Festival proběhne ve 22 městech po celé České republice a na Slovensku.

Právě probíhá desátý ročník festivalu Den architektury

Pěšky, na kole či v běhu, na suchu i ve vodě, bude možné od 1. do 7. října obdivovat architekturu ve více jak stovce měst a obcí po celé republice i na Slovensku. Jubilejní desátý ročník festivalu Den architektury nabízí na 300 architektonických procházek, cyklovyjížděk, exkurzí do běžně nepřístupných budov s poutavým výkladem, ale i diskusí či přednášky.

Kulatý stůl: Jak rozvíjet města ve spolupráci s městskými architekty

V České republice je v současné době kolem 130 měst a obcí, které mají městského architekta. Nesrovnatelně více je ale obcí, které služeb městského architekta nevyužívají. Proč tomu tak je? Jak může městský architekt pomoci samosprávě? Jakou roli sehrává při plánování rozvoje města? Jaké jsou zkušenosti architektů a zástupců měst?

FI 3

Veletrh FOR INTERIOR představí unikání expozici nábytkových řešení INSPIRACE PRO BYDLENÍ

Veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR uvede během svého podzimního ročníku unikátní kompilaci interiérů s názvem INSPIRACE PRO BYDLENÍ. Ve dnech 1. až 4. října v PVA EXPO PRAHA najdou návštěvníci veletrhu pět interiérových variant s kombinacemi nábytkových řešení v domácnosti. Pro tipy i pro rady od uznávaných designérů si zájemci mohou přijít na každodenní komentované prohlídky po dobu konání akce. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

CF2020 head 2480fbO

Úspěšná online podoba 17. ročníku konference CADfórum

Letos hodně atypicky – online – proběhl ve dnech 16.+17. září již 17. ročník odborné konference CADfórum 2020 pořádané společností CAD Studio. Ač byl letos z pochopitelných důvodů změněn formát konference na online vysílání, nezměnil se její časový rozvrh dvoudenní akce a nezměnilo se ani její zaměření – na odbornou veřejnost z oborů strojírenské konstrukce, NC výroby a 3D tisku, správy technických dokumentů, stavební projekce, vizualizací a BIM. Nezměnil se ani tradiční moderátor akce – Boris Keka.