ASB Stavebnictví Strop a Podlaha

Strop a Podlaha

Partneři sekce:

Podhledy ze sádrokartonu se staly nezbytným prvkem v moderním bydlení a komerčních prostorech. Díky své všestrannosti a estetickým možnostem přináší do každé místnosti nejen elegantní vzhled, ale také řadu praktických výhod. Dokáže snížit světlou výšku místnosti, zakrýt instalační vedení a zvýšit požární odolnost stropní konstrukce. V kombinaci s kvalitní minerální izolací zlepšuje vzduchovou neprůzvučnost celé skladby stropu.

Kvalitní kompozitní dřevo nám umožňuje klást na venkovní prostory podobné nároky, jaké máme na obytné místnosti v interiéru domu. Včetně jejich funkčnosti, atraktivity a snadné udržovatelnosti bez potřeby dodatečných investic. To je také důvod, proč si právě z tohoto materiálu stále více informovaných zájemců pořizuje nové terasy, ploty či obklady stěn.

Duševní vlastnictví nelze upřít přírodě, která stvořila barvy dřevěných podlah Kährs Ground Collection. Nová kolekce švédského výrobce Kährs se v mnohém inspirovala v letních i podzimních tónech: Můžete se s ní doma v myšlenkách vrátit na středomořské píseční pláže, šnorchlovat mezi korály v Rudém moři a nebo se zavrtat do hlíny při víkendovém pletí zahrádky na chalupě, aniž by vám ulpěla špína za nehty. Copyright přírody potvrzuje i ekologický certifikát The Nordic Swan Ecolabel, jedna z nejkomplexnějších a nejpřísnějších certifikací výrobků na světě.

Platja d'Aro platí za jedno z nejkrásnějších, a také nejvyhledávanějších míst na španělském pobřeží Costa Brava. Jižně od pláže Platja Gran d'Aro se nachází přístav Port d'Aro. Ten je díky blízkosti Středozemního moře ideální základnou pro majitele lodí. Ti oceňují kvality místního exkluzivního klubu Nàutic Port d'Aro. Nejbližší okolí hlavní budovy klubu i terasu a okolí bazénu nedávno zatraktivnily české venkovní dlaždice RAKO, série Piazzetta Outdoor.

Do barevného flirtu s minulostí se pustila nová kolekce třívrstvých dřevěných podlah Beyond Retro od švédského výrobce Kährs, stvořená v návaznosti na osmdesátileté výročí, kdy byl společnosti udělen patent právě na vícevrstvou konstrukci dřevěných krytin. Šest nostalgických dekorů by podle svých tvůrců našlo dvojníky v letech minulých, od třicátých let (dekor Loft White) až po léta devadesátá (dekor Frosted Oat).

Betonové povrchy jsou oblíbenou volbou do zatěžovaných i technických místností, jako jsou garáže, sklepy, dílny nebo schodiště. Jak surový beton správně ošetřit, aby si zachoval svůj vzhled, odolal zátěži, a navíc se snadno čistil?

Než přistoupíme k lepení nového obkladu na již existující starý obklad, je třeba nejprve vizuálně i vodováhou zkontrolovat rovinnost původní plochy s nalepeným obkladem a poklepem po celé ploše zjistit, zda je přídržnost starého obkladu k podkladu dostatečná. Prasklé nebo nedostatečně nalepené obklady je třeba vysekat a nerovnosti vyplnit lepidlem na obklady.

Přestože kalendář Vánoce ještě neohlašuje, nastává čas stromečků a rybích kostí. Alespoň u podlah ano. Odrostla totiž generace, pro niž byly tyto parketové vzory poněkud zprofanované, a dnešní třicátníci tomuto stylu pokládky dřevěných podlah opět přicházejí na chuť. A nejen u přírodních podlah. I výrobci SPC krytin (Arbiton, Kährs) a vinylů opustili své „fádní“ dekory a vnukli zákazníkům možnost položit si s historickým vzhledem stromečků a rybí kosti i tyto moderní krytiny.

Terasy z kompozitního dřeva nabízejí nejpřirozenější alternativu klasických dřevěných povrchů. Kvalitní panenský polymer, čisté PEFC dřevo a 100% ekologické přísady a barvy zaručují dlouhou životnost prken při minimálních nákladech na jejich údržbu.

Polyuretanová podlaha je měkčí a lépe snáší tepelnou roztažnost. Epoxidová podlaha je tvrdší a povrchově křehčí. Polyuretanové a epoxidové podlahy se zpočátku využívaly především v průmyslových budovách. V současnosti nacházejí svoje využití i v rodinných domech či v občanské výstavbě. Většinou jde o dvousložkovou směs na bázi tekutých PU nebo epoxidových pryskyřic.