Partneři sekce:

Funkčnosť, kvalita a design pod jednou střechou

Výstavba domů podléhá stále sílícímu trendu a myšlence nízkoenergetických staveb, které se pro své efektivní využití energie těší nemalého zájmu. Třecí plochy mohou vzniknout na pomezí uspokojení potřeb spojených se snížením nákladů a respektováním architektonických trendů, jako je například využívání rozměrných prosklených ploch, kterými může v zimě unikat teplo a v létě naopak.

MUTEO jsou důkazem, že dveře nemusí mít kliku

Odlišit se, zaujmout, a přitom nerezignovat na funkčnost. To vše splňují ikonické bezklikové dveře MUTEO od společnosti SAPELI, které jsou výsledkem několikaleté spolupráce s průmyslovým designérem Petrem Novaguem. Dveře, které již posbíraly řadu prestižních ocenění – včetně architektonického Oscara, Red Dot Award, jsou určeny pro nejnáročnější zákazníky.

Světlíky VELUX

Světlíky VELUX poprvé i na solární pohon a v dvoumetrových rozměrech

Společnost VELUX letos rozšířila své portfolio řešení do plochých střech o světlíky s plochým a zaobleným sklem, které poskytují maximum denního světla. Tyto světlíky nové generace jsou od letošního září dostupné i ve verzi na solární pohon a navíc v překvapivě velkých rozměrech 150 × 100 cm, 150 × 150 cm a 200 × 100 cm, které dokáží zhmotnit sny všech architektů i investorů o dokonale prosvětleném prostoru.

Showroom Zašová

Značka VEKRA otevřela nejmodernější vzorkovnu. Nabízí i testovací centrum

Region Valašského Meziříčí má v Zašové nově nejmodernější vzorkovnu značky VEKRA, největšího českého výrobce oken a dveří. Na ploše celých dvou pater jsou k vidění a vyzkoušení běžné okenní, ale i velké posuvné systémy, a to v reálné velikosti. Navíc je zde i možné si okna otestovat.

Prozkoumejte naše příběhy o světle!

Lidé v současnosti tráví většinu dne uvnitř, takže architekti mají na jejich životy větší vliv než kdykoli předtím. Denní světlo nám pomáhá utvářet prostor, ovlivňuje atmosféru a zásadním způsobem řídí náš život.

Úskalí výběru a montáže stínicí techniky

Venkovní stínění dokáže efektivně bránit přehřívání interiéru v letním horku, ale ochrání i před zimními mrazy. Aby vše dopadlo podle plánu a stínicí technika spolehlivě fungovala, je třeba začít ji řešit nejlépe ještě před započetím stavby a vyvarovat se případným chybám při instalaci.

Cobra UNICO – Jaký tvar má krása?

Máte raději přímočarost minimalismu nebo rafinovanost zdobných detailů? Přímé čisté křivky nebo oblé historizující linie? Společnost Cobra v nové kolekci UNICO dovedně kombinuje minimalistický i tradiční přístup a představuje devět modelů dveřních kování, které spojuje unikátní design, prémiová kvalita, dokonalá ergonomie a hlavně italský esprit.

SAPELI na Designbloku představí magickou cestu lesem

Společnost SAPELI, jednička ve výrobě dveří a zárubní, se letos představí na Designbloku, největší přehlídce designu a módy ve střední Evropě. Návštěvníky bude lákat do svého karlínského showroomu na magickou cestu lesem a poutavou přednášku věnovanou dýze.

Okenní profil REHAU 116 s efektem pasivního větrání

Pozemků ideálně vhodných pro bytovou zástavbu v městských aglomeracích rapidně ubývá, což vede k trendu stavět i na místech, která byla dříve opomíjená. Jsou to především lokality v těsné blízkosti rušných ulic, kde je úroveň hlukového zatížení nadměrná.

Sklo

Skla s nízkou uhlíkovou stopou. AGC Glass Europe chce dosáhnout uhlíkové neutrality

Společnost AGC Glass Europe se zavázala přispívat k udržitelnému světu vývojem výrobků, které podporují udržitelný rozvoj, a také snižováním dopadu svých výrobních procesů na životní prostředí. Dnes posouvá svůj udržitelný přístup ještě o krok dál a informuje o nové škále skel s výrazně sníženou uhlíkovou stopou, kterou hodlá uvést na trh před koncem roku 2022.

1. místo v kategorii Freestyle

Středoškoláci soutěžili o titul Krále denního světla. Hledala se nejlepší práce s prosvětlením interiérů

Nejen střešní okna, ale i světlíky a světlovody mohou proměnit vnitřní prostředí budov a dodat jim jedinečný charakter. Ukázal to 18. ročník soutěže, kterou pro studenty středních odborných škol stavebního zaměření pořádá společnost VELUX Česká republika. O titul King of Daylight se letos ucházelo 280 studentů z 12 odborných škol.