Partneři sekce:
CNC pila

Speciální CNC pila zvládá i netypické tvary. Hodí se na výrobu zvláštního bednění

Moderní stavebnictví hledá cesty, jak jednotlivé projekty odlišit a udělat unikátními. Některé projekty tak využívají výrazně netypické tvary, často realizované díky flexibilním možnostem monolitických konstrukcí. V případě takových konstrukcí často přichází ke slovu zvláštní bednění vyráběné pro potřeby projektu.

Podlahové systémy Flowfresh s antibakteriální technologií Polygiene

Podlahové systémy Flowfresh, spadající pod značku Flowcrete, využívají antibakteriální technologii Polygiene®. Je založena na působení přírodního germicidu (chemická látka usmrcující bakterie), kterým jsou ionty stříbra. Ty pronikají do buněk bakterií, virů, řas, plísní a hub, zabraňují jejich množení a způsobují následně jejich zánik.

Obr. 4 Hangár pro letadla V tomto hangáru pro letadla byla použita odolná nanášená vrstva pro průmyslové podlahy.

Vlastnosti moderních podlahových ochranných vrstev – pohled do praxe

Podlaha bývá nejvíce namáhanou stavební částí budovy. Stejně rozmanité jako je průmyslové nebo podnikatelské užívání budovy je i namáhání podlahových ploch. Pro případ, že potěr nebo betonový podklad nemohou těmto zatížením vyhovět, umožňují speciálně vyvinuté systémy podlahových ochranných vrstev na bázi umělé pryskyřice optimální a trvalou ochranu podlahy.

Skladba

Samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce (pracovní postup)

Aktuální trendy a vysoké nároky na kvalitu a zejména rovinnost podlahové konstrukce výrazně preferují použití samonivelačních stěrek. Mezi zásadní přednosti těchto stěrek patří především dosažení dokonalé rovinnosti, a to již u minimální tloušťky vrstvy.

09 Kolem dveří

Pokládka samolepicí vinylové podlahy (pracovní postup)

Podlaha dokáže změnit vzhled celé místnosti a díky samolepicí vinylové krytině to bude coby dup. Její výhodou je obrovské množství vzorů a dekorů včetně imitací přírodních materiálů, jednoduchá údržba, dobré izolační vlastnosti i dlouhá životnost. Navíc jsou tyto podlahy teplé a příjemné na dotek.

Podlahy, které potěší oko.

Bezesparé pryskyřičné podlahy jsou řešením, které se díky svým zpracovatelským vlastnostem a technickým parametrům velmi dobře osvědčují v různých podmínkách použití.

Skladba

Alternativa hydroizolačních stěrek (pracovní postup)

Jakákoliv stavební realizace v oblasti obkladů a dlažeb, např. v koupelnách nebo balkonových konstrukcích, předpokládá zcela precizní přípravu podkladu zejména z pohledu odolnosti proti pronikání vlhkosti do skladby. Právě držící se vlhkost v konstrukci má totiž v průběhu let za následek velmi často destrukční činnost, vyžadující nákladné opravy.

Dorsis Linus1

Dorsis LINUS – unikátní skrytá soklová lišta

Podlahové-soklové lišty LINUS představují jedinečný designový prvek, který umožňuje skrýt lištu ve zdi a dosáhnout jedinečného estetického výsledku – přímého napojení podlahy se zdí bez vystupujících lišt.

AL8I1614

Jak vybrat správný materiál pro nosnou vrstvu podlahy

Při pokládání nové podlahy byste neměli všechnu pozornost věnovat jenom výběru krásné nášlapné vrstvy. Ta bude sice z celé podlahy jako jediná vidět, pod povrchem se ale skrývá ještě nosná vrstva. Neměli byste proto podcenit její výběr a realizaci, aby byla podlaha dokonale rovná a pevná. Poradíme vám, jak se rozhodnout a jaký materiál zvolit.