Partneři sekce:
kročejová izolace

Velký přehled kročejových izolací

Kročejová izolace je důležitou součástí skladby každé podlahy. Přestože její použití není nutné ve všech případech podlah, nutností se stává v prostorech, kde se pod užívanou podlahou nachází další obytný prostor.

CNC pila

Speciální CNC pila zvládá i netypické tvary. Hodí se na výrobu zvláštního bednění

Moderní stavebnictví hledá cesty, jak jednotlivé projekty odlišit a udělat unikátními. Některé projekty tak využívají výrazně netypické tvary, často realizované díky flexibilním možnostem monolitických konstrukcí. V případě takových konstrukcí často přichází ke slovu zvláštní bednění vyráběné pro potřeby projektu.

Podlahové systémy Flowfresh s antibakteriální technologií Polygiene

Podlahové systémy Flowfresh, spadající pod značku Flowcrete, využívají antibakteriální technologii Polygiene®. Je založena na působení přírodního germicidu (chemická látka usmrcující bakterie), kterým jsou ionty stříbra. Ty pronikají do buněk bakterií, virů, řas, plísní a hub, zabraňují jejich množení a způsobují následně jejich zánik.

Obr. 4 Hangár pro letadla V tomto hangáru pro letadla byla použita odolná nanášená vrstva pro průmyslové podlahy.

Vlastnosti moderních podlahových ochranných vrstev – pohled do praxe

Podlaha bývá nejvíce namáhanou stavební částí budovy. Stejně rozmanité jako je průmyslové nebo podnikatelské užívání budovy je i namáhání podlahových ploch. Pro případ, že potěr nebo betonový podklad nemohou těmto zatížením vyhovět, umožňují speciálně vyvinuté systémy podlahových ochranných vrstev na bázi umělé pryskyřice optimální a trvalou ochranu podlahy.

Skladba

Samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce (pracovní postup)

Aktuální trendy a vysoké nároky na kvalitu a zejména rovinnost podlahové konstrukce výrazně preferují použití samonivelačních stěrek. Mezi zásadní přednosti těchto stěrek patří především dosažení dokonalé rovinnosti, a to již u minimální tloušťky vrstvy.

09 Kolem dveří

Pokládka samolepicí vinylové podlahy (pracovní postup)

Podlaha dokáže změnit vzhled celé místnosti a díky samolepicí vinylové krytině to bude coby dup. Její výhodou je obrovské množství vzorů a dekorů včetně imitací přírodních materiálů, jednoduchá údržba, dobré izolační vlastnosti i dlouhá životnost. Navíc jsou tyto podlahy teplé a příjemné na dotek.

Podlahy, které potěší oko.

Bezesparé pryskyřičné podlahy jsou řešením, které se díky svým zpracovatelským vlastnostem a technickým parametrům velmi dobře osvědčují v různých podmínkách použití.

Skladba

Alternativa hydroizolačních stěrek (pracovní postup)

Jakákoliv stavební realizace v oblasti obkladů a dlažeb, např. v koupelnách nebo balkonových konstrukcích, předpokládá zcela precizní přípravu podkladu zejména z pohledu odolnosti proti pronikání vlhkosti do skladby. Právě držící se vlhkost v konstrukci má totiž v průběhu let za následek velmi často destrukční činnost, vyžadující nákladné opravy.

Dorsis Linus1

Dorsis LINUS – unikátní skrytá soklová lišta

Podlahové-soklové lišty LINUS představují jedinečný designový prvek, který umožňuje skrýt lištu ve zdi a dosáhnout jedinečného estetického výsledku – přímého napojení podlahy se zdí bez vystupujících lišt.