Jak správně navrhnout zasklení?

Není podstatné, zda se jedná o běžný rodinný dům v zástavbě či neobvyklou (novo)stavbu v podmínkách daných terénem, nadmořskou výškou, okolní infrastrukturou. Je obecně známo, že okna jsou nejslabším článkem obálky budovy, ale pokud jsou dobře zvolena, mohou se pozitivně podílet na energetické bilanci domu a být významným pomocníkem ke zvýšení komfortu uživatelů. Výběr správného zasklení rodinného domu se vyplatí, ať jste projektant či investor.

Snadná montáž dvou oken vedle sebe

Nově koncipovaný nosný systém nejenže usnadní a urychlí montáž dvou střešních oken VELUX vedle sebe, ale zároveň nahradí krokev (laicky řečeno trám mezi okny) elegantně zapuštěným plochým profilem. Právě ten nechává vizuálně splynout dvě okna v jedno.

Společnost SAPELI dále proniká do zahraničí. Export se na tržbách firmy podílí již zhruba 13 procenty a nadále roste

Společnost SAPELI, která je českou jedničkou ve výrobě dveří a zárubní, pokračuje v zahraniční expanzi. V pololetí se tržby firmy z exportu zvýšily meziročně o 40 procent. Další zahraniční zákazníky chce SAPELI získat díky moderním showroomům, které jsou v současnosti čtyři, a to dva na Slovensku, v Německu a ve Slovinsku a další dva jsou v blízké době v plánu.

Šest důvodů, proč investovat do nových plastových oken

Současná energetická krize mnohé přiměla zamyslet se více nad možnostmi úspor v domácnosti. Vytrvale roste poptávka po šetrných energetických zdrojích, jako jsou tepelná čerpadla nebo fotovoltaika. Ale zájem roste i o tepelněizolační okna, protože těmi nezateplenými se může z domácnosti vytrácet až 50 % tepla! Tepelněizolační vlastnosti ovšem nejsou jediným důvodem pro investici do kvalitních oken. Níže najdete celkem šest důvodů, proč se výměna oken vyplatí!

DAKO Okna, Dveře, Rolety, Garážová vrata

Značka DAKO vytvořena, je dnes podnikem s vice než 30 letými zkušenostmi s výrobou oken a dveří z PVC, dřeva a hliníku, předokenních rolet a garážových vrat. Komplexní nabídka společnosti zahrnuje vysoce kvalitní výrobky, kterých kvalitu potvrzují nejen mnohé zkoušky a certifikáty, ale také spokojení uživatelé naších produktů.

Kvalitní okno není běžný spotřebitelský produkt

Moderní otvorové výplně musí splňovat vysoké nároky na technologické zpracování, užitné vlastnosti i design. O tom, jaké požadavky na okna klade dnešní doba, jsme si povídali s Janem Tušlem, jedním ze spolumajitelů značky VEKRA.

Netěsnící okno

Když okna kradou teplo, říkají si o výměnu, radí odborníci

Šetřit peníze i teplo! Cíl současných dní pro mnohé z nás. Jaké jsou cesty? Změna zdroje tepla za energeticky úspornou variantu, zateplení obálky domu anebo výměna oken – tři nejčastěji skloňovaná řešení, přičemž to poslední je nejrychleji realizovatelné. I přestože okna na první pohled mohou vypadat v naprostém pořádku, tak skutečnost může být úplně někde jinde.

Zaměřeno na RENOLIT EXOFOL PX Yakisugi

S naším novým designem RENOLIT EXOFOL PX Yakisugi, jehož exotický a přírodní design vychází ze staré tradiční japonské techniky konzervace dřeva, otevíráme novou dimenzi v designu oken.

Funkčnosť, kvalita a design pod jednou střechou

Výstavba domů podléhá stále sílícímu trendu a myšlence nízkoenergetických staveb, které se pro své efektivní využití energie těší nemalého zájmu. Třecí plochy mohou vzniknout na pomezí uspokojení potřeb spojených se snížením nákladů a respektováním architektonických trendů, jako je například využívání rozměrných prosklených ploch, kterými může v zimě unikat teplo a v létě naopak.