ASB Architektura Komerční objekty

Komerční objekty

Partneři sekce:

Oceán, písečné pláže, útesy a vynikající podmínky pro surfování. To vše nabízí čtvrť La Punta Zicatela v mexickém městě Puerto Escondido. Místo vyhledávané především surfaři z celého světa nabízí od roku 2022 možnost ubytování v novém butikovém hotelu Casa TO.

Denisa Hudeková -

Možná si pamatujete komedii The Internship, ve které nás před deseti lety dva chlapíci Billy (Vince Vaughn) a Nick (Owen Wilson), zavření v mixéru, provedli kancelářemi, o kterých jsme ani nesnili. High-tech kanceláře, které mají potenciál změnit svět, jsme navštívili přímo v Bratislavě. Nás provedl architekt architektonického týmu DELTA Group SK, Ing. arch. Adam Cifra.

Broňa Tarnócy -

V džungli nedaleko Uvity na území Kostariky vzniklo unikátní architektonické dílo – dvě “rammed earth” vily, které ztělesňují spojení minimalismu s biofilními prvky a poskytují luxusní rekreační útočiště nad Pacifickým oceánem. Architektonický koncept, materiály a výběr designových prvků byly pečlivě promyšleny tak, aby vily zcela splývaly s okolním prostředím a zároveň poskytovaly sofistikovaný a udržitelný zážitek pro své návštěvníky.

Lenka Zemanová -

Rekonstruovat historickou památku je vždy výzva. Jedná-li se navíc o budovu bývalého barokního kláštera, která leží mezi Starým a Novým Městem pražským, jde o úkol, který se neobjeví každý den. V případě realizace projektu Office Hybernská si tak musel atelier Radana Hubičky poradit s množstvím překážek, aby vznikla stavba, která zachová vše kvalitní, a současně citlivě přidá i novou vrstvu.

Daniel Zeman -

Rekonstrukce obchodního domu Máj v Praze bude hotová v první polovině příštího roku a vyjde na čtyři miliardy korun. Vzhled obchodního domu, který je kulturní památkou, zůstane po dohodě s památkáři zachován. Rekonstrukci provádí stavební společnost Metrostav a byly již dokončeny demoliční práce. Nový obchodní dům nabídne kromě obchodů i galerii či restauraci s vyhlídkou.

TechTower je jedním z nejmodernějších technologických parků v Česku. Za unikátním projektem konverze budovy bývalého plzeňského pivovaru stojí architektka Tereza Vojtěšková z ateliéru Vojtěšek architekti spolu s ak. arch. Milanem Varvařovským. Jejich cílem bylo od prvotních variant přestavby až po zařízení interiéru především navázat na industriální odkaz stavby.

Zahradní centrum ve Veselom u Piešťan je jednou ze staveb, které se mohou pyšnit oceněním slovenské komory architektů CE ZA AR. Porotu zaujalo hlavně neobvyklou architekturou v tomto odvětví. Oceněné "zahradnictví" u nás nenajdeme na každém kroku. Možná je to tím, že v tomto případě, jak jsme se přesvědčili, nejde jen o zahradnictví...

Zuzana Kubalová -

Fond R2G vlastnící pražský hotel Intercontinental, podá žalobu proti rozhodnutí odboru stavebního řádu pražského magistrátu, kterým úřad zrušil územní rozhodnutí k plánovaným úpravám okolí hotelu včetně novostavby na náměstí Miloše Formana. Majitelé nemají v plánu z projektu odstranit kritizovanou stavbu a rozhodnutí úřadu je podle nich zmatečné a nezákonné.