Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton
  • XELLA
Obrázek24

SWISSPACER AIR – malá součástka, velký efekt

Budovy s prosklenými fasádami a velkými okny přitahují pozornost. Velké formáty jsou atraktivní díky svým velkým proskleným plochám, které tím umožnují uživatelům nerušený výhled do okolí. Má to pro uživatele budov mnoho výhod, ale – jako všechno – má to i svá rizika. Jedním z nich je i ohýbaní skel v důsledku tlaku a teplot. U velkých formátů, ale v důsledku tlaku a změn teplot, může docházek k ohýbání skel dovnitř nebo vyboulení směrem ven.

00 shutterstock 1685631091

I sklo může pomoci ochránit před hlukem

Prostředí, v němž žijeme, je čím dál tím hlučnější. Ať už je to hluk dopravy, různých výrobních závodů, stavební procesy, nebo bydlíte, případně pracujete v rušnější části města. Dlouhodobý hluk může způsobovat nejen nesoustředěnost, ale i zhoršovat spánek a tím i imunitu. Obtěžování hlukem je dokonce nově zařazeno mezi psychosociální účinky hluku. I okna v tomto mohou pomoci – stačí použít protihluková skla, která jsou ve světě už běžným standardem.

Schuco AWS 75 PD Wohnhaus

Nová dominanta s okenními systémy Schüco AWS 75 PD.SI poskytuje panoramatické výhledy na Alpy

Panoramatický systém tepelněizolačních hliníkových oken Schüco AWS 75 PD.SI (základní stavební hloubka 75 mm, Panorama Design, Super Insulated) vytváří impozantní okenní plochy, štíhlé vnější i vnitřní šířky profilů umožňují maximální výhledy a světelnost. Na luxusním vzhledu se podílejí plošně lícující profily ve spojení s elegantní spárou, uchycení kliky bez rozety a designové kliky.

Dorsis Axon 7

DORSIS Axon – pivotové otočné dveře

Trend minimalismu klade velké nároky na práci se světlem, vzdušnost a celkovou prosvětlenost prostor. Potřebám architektů vychází vstříc Dorsis nabídkou pivotových dveří Axon, které umožní využít celý dveřní prostor – bez zárubní a průchodových hran, při zachování ničím nerušené linie stěny.

Cobra BlackSmith kovaná klika Baden

Kované kliky COBRA – dotek řemesla v moderním interiéru

Není obvyklé, abychom se v éře masové výroby potkali s novinkou vyrobenou klasickým řemeslným způsobem. Moderní interiéry ale ve svém minimalismu přinášejí nové nároky na zařizovací prvky, které umocní osobitost našeho bytu či domu. Kolekce kovaných klik a madel Cobra BLACK SMITH představuje propojení nejklasičtější kovařiny s novými designy a přináší žádoucí propojení moderny s trvalými hodnotami.

toferer volkwagen 2210

Screenové rolety pro fasádní systémy: Renson Fixscreen CW50 a CW60

V současné architektuře se stále častěji objevují plně prosklené fasádní systémy. Naleznete je nejen na budovách pro komerční použití, ale stále častěji i v projektech rezidenčního bydlení. Prosklená fasáda nabízí dostatek denního světla a jakkoliv je denní světlo v mnoha ohledech výhodné, rozhodně by nemělo snižovat úroveň pohodlí v interiéru domu. Pro lepší kontrolu světla prostupujícího do interiéru by se proto nemělo zapomínat na nutné exteriérové stínění. Jeho výhody pocítíte nejen v horkých letních dnech, ale i v zimním období.

okno

Roletové a žaluziové překlady (přehled)

Roletové a žaluziové překlady nebo kastlíky pro okamžitou či dodatečnou montáž stínicí techniky jsou vhodným řešením pro všechny nerozhodné investory, kteří si nejsou jisti, zda do stínicí techniky vůbec investovat, případně tuto investici odkládají „do budoucna“. Na rozdíl od dodatečné montáže stínicí techniky tyto překlady a kastlíky nezmenšují rozměr okenního otvoru, případně nevyčnívají nad rovinu fasády, ale drží se úrovně překladu a snadno se skryjí pod omítkou či zateplením.

522095 01 16.11.2019 triha trnava3432 2

Podkrovní loftový byt je světlý i bez fasádních oken

Jednopokojový loftový nájemní byt městského charakteru vznikl pod střechou novostavby v centru Trnavy. Zadáním investora byl moderní nadčasový byt k pronájmu, který bude funkční a snadno udržovatelný. Návrh proto kladl důraz na univerzálnost a jednoduchou údržbu pro nájemníky. Architekti se zaměřili hlavně na multifunkčnost a správné využití každého metru čtverečního.