Partneři sekce:
  • Stavmat

Komplexní pohled na problematiku poruch střešní konstrukce najdete v článku Provádění střech.

Oplechování komínu

Bezpečné klempířské práce

Klempířské práce patří mezi činnosti vystavující fyzickou osobu poškození zdraví nebo zvýšenému ohrožení života, pokud při nich hrozí pád z výšky nebo do volné hloubky větší než 10 m. V takovém případě musí být zpracován plán BOZP. To platí i pro klempířské udržovací práce.

04 Věncové tvárnice

Montáž těžké šikmé střechy

Na zhotovení šikmé střechy je možné použít keramické stropní panely, které jsou vhodné pro střechy se sklonem max. 40°, doporučený sklon střešní roviny je 25°. Nosnou konstrukci střechy tvoří keramické stropní panely, které se kladou na štítové, obvodové a vnitřní nosné stěny.

21 Zbytky tmelu

Dvojvrstvý komínový systém s integrovanou izolací (Pracovní postup)

Před zahájením montáže musí být známa výška, umístění a orientace komínových dvířek i dalších čisticích a revizních otvorů, stejně i výška a orientace místa pro připojení spotřebiče. Zároveň se před zahájením montáže musí prověřit, zda umístění všech otvorů odpovídá požadavkům norem a předpisů. Už v této fázi se doporučuje konzultace s kominíkem – revizním technikem.

Střešní šindel DS.19 je ideální pro použití na klasické střechy

PREFA střešní šindel DS.19: kombinace variability a kvality

Lehkost, variabilita a téměř univerzální použitelnost. Přesně tak by se dal ve stručnosti pojmenovat nový produkt PREFA střešní šindel DS.19. Inovované provedení klasického střešního šindele nabízí díky své velikosti mnoho možností použití. Přitom si ale stále zachovává všechny hlavní benefity produktů společnosti PREFA Aluminiumprodukte, jako je vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, dlouhá životnost a záruka 40 let.