Partneři sekce:

Udržitelný dům inspirovaný automobilovým designem

Rodinný dům ve čtvrti Bel Air v Los Angeles na první pohled zaujme svým futuristickým vzhledem, pro který se architekti inspirovali u automobilového designu. Pro své výjimečné architektonické řešení i udržitelnost získal tento projekt, který nese v interiéru i českou stopu, celkem dvanáct prestižních ocenění.

Jak na jarní údržbu plastových oken a dveří?

Plastová okna i dveře jsou čím dál populárnější. Důvody jsou jasné – disponují skvělými tepelně-technickými vlastnostmi, spoří energii, mají dlouhou životnost a nároky na jejich údržbu bývají minimální. Přesto odborníci radí, aby se jim alespoň jednou ročně dostalo zvýšené péče. A právě jarní měsíce představují ideální příležitost, protože zima dává oknům i dveřím pořádně zabrat!

Proč sklo praská

Rozbité nebo prasklé okno je častým jevem a má různé příčiny. Bez ohledu na to, co poškození způsobilo, je třeba ho řešit.

Slunolam

Slunolam: prvek, který stíní nejen okna ale celé fasády objektů

Denní světlo je důležité pro naši psychiku. Pokud ovšem vezmeme v potaz, že sluneční světlo má sílu zhruba 1000 tisíc luxů, zatímco optimální jas v místnosti je 1500 luxů, je zřejmé, že potřebujeme stínit světlo, které dopadá přímo na okna, resp. na konkrétní fasádu budovy. Otázkou ovšem je, jakým způsobem (a tedy i s jakým výsledkem) chceme světlo odstínit. Jinak stíní rolety, jinak žaluzie – a jinak slunolamy.

Vnější stínicí technika – výhodný benefit pro dům

Instalace stínící techniky do rodinných domů je stále častější a praxe ukazuje, že moderní domy se dnes bez ní neobejdou. Topení a chlazení jsou odpovědné za 80% spotřeby energie obytných budov. EU si klade za cíl do roku 2030 snížit spotřebu energie na vytápění a chlazení o 18%.

Venkovní žaluzie VEKRA

Žaluzie bez kompromisů

Vychytat vše už ve fázi projektu. Zaměřit se na kvalitu použitých materiálů, abychom za stejný peníz koupili maximum, co trh nabízí. Na stavbě nespoléhat na přesnost stavebních prací a využít rovinné přesnosti okenního rámu a tím se zcela vyhnout improvizaci při montáži. To vše je dnes jasný trend jednotného řešení pro venkovní stínění a okna.

Komfortní stínění s venkovními žaluziemi

Exteriérové žaluzie poskytují ochranu před sluncem, horkem i pohledy kolemjdoucích a významně tak pomáhají zvyšovat komfort bydlení. K jejich řešení je ale třeba přistoupit včas, aby se předešlo případným problémům při jejich instalaci či užívání.

AGC: další krok na cestě k uhlíkové neutralitě

S cílem uspokojit rostoucí poptávku trhu a snížit dopad svých výrobních procesů na životní prostředí, tak jak si stanovila ve svém plánu uhlíkové neutrality, uvedla v závěru minulého roku společnost AGC Glass Europe na trh škálu skel Low-Carbon Glass, která se vyznačuje výrazně sníženou uhlíkovou stopou.

shutterstock 755659858

Ticho léčí a ví o tom své obor zvaný akustika

Životní úroveň ovšem nestojí pouze na spotřebě energií. Ta je v dnešní době důležitým měřítkem, ale zapomínat byste neměli ani na své vlastní pohodlí. V rámci interiéru se tedy zaměřte na řešení akustiky a darujte si tak tolik potřebné ticho a klid. Narušuje vám domácí pohodu nadměrný hluk z okolí? Nedá vám spát strach ze zlodějů? Máte doma divoké ratolesti, které mají fotbalové hřiště doma i na terase? Zabezpečte se a ze svého domova udělejte oázu klidu, pomohou v tom i skla z Brněnského GLASSOLUTIONS, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.