ASB Stavebnictví Základy a hrubá stavba

Základy a hrubá stavba

Při zdění stěn můžeme maltu nahradit například polyuretanovou pěnou. Avšak pro založení první řady cihel je použití malty nevyhnutelností. Cihly se kladou do vyrovnávacího maltového lůžka z vápenocementové malty nebo ze speciální zakládací malty.

Partneři sekce:

Betonovat lze za každého počasí. Ať už potřebujeme vybetonovat menší plochu, připravit základy, ztracené bednění, stropy nebo jinou velkou či malou část konstrukce, počasí není náš největší nepřítel. Tím je nedůslednost při dodržování technologických postupů. Jak je to tedy s betonováním za extrémně vysokých teplot v letním období?

Eliška Hřebenářová -

Dlouhá léta jsme jako hlavní problém budov vnímali hlavně úniky tepla v zimě. Se stoupajícími letními teplotami nastává i opačný problém – nedostatečná ochrana před horkem. Smysluplná stavba však zvládá oba extrémy.

Společnost HELUZ dlouhodobě rozvíjí svou vizi udržitelného stavebnictví, kterou nově podporuje bezkonkurenční novinkou. Jako jediný výrobce na trhu nabízí stavebníkům unikátní možnost získat na hrubou stavbu svého rodinného domu doživotní záruku.

Zdražování energií a neustále se zpřísňující legislativní požadavky na třídu energetické náročnosti budov vedou k hledání nových řešení. Jak je známo, o celkové energetické náročnosti budovy rozhodují detaily a jejich provedení. Neméně významnou roli hraje materiál – dnes spíše hovoříme o celém systémovém řešení, které je použito pro různé detaily.

Při rozhodování, od jakého dodavatele se vyplatí odebírat zdivo, je kromě ceny důležité posuzovat i doplňkové služby. Investoři mohou využít dopravu, pojivo zdarma, zákaznickou podporu po celou dobu výstavby hrubé stavby nebo pomoc se získáním dotace “Oprav dům po babičce” a mnoho dalších výhod.

Společnost Wienerberger v České republice během zimních měsíců odstaví 8 ze svých 9 závodů zaměřujících se na pálené výrobky. Každoroční odstávka bude trvat v časovém horizontu dvou až tří měsíců v závislosti potřeby jednotlivých závodů.

redakce -

Tak jako ve všech odvětvích, i ve stavebnictví dochází ke změnám a stavební materiály, jako je beton a cement, se postupně mění tak, aby jejich výroba a složení byly udržitelnější a měly nižší uhlíkovou stopu.