18156451 1157919091020583 6347651410116104631 o

Pojďme dělat město nebo ves, vyzve konference

Konference Pojďme dělat město nebo ves si dává za cíl propojovat komunální politiky s odbornou veřejností z praxe i z řad studentů doktorského studia. K účasti jsou vyzváni doktoranti s příbuznými výzkumy, architekti činní v pozicích městských/obecních architektů, zástupci neziskových organizací pečujících o prostředí a komunální politiky a úředníky.

Konference nabídne řešení bytové krize. Efektivnější využití brownfieldů

Nedostatek bytů, chybějící logistická zázemí, nedostatek komerčních ploch. To je Česká republika dnešních dní. Na druhé straně velké množství brownfieldů, které v sobě mají kapacity pro potřebný rozvoj. K nastartování regenerace zanedbaných lokalit přispěje konference Brownfieldy, která se uskuteční 17. září v Českém Krumlově. Program přinese dialog mezi městy a investory i inspiraci ze zahraničí.

CZDW Palac U Styblu 1 FOTO Anna Pleslová

Czech Design Week zpřístupní interiéry pražského Paláce U Stýblů

Více než dvacet let zůstávají interiéry funkcionalistické perly Paláce U Stýblů veřejnosti nepřístupné. Její pasáží si dnes lidé spíše krátí cestu do pasáže Světozor či Františkánské zahrady, v minulosti však budova bývala jedním z kulturních center hlavního města. Od pátku 10. do neděle 12. září otevře palác své brány díky festivalu Czech Design Week, který představí současnou tvorbu českých designerů a umělců.

Redakce radí: srpnové tipy na online akce

Přestože letní měsíce jsou vždy dobou útlumu, i v srpnu se dají najít přednášky a streamy, které nám pomohou zaměstnat hlavu a dozvědět se něco nového. Pokud tedy nemáte v plánu dovolenou v některé z dovolenkových, snad bezpečných, destinací, neváhejte se přihlásit nebo i alespoň zapsat do kalendáře termíny všech akcí, které vás zaujmou! A z čeho můžete vybírat?

HELUZ Selektor konstrukcí pro architekty a projektanty

Online webinář: HELUZ digitalizuje

Jak se zorientovat v záplavě technických dat nebo jak si vybrat konstrukci či výrobek pro projekt domu? To si ukážeme v pátek 11. června od 10 hodin v rámci online webináře za pomoci nového webového nástroje společnosti HELUZ.

KULATÝ STŮL: Hygienické nároky na vnitřní prostředí budov

Reakce na pandemii Covid-19 se v rámci navrhování a realizace staveb různé typologie začínají propisovat do zadání investorů, do úprav dispozičního řešení, členění prostor, do požadavků na mikroklimatické podmínky, větrání a řady dalších. S jakými novými požadavky kladenými na vnitřní prostředí budov se ve své praxi setkávají architekti, investoři nebo dodavatelé?