ASB Stavebnictví Okna a dveře

Okna a dveře

Partneři sekce:

Pro zajištění ochrany interiéru před přímými slunečními paprsky a přehříváním během teplých letních dní je dnes běžně využíváno venkovní stínění, nejčastěji pak v podobě venkovních žaluzií. V jejich případě se ale lze setkat s poměrně zásadními konstrukčními rozdíly.

Sklo je unikátní stavební materiál, který nejen propouští světlo, ale také pozitivně ovlivňuje náš biorytmus. Pomáhá nám se lépe probouzet nebo zlepšit produktivitu práce. Při správném výběru skla je ale důležité si položit otázku, jaká jsou naše očekávání u jeho vlastností zvolených pro konkrétní prostor?

Od prvotní pomoci s výběrem přes výrobu a odbornou montáž až po následný servis, od oken a jejich zastínění přes vchodové dveře až po ty interiérové… Společnost VEKRA, která je největším výrobcem oken v České republice, sází na kvalitu a šíři svých produktů i komplexnost služeb a je tak spolehlivým partnerem pro majitele domů i stavebníky.

Posunout, nebo shrnout? Výhled bez rušivých sloupků v zavřeném stavu, nebo raději možnost otevřít téměř dokořán, i když trochu na úkor dispozice? Co třeba řešení s nulovým prahem bez překračování? Manuální ovládání nebo motorické? To jsou asi z uživatelského pohledu ty nejzásadnější otázky, pro výběr prosklených stěn domova.

Nový plastový okenní systém Schüco FocusIng se designem maximálně přiblížil vzhledu hliníkových profilů, zvýšil podíl recyklovaného materiálu při výrobě, ale především nabízí dvojí stavební hloubku - užší hloubku rámu zapuštěného do konstrukce (pouze 70 mm), ale širší u samotného křídla (76 mm), což značně vylepšuje tepelněizolační parametry oken díky možnosti použít trojsklo o šířce až 52 mm.

Sestava VELUX GGLS 3v1 je kombinace tří střešních oken integrovaných v jednom rámu – díky úzkým rámům trojokno poskytuje až o 23 % více světla oproti třem střešním oknům vedle sebe. Boční okna sestavy VELUX jsou otvíravá pomocí horního madla, prostřední okno je fixní neotvíravé. VELUX lze instalovat ve sklonu střechy od 15° do 90° a napojit na systém chytré domácnosti VELUX ACTIVE with NETATMO.

Velkoformátové okenní systémy zajišťují interiéru světlost, vzdušnost, optické zvětšení prostoru a jeho propojení s okolím. Moderní konstrukční systémy přináší široké možnosti pro jejich řešení, které ovšem vyžaduje individuální a profesionální přístup jejich výrobce.

Obchodního ředitele společnosti SUYS Czechia, dříve Building Shutter Systems, jsme se zeptali na hodnocení více než čtvrt století působení firmy v Česku, produktové novinky i zajímavé projekty z jejich portfolia.

Dvě horizontální desky, které nad sebou na pohled volně levitují a jsou propojeny téměř nepostřehnutelnými skleněnými plochami. Prostě desky na Brnem - tak se mluví o unikátní brněnské vile, která je dalším zhmotněním kouzelných vizí architekta Martina Kareše, ovlivněných tradicemi funkcionalistické architektury.

Plastová okna i dveře jsou čím dál populárnější. Důvody jsou jasné – disponují skvělými tepelně-technickými vlastnostmi, spoří energii, mají dlouhou životnost a nároky na jejich údržbu bývají minimální. Přesto odborníci radí, aby se jim alespoň jednou ročně dostalo zvýšené péče. A právě jarní měsíce představují ideální příležitost, protože zima dává oknům i dveřím pořádně zabrat!

Přímé linie, estetika jednoduchosti a minimum zdobných prvků - to jsou viditelné trendy moderních interiérů bez ohledu na to, zda stavíte rodinný dům nebo rekonstruujete byt. Uplatnit oblíbený minimalismus je dnes jednodušší, než kdy dříve i díky dveřím se skrytými zárubněmi. Dveře a skryté zárubně Dorsis díky designu a technické úrovni představují špičku svého segmentu.

Z hlediska designu není jednoduché doplnit stávající stavbu stínicí technikou, aniž by takový prvek neovlivnil celkovou architekturu. Pokud však potřebujeme stínit exponované prostory, ale nechceme narušit vzhled budovy, vyvstává otázka; jak to udělat nenápadně? Odpovědí je screenová clona s nejmenším boxem na trhu od CLIMAXu.