Partneři sekce:
  • Prefa

Komplexní pohled na problematiku poruch střešní konstrukce najdete v článku Provádění střech.

Hydroizolační asfaltový pás Eco-Activ pomáhá nejen k lepšímu ovzduší

Asfaltové pásy Eco-Activ od značky BMI Icopal aktivně přispívají nejen ke zlepšení kvality ovzduší, lidského zdraví ale i udržitelné výstavbě. Tento inovativní hydroizolační materiál pro ploché střechy je založen na principu autokatalýzy, která zbavuje okolní prostředí škodlivin. Jeho bílý povrch navíc přispívá ke snižování energetické náročnosti budov.

Hotové podkroví

Jak zobytnit podkroví ve starém domě

Střechy jako všechno kolem nás podléhají v určitých obdobích modním trendům. Například před rokem 1989 měly rodinné domy téměř bez výjimky ploché střechy. Pořídili-li jste si však dům se šikmou střechou (hlavně proto, aby jste si vybudovali podkrovní bydlení), pak jeho pravděpodobné stáří bude nejméně sedmdesát let.

Tepelné izolace z PIR v systému šikmých střech TOPDEK

Systém TOPDEK představuje řešení šikmých střech, které zajistí spolehlivost a dlouhodobou životnost střechy a úsporu nákladů na vytápění. Zároveň dává možnost vytvořit atraktivní a prostorný interiér podkroví u novostaveb i rekonstrukcí.

Těžká šikmá střecha

Těžká střecha: přechodný trend nebo efektivní řešení pro podkrovní byty?

V posledních letech se horká, chce se až říct tropická, léta stávají součástí našeho klimatu a letních prázdnin. Co se ovšem může jevit jako skvělé podmínky pro koupání nebo dovolenou, to může být poměrně nepříjemné pro všechny, kteří žijí domech – a zejména v podkrovních prostorech – bez klimatizace.

Moderní novostavba Rezidence Bolevecká s mnoha typy plochých střech

V Plzni vyrostla nová Rezidence Bolevecká s dynamickým panoramatem. Jedná se o zajímavě řešený komplex budov, který využívá střešní plochy také k relaxačním účelům svých obyvatel. A právě na těchto střechách jsou použity hydroizolační materiály značky BMI Icopal.

PREFA střešní panel R.16

Velkoformátové hliníkové střešní panely R.16 společnosti PREFA Aluminiumprodukte umožňují realizovat vizuálně atraktivní a ojedinělé střešní plochy.

Stříbrné šablony na moderní tělocvičně

Tělocvična navržená architekty Bohuon Bertic Architectes z Nantes stojí nedaleko kruhového objezdu při sjezdu do městečka Basse-Goulaine v západní Francii. Působivou stavební lehkostí, netradičním tvaroslovím a zdánlivým pohybem se stává prostorově promyšleným uvítacím prvkem při vstupu do města. Vizuálně nepřehlédnutelné je především stříbrně metalické opláštění ze skládané hliníkové krytiny společnosti PREFA Aluminiumprodukte.

iRoof

Stát proplatí až polovinu nákladů na zateplení střechy. Jak ale vybrat správný materiál?

Zateplení střechy se nevyplatí podceňovat, může zabránit úniku 15 procent tepla z domácnosti. Nyní je navíc možné na zateplení střechy získat dotaci z programu Nová zelená úsporám od Ministerstva životního prostředí a nechat si od státu proplatit až polovinu celkových nákladů. Úsporné standardy pro získání podpory splňuje například tepelněizolační systém iRoof od značky Tondach.

Fotovoltaika na plochých střechách s tepelnou izolací Puren PIR

Stále se zvyšující požadavky na úsporu energie vyvolané nárůstem cen vedou ke stavbě energeticky úsporných budov. S tímto je spojen i požadavek na další zařízení ke snižování spotřeby energie, jako jsou fotovoltaické a solární panely. Ideálním řešením je umístění těchto panelů na ploché střechy. Na pohled jednoduché řešení, které ale v sobě skrývá úskalí, o kterých jsme dříve nehovořili.

Sdružení výrobců pro ploché střechy připravuje semináře na téma plochých střech s fotovoltaikou

V Davídkově, v objektu společnosti TOPWET s.r.o., proběhlo setkání zástupců výrobců stavebních materiálů, členů „Sdružení výrobců pro ploché střechy“. Tématem jednání bylo vyhodnocení loňských aktivit a příprava nových plánů na letošní rok.
O semináře na téma plochých střech a instalace fotovoltaiky byl v minulém roce velký zájem, proto zástupci sdružení plánují semináře i letos. Tentokrát s tématem „Fotovoltaika na plochých střechách“ v Čechách i na Slovensku. Věří, že účast bude opět vysoká.

Sedlová, nebo valbová? Aneb i střechy podléhají módě

Sedlová, nebo valbová? Aneb i střechy podléhají módě

Myslet si, že se staveb módní trendy netýkají, je omyl. Přesvědčivý důkaz poskytuje i nejmladší historie, kdy se naším územím přehnal živel podnikatelského baroka, který vykrystalizoval v současnou moderní architekturu, charakteristickou elegancí, originalitou a jednoduchostí.

zima stavba zdění

Co když hrubou stavbu bez střechy zastihne zima?

Přestože zatím to vypadá, že letošní zima nám všem přeje – i když to samozřejmě rovněž znamená, že by se teplé počasí mohlo podepsat na letošní úrodě, z hlediska stavebnictví je počasí více než příznivé. Jelikož se ovšem meteorologové často mýlí a počasí umí být vrtkavé, podívejme se na jedno z oblíbených zimních témat: Co dělat s hrubou stavbou, kterou jsme nestihli dostat pod střechu?