Leslie Kern

Leslie Kern: Jak plánovat města, aby se v nich cítily dobře také ženy?

Vnímáme města všichni stejně? Navrhujeme je pro auta nebo kola? Pro ženy či muže? Vytváříme pro sebe přátelské nebo nepřátelské prostředí? A proč je potřeba plánovat města pro všechny? Těmto otázkám se bude věnovat ve čtvrtek 14. ledna kanadská urbánní geografka, profesorka a spisovatelka Leslie Kern v rámci online přednášky Urban Talk.

IMG 9865

Praha – město pro lidi. Výstava, diskuse a kulatý stůl s primátorem

Co chybí Praze, aby se stala městem s nejlepší kvalitou života? Praha jako většina světových metropolí podřídila svůj rozvoj hlavně hospodářskému růstu a nekontrolovaný byznys negativně změnil charakter Prahy. Centrum města se proměnilo v turistický skanzen, velké plochy města slouží pouze automobilům a bydlení se stává nedostupným pro většinu lidí. Epidemie nám ukazuje, že se něco musí rychle změnit.

baumit akademie pozvanka vizual 2 1

Baumit Akademie 2021 s unikátní formou on-line přenosu

Vzdělávací program Baumit Akademie věnující se novinkám v oblasti stavebních materiálů, legislativy a moderního projektování nebude chybět ani v roce 2021. Společnost Baumit vyhlašuje další ročník, který však vlivem možných omezení organizace hromadných akcí představí formou on-line přenosu. Ten se uskuteční 10. února 2021 od 9.00 do 15.00 hodin a tradičně bohatý program bude také doplněn soutěžemi o hodnotné ceny.