltových šindelí

Asfaltové šindele, někdy též nazývané kanadské šindele, jsou jedním z nejpoužívanějších střešních materiálů při rekonstrukcích starých střech. Hodí se ale také jako střešní krytina i pro novostavby, jelikož mohou nabídnout několik velmi zajímavých vlastností. Nízkou plošnou hmotnost, extrémní odolnost, dlouhou životnost, variabilní vzhled a rychlou aplikaci. Jak správně postupovat při montáži a čeho se naopak vyvarovat?

Dokončení

Montáž stoupací plošiny do konstrukce střechy (pracovní postup)

Bezpečné užívání stavby je jedním ze základních požadavků stanovených normou ČSN – a to samozřejmě platí i pro střechy. Bezpečně, i na šikmých střechách ve velké výšce, se tak musí provádět nejen běžná údržba střechy, výměna poškozených částí krytiny, obnovovací nátěry nebo čistění komína, ale i pravidelné revize. Nejčastějšími pomocníky při pohybu na střechách jsou proto zejména stoupací plošiny, lávky a nášlapy v kombinaci s bezpečnostními háky.

Zastřešení rodinného domu v Jenišovicích tvoří vazníky z hoblovaného řeziva S4S které majitelům přináší úložný prostor.

Využijte podkroví na maximum

Tam, kde je potřeba vyřešit střešní konstrukci rychle, provést montáž zcela bez ohledu na roční období, zastřešit atypický půdorys a snížit náklady na stavbu, přicházejí ke slovu příhradové vazníky. Jako alternativu k tradičně vázaným krovům volí vazníky čím dál víc stavebníků, investorů i projektantů.

vegetační střecha

Kulatý stůl: Vegetační střechy

Přední čeští architekti přijali pozvání ke kulatému stolu na téma Vegetační střechy. O své zkušenosti se podělí Josef Pleskot, Zdeněk Sendler, Jan Kasl z ČKA, zástupci MHMP a IPR Praha, realizačních a developerských firem. Výstup z kulatého stolu zveřejníme v časopise ASB.

Bílá střešní krytina 2

Proč se bílá barva střech stane možná stejně oblíbená jako u aut?

Bílé auto chtěl dříve jen málokdo – většina z nás inklinovala k tmavým odstínům. Dnes přitom u automobilů vládne bílá celosvětovému žebříčku popularity, zatímco tmavé barvy ustupují do pozadí. Čeká taková budoucnost i střechy? Možná ano. A to i přesto, že při pohledu z výšky je v Česku pořád hodně vidět naše tradiční cihlově červená.

těžká masivní střecha

Ochrana proti přehřívání je třeba řešit už v projektu

Letošní rok, v němž byly přijaty nové tepelnětechnické normy, završil trend úsporného stavění. Vývoj tepelněizolačních vlastností stavebního materiálu proběhl u většiny výrobců v několika posledních letech a zdicí materiály u většiny z nich dosáhly svého maxima. Nyní je v otázce úspor pozornost zaměřena spíše než na to, jaké jsou náklady na chlazení objektu. Právě v tom umí nabídnout řešení masivní střecha.

Expozice Bramacu

Bramac vás zve na Střechy Praha 2020

BRAMAC, přední český výrobce a dodavatel střešních krytin a doplňků, se již tradičně zúčastní veletrhu Střechy Praha 2020, který proběhne ve dnech 6. – 8. února na výstavišti v Letňanech. Na stánku o rozloze 228 m2 bude vystavovat společně s firmou ICOPAL VEDAG, která je stejně jako BRAMAC součástí nadnárodní skupiny BMI Group.

Nabídková platforma PREFA

Řemeslníci i stavebníci si vzájemně usnadní spolupráci

Najít snadno a rychle kvalitního pokrývače nebo klempíře přímo v požadovaném regionu, to umožňuje nový projekt společnosti PREFA Aluminiumprodukte, který tak zároveň dává řemeslníkům šanci k získání zakázek v okolí. Zájem o tuto praktickou službu, výhodnou pro obě strany, v České republice roste. Stavebník díky ní nemusí dlouho hledat nejvhodnějšího řemeslníka v okolí a získá také k porovnání další nabídky. Pokrývači nebo klempíři se mohou věnovat své práci a neztrácet čas zdlouhavým sháněním zákazníků.