Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • YTONG

Komplexní pohled na problematiku poruch střešní konstrukce najdete v článku Provádění střech.

Stánek Wienerberger

Tondach a Porotherm zvou na stavební veletrhy 2020

Wienerberger zve všechny investory, partnery i odbornou veřejnost na své expozice v rámci veletržní sezóny 2020. Novinky, zajímavosti, akční nabídky i poradenství týkající se nákupu i použití keramických stavebních materiálů Wienerberger jsou právě nyní připraveny na veletrzích For Pasiv, Střechy Praha a na Stavebním veletrhu Brno 2020.

Expozice Bramacu

Bramac vás zve na Střechy Praha 2020

BRAMAC, přední český výrobce a dodavatel střešních krytin a doplňků, se již tradičně zúčastní veletrhu Střechy Praha 2020, který proběhne ve dnech 6. – 8. února na výstavišti v Letňanech. Na stánku o rozloze 228 m2 bude vystavovat společně s firmou ICOPAL VEDAG, která je stejně jako BRAMAC součástí nadnárodní skupiny BMI Group.

Nabídková platforma PREFA

Řemeslníci i stavebníci si vzájemně usnadní spolupráci

Najít snadno a rychle kvalitního pokrývače nebo klempíře přímo v požadovaném regionu, to umožňuje nový projekt společnosti PREFA Aluminiumprodukte, který tak zároveň dává řemeslníkům šanci k získání zakázek v okolí. Zájem o tuto praktickou službu, výhodnou pro obě strany, v České republice roste. Stavebník díky ní nemusí dlouho hledat nejvhodnějšího řemeslníka v okolí a získá také k porovnání další nabídky. Pokrývači nebo klempíři se mohou věnovat své práci a neztrácet čas zdlouhavým sháněním zákazníků.

Oplechování komínu

Bezpečné klempířské práce

Klempířské práce patří mezi činnosti vystavující fyzickou osobu poškození zdraví nebo zvýšenému ohrožení života, pokud při nich hrozí pád z výšky nebo do volné hloubky větší než 10 m. V takovém případě musí být zpracován plán BOZP. To platí i pro klempířské udržovací práce.

04 Věncové tvárnice

Montáž těžké šikmé střechy

Na zhotovení šikmé střechy je možné použít keramické stropní panely, které jsou vhodné pro střechy se sklonem max. 40°, doporučený sklon střešní roviny je 25°. Nosnou konstrukci střechy tvoří keramické stropní panely, které se kladou na štítové, obvodové a vnitřní nosné stěny.