OD Máj

Kulturní památka za 4 miliardy. Opravený OD Máj nabídne kulturu a obchody

Rekonstrukce obchodního domu Máj v Praze bude hotová v první polovině příštího roku a vyjde na čtyři miliardy korun. Vzhled obchodního domu, který je kulturní památkou, zůstane po dohodě s památkáři zachován. Rekonstrukci provádí stavební společnost Metrostav a byly již dokončeny demoliční práce. Nový obchodní dům nabídne kromě obchodů i galerii či restauraci s vyhlídkou.

TechTower

Pivo se zde už nevaří. V Plzni vznikl jeden z nejmodernějších technologických parků

TechTower je jedním z nejmodernějších technologických parků v Česku. Za unikátním projektem konverze budovy bývalého plzeňského pivovaru stojí architektka Tereza Vojtěšková z ateliéru Vojtěšek architekti spolu s ak. arch. Milanem Varvařovským. Jejich cílem bylo od prvotních variant přestavby až po zařízení interiéru především navázat na industriální odkaz stavby.

Zahradní centrum Plantex

Oceněné zahradní centrum: Dělat věci s odvahou a krásněji

Zahradní centrum ve Veselom u Piešťan je jednou ze staveb, které se mohou pyšnit oceněním slovenské komory architektů CE ZA AR. Porotu zaujalo hlavně neobvyklou architekturou v tomto odvětví. Oceněné „zahradnictví“ u nás nenajdeme na každém kroku. Možná je to tím, že v tomto případě, jak jsme se přesvědčili, nejde jen o zahradnictví…

Staroměstská brána

Novostavba u hotelu Intercontinental: Investor se chce soudit

Fond R2G vlastnící pražský hotel Intercontinental, podá žalobu proti rozhodnutí odboru stavebního řádu pražského magistrátu, kterým úřad zrušil územní rozhodnutí k plánovaným úpravám okolí hotelu včetně novostavby na náměstí Miloše Formana. Majitelé nemají v plánu z projektu odstranit kritizovanou stavbu a rozhodnutí úřadu je podle nich zmatečné a nezákonné.

AN Bistro & Cafe

Asijské bistro v Praze: Neon, surový industriál a poznámky dělníků na zdech

Vietnamská bistra se zejména v posledních letech stala vyhledávanými podniky i těch gurmánů, kteří by tam ještě na počátku tisíciletí jen těžko zavítali. Mladá generace vietnamských podnikatelů si navíc dává stejnou měrou záležet na kvalitě pokrmů, tak i na vzhledu interiéru. Příkladem je nové bistro na Dejvické, kde se studio NEUHÄUSL HUNAL hodně činilo, aby do centra Prahy přeneslo kus nefalšovaného Vietnamu.

Vinařství Přátelé Pavlova

Vinařství v Pavlově se inspirovalo Středomořím. Spojuje moderní technologie a staré principy

Ve vinici na mírném severovýchodním úbočí Pálavských kopců s krásným výhledem do údolí Dyje s Novomlýnskými nádržemi nalezneme od roku 2021 nový objekt vinařství Přátelé Pavlova. Marek Jan Štěpán z Atelier Štěpán přitom neskrývá jasnou inspiraci Středomořím. Jak by také ne, vždyť první vinice v této lokalitě kdysi zakládaly starověcí Římané.

Aparthotel Lesní stráně

Wellness přímo v lese. V Jeseníkách vyroste pětihvězdičkový resort za půl miliardy

V Jeseníkách v blízkosti obce Ostružná a lyžařského areálu Ramzová začala výstavba prémiového holiday resortu. Aparthotel Lesní stráně budují developerské společnosti DOMOPLAN a MyResorts, které patří do skupiny FIPOX. Společně s 54 apartmány nabídne služby pětihvězdičkového hotelu. Architekty projektu je Colllab studio, interiéry a wellness navrhlo studio Identity Design.