Baumit Akademie 2022 proběhne v osmi termínech po celé ČR a představí virtuální studio

Vzdělávací program Baumit Akademie, věnující se nejnovějším Baumit produktům, službám a postupům, legislativě a modernímu projektování, se v únoru a březnu roku 2022 vrátí k původnímu konceptu celodenní prezentace vybraných témat formou odborných přednášek, a to v sedmi významných regionálních městech po celé České republice. Registrovaní účastníci se budou moci seznámit mimo jiné se zcela novou on-line aplikací Baumit Quido Virtuální realita.

konference

Městům pomůže výroba energie z odpadů, dozví se lidé na přednášce

Města v Čechách potřebují asi polovinu veškeré energie, která se u nás vyrobí. Velká část z ní zatím stále vzniká z uhlí. Řešením je hledat cestu, jak vyrábět energii odpadu. Příklady, jak na to, ukáže další ze série přednášek Rethink Architecture, kterou pořádá Česká rada pro šetrné budovy spolu s Centrem architektury a městského plánování CAMP.

BD21 bannery grafika v02 1233x0771px

Společnost Xella aktivním účastníkem letošního BIM DAY a BIM MARKET 2021

Už podesáté přinese říjnová konference BIM DAY (12. a 13. října 2021 v prostorách Clarion Congress Hotel Prague) aktuální trendy a informace z oblasti digitalizace a informačního modelování budov. Aktivním účastníkem letošního ročníku bude také společnost Xella, která bude prezentovat inovace svých stavebních materiálů, technologií a digitalizaci procesů Xella blue.sprint.

ASB KULATY STUL 17 06 2021 13 min

KULATÝ STŮL: Rekonstrukce historických budov

Obnova historických budov v Česku nebývá snadný úkol, a to jak z pohledu architektů, investorů, památkářů, tak realizačních firem. Přibývá oceňovaných realizací architektů, kteří přistupují k historickým stavbám s respektem a současně dokáží vnést inovativní řešení. Jindy takový přístup chybí nebo není umožněn.

ASB KULATY STUL 25 05 2021 10 min

KULATÝ STŮL: Rozvoj měst a veřejné stavby

Veřejné budovy a veřejné prostory se v posledních letech dostávají stále více do hledáčku pozornosti samospráv i širší veřejnosti. Přesto jejich architektonickou kvalitu řeší spíše menšina osvícených měst a obcí. Co brání tomu, aby veřejné stavby ve větší míře navrhovali architekti? Jak docílit častějšího vypisování architektonických soutěží? A co by pomohlo městům ve zkvalitňování veřejných zakázek?

1

Czech Design Week slavil design v Paláci U Stýblů a rozdal ceny Czech Design Award

Druhý zářijový víkend, od pátku 10. do neděle 12. září, se do Paláce U Stýblů na Václavském náměstí nastěhoval festival designové tvorby Czech Design Week a spolu s ním víc než 70 talentovaných designérů, studií, značek a zejména spoustu nových objevů z řad studentů a mladých tvůrců, aby tuto ikonu funkcionalistické architektury přeměnili v oslavu designu, umění a kulturní svobody.

18156451 1157919091020583 6347651410116104631 o

Pojďme dělat město nebo ves, vyzve konference

Konference Pojďme dělat město nebo ves si dává za cíl propojovat komunální politiky s odbornou veřejností z praxe i z řad studentů doktorského studia. K účasti jsou vyzváni doktoranti s příbuznými výzkumy, architekti činní v pozicích městských/obecních architektů, zástupci neziskových organizací pečujících o prostředí a komunální politiky a úředníky.

Konference nabídne řešení bytové krize. Efektivnější využití brownfieldů

Nedostatek bytů, chybějící logistická zázemí, nedostatek komerčních ploch. To je Česká republika dnešních dní. Na druhé straně velké množství brownfieldů, které v sobě mají kapacity pro potřebný rozvoj. K nastartování regenerace zanedbaných lokalit přispěje konference Brownfieldy, která se uskuteční 17. září v Českém Krumlově. Program přinese dialog mezi městy a investory i inspiraci ze zahraničí.

CZDW Palac U Styblu 1 FOTO Anna Pleslová

Czech Design Week zpřístupní interiéry pražského Paláce U Stýblů

Více než dvacet let zůstávají interiéry funkcionalistické perly Paláce U Stýblů veřejnosti nepřístupné. Její pasáží si dnes lidé spíše krátí cestu do pasáže Světozor či Františkánské zahrady, v minulosti však budova bývala jedním z kulturních center hlavního města. Od pátku 10. do neděle 12. září otevře palác své brány díky festivalu Czech Design Week, který představí současnou tvorbu českých designerů a umělců.