Al Janoub Stadium

Stadiony v Kataru navrhovali známí architekti. V těchto arénách zápasí světová fotbalová elita

Mistrovství světa ve fotbale v Kataru se přehouplo do druhé poloviny. Mnozí favorité zklamali, někteří outsideři překvapili. O novém mistru světa se definitivně rozhodne už 18. prosince. Mezitím se však můžeme blíže podívat na úplně novou sportovní infrastrukturu, která nabízí zajímavou podívanou i pro architekty a příznivce architektury.

Sportovní areál ETB Sombroek

Nizozemský sportovní areál: Budova a hráz v jednom

Nový polyfunkční areál ETB Sombroek v nizozemské obci Edam-Volendam přináší sportovcům zdravé a udržitelné životní prostředí. Interiér objektu je díky rozměrnému prosklení úzce propojený s exteriérem. Inspirací pro budovu nápadného tvaru s šikmými fasádami byla poloha objektu i okolní příroda, například blízkost hráze IJsselmeer.

Lázně Krnov

O nových lázních v Krnově rozhodla soutěž. Nabídnou intimitu a výhledy do přírody

Plavecký bazén, relaxační bazén, saunový svět, fitness. To vše naleznou lidé v nových lázních v Krnově. O jejich podobě rozhodla dvoufázová projektová soutěž. Porota vybrala dílo týmu AOC architekti s.r.o. Porotci ocenili komplexní přístup, vhodnou volbu materiálů a chytře vyřešené propojení vnitřní a venkovní části.

Horácká aréna v Jihlavě

Stavba jihlavské arény od Chybík+Krištof by mohla začít ještě letos

Jihlava zahájila výběrové řízení na stavbu Horácké multifunkční arény s předpokládanou cenou 1,3 miliardy korun bez daně. Podmínky zadávacího řízení na dodavatele schválila rada města. Lhůta pro podávání nabídek bude ukončena 31. března. Pokud bude smlouva s vítězem podepsaná do začátku června, mohla by stavba arény začít na přelomu srpna a září.

Modrice slavik 004

Oceňovaná Městská hala Modřice je promyšleným místem pro všechny

Je to už dva tisíce let, co Marcus Vitruvius Pollio, nejslavnější z dávných projektantů starého Říma, vyslovil hypotézu o třech základních principech kvalitní architektury. A je potěšující vidět, že projekt ověnčený v roce 2020 Národní cenou za architekturu, se těchto principů stále drží

První 3D tištěné parkourové hřiště vznikne na Praze 11

Loňský experiment Prvok, první 3D tištěný dům v České republice, ukázal v praxi možnosti využití 3D tisku ve stavebnictví. Na Praze 11 proto nyní vzniká v úzké spolupráci sektoru, výzkumné i veřejné sféry další experiment – první 3D tištěné parkourové hřiště.

V Chomutově připravují proměnu městských lázní

Ateliér Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka ve spolupráci s městem Chomutov vypracoval studii, která analyzuje současný stav města a přichází s vizí proměny bývalých městských lázní. Ta by měla pomoci oživit centrum téměř padesátitisícového města v Ústeckém kraji.

Sportovní hala v Modřicích

Sportovní hala v Modřicích s plastickou omítkou

V posledních letech stojí stále více za pozornost projekty, u kterých omítka, respektive fasáda, neplní jen čistě technickou funkci, ale naopak vytváří určitý kontext. Příkladem je nová sportovní hala v Modřicích. Autorem návrhu je Atelier bod architekti, s.r.o.

Plavecký bazén Prachatice 3

Realizace se stavební chemií PCI – plavecký bazén v Prachaticích

Většina plaveckých bazénů v Německu včetně těch veřejných byla a je budována za použití stavební chemie PCI. Kvalita této značky pro tak náročné provozy, jakými právě bazény a wellness jsou, je zárukou dlouhé životnosti. Jsme rádi, že i v České republice značka PCI platí za kvalitu. Vyhrané zakázky nejen na privátní, ale i veřejná koupaliště jsou tím nejlepším důkazem.