Partneři sekce:

Přidaná hodnota dveří se skrytou zárubní Dorsis? Akustický útlum!

Můžete stavět z betonu, cihel, dřeva nebo skla, spojovacím článkem moderních projektů je koncept umírněné elegance a minimalismu. Díky skrytým zárubním DORSIS mají architekti i stavitelé šanci volně pracovat s estetikou prostoru a respektovat příklon k přímým liniím a minimalismu.

Ostře sledovaná nádraží a okna, co vydrží

Vesnická nádraží, to jsou vzpomínky na staré časy. Krásná, ale účelná architektura, pokladna, která se otevírala hodinu před příjezdem vlaku, návěstí a zápraží, sem tam i okénko s občerstvením. Nádraží, co voněla dálkou a romantikou. Rušno bylo jen když přijel vlak. Je dobře, že se tyto půvabné budovy rekonstruují a přitom si naštěstí zachovávají svůj historický ráz.

Okno a kvalita vnitřního prostředí

Okno a kvalita vnitřního prostředí

Podle průzkumů strávíme devadesát procent našeho času v interiéru, ať už domácím, či pracovním. Přitom vzduch, který uvnitř dýcháme, obsahuje větší koncentraci škodlivin než ten venkovní. Jedním z prvků, který kvalitu vnitřního vzduchu zásadně ovlivňuje, jsou okna.

Dveře bez kliky MUTEO slaví i letos designového Oscara

Ikonické dveře MUTEO od společnosti SAPELI, které jsou výsledkem několikaleté spolupráce s průmyslovým designérem Petrem Novaguem, i letos rozšiřují sbírku svých ocenění. Plně prosklená varianta MUTEO TONALE nedávno získala prestižní cenu Red Dot Award a ze slovinské Lublani si dveře MUTEO odnesly hlavní cenu BigSee Award v kategorii Dřevěný design, která hodnotí produkci zemí střední a jihovýchodní Evropy. MUTEO jsou unikátní dveře bez kliky.

Stále populárnější bílá barva, dveře bez klik, skandinávský styl, sklo a přírodní materiál. SAPELI představila na veletrhu dveří EXPO 2022 své novinky

SAPELI, česká jednička ve výrobě dveří a zárubní, představila na tradičním veletrhu dveří nazvaném EXPO 2022 novinky, které bude v průběhu roku uvádět na trh. Mezi tahouny mají bezesporu patřit dekory věrně napodobující přírodní materiál, dýha či „bezklikové“ dveře. Navzdory pandemii koronaviru má SAPELI za sebou úspěšný rok. Její tržby loni přesáhly miliardu korun a letos firma chystá do výroby a nových technologií investovat 50 milionů korun.

Minimalistické maximum

Revoluční přístup k tradičnímu funkčnímu prvku… přesně to stojí za vznikem novinkové kliky MINIMAL 2.0, která nabízí zcela zásadní inovaci – přímo do její plochy český výrobce M&T integroval WC / koupelnový zámek.

DORSIS WOODY – dveře lícují se stěnou díky unikátní skryté a rámové zárubni

Dlouhá léta jsme byli zvyklí na tradiční tvary a povrchy dveří s reliéfy či masivními zárubněmi a respektovali je jako dominantní součást interiéru, moderní konstrukce dveří a zárubní ale nabízejí řadu nových způsobů řešení dveřního prostoru. Zcela unikátní řešení představuje kombinace dveří se skrytou zárubní DORSIS FORTIUS 52 a rámové zárubně WOODY.

Kristina Boda: Jak se pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Ačkoliv nás moderní designové trendy směřují k minimalismu a designové čistotě, stále je řada našich interiérů tradičních nebo třeba rustikálních. To platí pro soukromé, veřejné i komerční stavby. V segmentu dveřních a okenních kování je nabídka neskutečně široká, úkolem architekta a designéra je pomoci investorům nalézt optimální řešení odrážející funkční i estetické nároky projektu.

Úskalí velkoformátových oken

Moderní okna nabývají stále větších rozměrů a jejich velkolepé prosklené plochy poskytují interiéru záplavu slunečního světla a spojení s okolní krajinou. Jaké nástrahy mohou skýtat, ať už je plánujeme do novostavby nebo chceme zvětšit původní okna ve starším objektu?

SYNEGO SLIDE – revoluce v ovládání posuvných dveří

Po náročném dni v autě nebo v kanceláři není nic lepšího, než usednout s šálkem kávy na pohodlný gauč a přitom být stále obklopen uklidňující zelení. Velká okna a prosklené stěny se proto dnes stávají v architektuře rodinného domu nebo bytu standardem.

04 Dokončení konstrukce

Sádrokarton v kostce: Opláštění střešního okna (pracovní postup)

Na konstrukce použité pro opláštění podkroví jsou kladeny nároky jako na konstrukce oddělující interiér od exteriéru (např. na obvodové stěny). Mj. tedy musí zajistit tepelnou a akustickou pohodu, ochranu proti atmosférickým vlivům a požáru. Z hlediska energetické náročnosti je účelné izolovat střechu nad celou dispozicí objektu.

Moderní svět skrytých zárubní

Do domů, bytů i kanceláří se stále více prosazují skryté zárubně, čímž se potvrzuje trend minimalistického a nadčasového designu v duchu čistých a rovných linií. Ano, skryté zárubně jsou součástí celkové mozaiky interiérových prvků, které optimálně fungují jako celek, ale skryté zárubně mají ambici být jedním z tahounů.

Digitalizace přináší revoluci ve výrobě oken

Snad všemi oblastmi našeho každodenního života dnes prostupují digitální technologie a pronikají i do teritorií, která se dosud jevila tímto fenoménem jako téměř netknutá. Jedním z nich je výroba a montáž oken, v níž moderní technologie spustily malou revoluci.