Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton
  • Isover

Při zdění stěn můžeme maltu nahradit například polyuretanovou pěnou. Avšak pro založení první řady cihel je použití malty nevyhnutelností. Cihly se kladou do vyrovnávacího maltového lůžka z vápenocementové malty nebo ze speciální zakládací malty.

Změny v radonové ochraně

Nejzásadnější změny v radonové ochraně

Radon je dle Světové zdravotnické organizace (WHO) druhou nejvýznamnější příčinou vzniku rakoviny plic – na našem území přitom jeho koncentrace dosahuje vyšších než běžných hodnot, což z něj dělá nejen nezanedbatelné zdravotní riziko, ale i problém ve stavebnictví. Do vnitřního prostředí může pronikat nejen netěsnostmi ve spodní stavbě, ale i nevhodně řešenými detaily.

IMG 0002 3

Minimalismus betonu a skla

Kostel blahoslavené Marie Restituty v Brně tvoří neodmyslitelnou dominantu moravského hlavního města a pro svůj kvalitní urbanismus prolínající se s bohatým množstvím okolní zeleně patří k nejzdařilejším sídlištním zástavbám v České republice oceňovaným jak místními obyvateli, tak odbornou veřejností.

Zahrada soukromé vily v Dobřichovicích, lavice Gravelli, ateliér Flera

Krása a soudobé využití betonu

Atypická lavička, stůl, lampa nebo umyvadlo. Beton nachází uplatnění nejen v tradičním stavebnictví, ale stává se stále častěji také vyhledávaným materiálem pro užitkový design. Dosáhnout je možné velkého množství tvarových řešení, lze vytvořit velkou škálu povrchů a odstínů, dobře se kombinuje s přírodními materiály. V nabídce je dnes možné najít autorsky pojaté prvky nábytku a doplňků, vybavení kuchyní a koupelen nebo mobiliář do exteriéru.

omítkový systém

Vlhkost a soli ve fasádě: jak na správný omítkový systém (pracovní postup)

Často jsou celé oblasti budovy poškozeny nejen vlhkostí, ale i v ní rozpuštěnými solemi. Tato vysoká zatížení solemi jsou výzvou pro každý omítkový systém a ne každý toto zatížení samozřejmě vydrží. Ideální jsou pro tyto případy sanační omítky s certifikací WTA, přičemž každý systém se zasolením a vlhkostí zachází jinak. Systém Exzellent například soli transportuje na povrch, kde mohou být jednoduše odstraněny.

Terasa

Terasy, altány, pergoly a přístřešky v roce 2020: kdy je třeba stavební povolení?

Léto je ideální dobou pro využití drobných zahradních staveb, jakými jsou například altány či terasy, případně pro ocenění stínu, který poskytují přístřešky a pergoly. Než ovšem položíme první, základový trámek, patku či lopatu se štěrkem, měli bychom zjistit, zda nepotřebujeme stavební povolení – stavební zákon totiž nic jako „drobná stavba“ neuznává a podmínky jsou tak jasně dané.

Terasa

Jednoduchá, osvícená dřevěná terasa pro všechny typy zahrad (pracovní postup)

Dřevěná terasa sluší každé zahradě – tedy samozřejmě pokud je správně zvolená a navržená. Současný trh přitom nabízí jak nepřeberné množství materiálů, tak i rad, jak správně terasu realizovat. Podívejme se proto na základní tipy, které zajistí, že se terasa stane nejoblíbenějším místem celé zahrady.

Barraseal Turbo 4148

PCI Barraseal® Turbo – přináší úplně nový standard hydroizolačních stěrek

Běžné řešení hydroizolací pod úrovní terénu a jejich napojení na nadzemní soklovou část odolnou proti ostřikové vodě sebou přináší celou řadu problémů, protože zde dochází ke kombinaci izolací na bázi bitumenů (asfaltů) pro podzemní část, a minerálních izolací pro nadzemní část. A právě napojení mezi těmito dvěma systémy je kritickým místem, kde dochází pravidelně k defektům, a to zejména z důvodu problematického navázání minerálních materiálů jako jsou omítky, lepidla atd. na asfaltové izolace.