Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton
  • Rehau
  • Isover
Dorsis Axon 7

DORSIS Axon – pivotové otočné dveře

Trend minimalismu klade velké nároky na práci se světlem, vzdušnost a celkovou prosvětlenost prostor. Potřebám architektů vychází vstříc Dorsis nabídkou pivotových dveří Axon, které umožní využít celý dveřní prostor – bez zárubní a průchodových hran, při zachování ničím nerušené linie stěny.

Cobra BlackSmith kovaná klika Baden

Kované kliky COBRA – dotek řemesla v moderním interiéru

Není obvyklé, abychom se v éře masové výroby potkali s novinkou vyrobenou klasickým řemeslným způsobem. Moderní interiéry ale ve svém minimalismu přinášejí nové nároky na zařizovací prvky, které umocní osobitost našeho bytu či domu. Kolekce kovaných klik a madel Cobra BLACK SMITH představuje propojení nejklasičtější kovařiny s novými designy a přináší žádoucí propojení moderny s trvalými hodnotami.

toferer volkwagen 2210

Screenové rolety pro fasádní systémy: Renson Fixscreen CW50 a CW60

V současné architektuře se stále častěji objevují plně prosklené fasádní systémy. Naleznete je nejen na budovách pro komerční použití, ale stále častěji i v projektech rezidenčního bydlení. Prosklená fasáda nabízí dostatek denního světla a jakkoliv je denní světlo v mnoha ohledech výhodné, rozhodně by nemělo snižovat úroveň pohodlí v interiéru domu. Pro lepší kontrolu světla prostupujícího do interiéru by se proto nemělo zapomínat na nutné exteriérové stínění. Jeho výhody pocítíte nejen v horkých letních dnech, ale i v zimním období.

okno

Roletové a žaluziové překlady (přehled)

Roletové a žaluziové překlady nebo kastlíky pro okamžitou či dodatečnou montáž stínicí techniky jsou vhodným řešením pro všechny nerozhodné investory, kteří si nejsou jisti, zda do stínicí techniky vůbec investovat, případně tuto investici odkládají „do budoucna“. Na rozdíl od dodatečné montáže stínicí techniky tyto překlady a kastlíky nezmenšují rozměr okenního otvoru, případně nevyčnívají nad rovinu fasády, ale drží se úrovně překladu a snadno se skryjí pod omítkou či zateplením.

522095 01 16.11.2019 triha trnava3432 2

Podkrovní loftový byt je světlý i bez fasádních oken

Jednopokojový loftový nájemní byt městského charakteru vznikl pod střechou novostavby v centru Trnavy. Zadáním investora byl moderní nadčasový byt k pronájmu, který bude funkční a snadno udržovatelný. Návrh proto kladl důraz na univerzálnost a jednoduchou údržbu pro nájemníky. Architekti se zaměřili hlavně na multifunkčnost a správné využití každého metru čtverečního.

01 SKN 183 II key visual HD

Protisluneční skla i do oken domů a bytů

Standardně se protisluneční ochrana rodinného domu řeší v rámci stavby konzervativním způsobem, to znamená mechanicky – vnějšími žaluziemi. Ano, ty poskytují spolehlivou ochranu před nadměrným teplem. Ale zdaleka ne pro každého jsou rolety nebo žaluzie žádaným řešením. Zejména u zasklených teras se mohou stát spíše přítěží. Naštěstí nám trh nabízí protisluneční trojskla s propustností světla nad 70 % a dvojskla s propustností nad 75 %, která se mohou bez obav použít i do rezidenčních budov.

Aplikace pásek

Montáž oken – správný postup v případě novostavby i rekonstrukce

Na otvorové výplně budov, tedy na okna a dveře, jsou kladeny stále větší požadavky. Ale ani okno s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi nebo protihlukovou úpravou nezajistí očekávaný výsledek, pokud není správně provedená také montáž. Přitom se o montáži oken často mluví jako o něčem jednoduchém, co zvládne téměř každý zručnější člověk. Opak je pravdou.