Partneři sekce:

Při zdění stěn můžeme maltu nahradit například polyuretanovou pěnou. Avšak pro založení první řady cihel je použití malty nevyhnutelností. Cihly se kladou do vyrovnávacího maltového lůžka z vápenocementové malty nebo ze speciální zakládací malty.

montovaná dřevostavba

Jak se staví pasivní dřevostavba – krok za krokem

Hlavním požadavkem ze strany klientů bylo realizovat na provoz úsporný dům. To dává v dnešní době samozřejmě smysl – proč zbytečně utrácet za jakoukoli energii, když existuje koncepční řešení domu, který zajišťuje minimální provozní náklady.

vosy hnízdo

Nevítaní hosté staveb II.: Vosy

Častým problémem nemovitostí v teplých jarních, letních – a vlastně i podzimních – měsících se stává dotěrný hmyz. Dokud jde o nebodavý hmyz, je jeho přítomnost obtížná, ale většinou snadno řešitelná. Jakmile se ovšem objeví hmyz bodavý, pak jde většinou všechna legrace stranou. Z těch nejčastějších, dotěrných druhů se můžeme setkat například se včelou, vosou nebo sršněm.

sršeň

Nevítaní hosté staveb I.: Sršni

Častým problémem nemovitostí v teplých jarních, letních – a vlastně i podzimních – měsících se stává dotěrný hmyz. Dokud jde o nebodavý hmyz, je jeho přítomnost obtížná, ale většinou snadno řešitelná. Jakmile se ovšem objeví hmyz bodavý, pak jde většinou všechna legrace stranou.

Thermowhite

Litý polystyren: když je tradiční izolace příliš komplikovaná

Na podzim loňského roku proběhla některými médii informace o rekonstrukci hotelu InterContinental v Praze, „klenotu brutalismu“, který ve svých zdech přivítal mnohá zvučná jména – od Johnnyho Cashe, přes Richarda Nixona, až po Jásira Arafata. V této souvislosti se objevily i informace o revolučním zateplení tzv. litém polystyrenu, který rekonstrukci zachránil v momentě, kdy kvůli tradičnímu „zednickému fousu“ nebylo možné pracovat s běžnými izolacemi dostatečně rychle, přesně a zodpovědně.

Postup montáže stavebního pouzdra krok za krokem

Montáž stavebního pouzdra krok za krokem (pracovní postup)

Montáž a zabudování stavebního pouzdra není nikterak složité. Vlastní konstrukce pouzdra společnosti J.A.P. je dobře promyšlená a s jejím smontováním nebude mít šikovný kutil velkou práci. Stavební pouzdro, vyrobené na nové moderní automatické výrobní lince společnosti J.A.P., se od toho původního liší v několika bodech: např. má tzv. studené spoje a obsahuje pouze dva šroubky – díky čemuž je složení pouzdra jednodušší..

Jakou sádrokartonovou desku použít do vlhka?

Výhodou současného světa suché výstavby je, že téměř na všechny stupně vlhkosti má řešení. Problém spočívá pouze ve volbě vhodného materiálu pro konkrétní prostředí, neboť reálných situací je mnoho. Zásadním parametrem bude vždy množství a intenzita vlhkosti.

Zimní zahrada 5: Papírování od stavebního povolení, přes statiku až po dokumentaci

Pokud jsme pevně rozhodnuti, že zimní zahrada je něco, co absolutně musíme u svého objektu mít a že jsme prošli všemi fázemi promýšlení jakou zahradu vlastně chceme, kam ji umístíme, jak bude velká, jak bude orientovaná a zda – samozřejmě – bude disponovat vodním prvkem či dokonce bazénem, pak se dostáváme do fáze vyřizování náležité dokumentace.

Obr. 7 Omezení využívání prostoru v průmyslovém objektu způsobené trhlinami

Trhliny a dutiny v betonu a způsoby jejich odstranění

Vysoká pevnost, dobrá tvarovatelnost a hospodárnost činí z betonu dominantní stavební materiál pro zhotovení stavebních konstrukcí. Jednou ze zvláštností tohoto univerzálního materiálu je praskání. V důsledku uvolňujícího se hydratačního tepla a vlivu teploty venkovního vzduchu při betonáži vznikají trhliny.