Nová budova gymnázia v německém Großburgwedelu

Nová budova gymnázia v německém Großburgwedelu

Nová budova rozšiřuje stávající objekt gymnázia v německé vesnici Großburgwedel v Dolním Sasku. K téměř šedesát let staré budově přibyla na podzim roku 2021 nová část. Obě budovy přitom na sebe přímo navazují. Novou budovu tvoří dvě křídla, ve kterých je ve třech podlažích umístěno celkem třicet prostorných učeben. Součástí novostavby je také víceúčelová sportovní hala.

Vinylové dílce Creation jsou „vlajkovou lodí“ značky Gerflor

A i u letošní kolekce, prezentované pod heslem „All in one“ se zákazníci a interiéroví architekti setkávají s tím nejlepším, co Gerflor v oblasti vinylových krytin nabízí. Celý sortiment se nese v duchu novinek nejen v rámci nových designů, ale také v oblasti kvality a technologií.

01 Krátká strana

Utěsnění konstrukcí systémem ISOVER Vario® (pracovní postup)

Zabudovaná vlhkost v konstrukci může mít v dlouhodobém horizontu závažné  následky. Pokud se navíc v této skladbě vyskytují dřevěné prvky, je riziko napadení dřevokaznými houbami a plísní extrémně vysoké. Plíseň se však nebude projevovat pouze ve skladbě, ale časem se začne dostávat i do interiéru. Užívání takovýchto prostor je pak pro lidi škodlivé a nezdravé.

kročejová izolace

Velký přehled kročejových izolací

Kročejová izolace je důležitou součástí skladby každé podlahy. Přestože její použití není nutné ve všech případech podlah, nutností se stává v prostorech, kde se pod užívanou podlahou nachází další obytný prostor.

CNC pila

Speciální CNC pila zvládá i netypické tvary. Hodí se na výrobu zvláštního bednění

Moderní stavebnictví hledá cesty, jak jednotlivé projekty odlišit a udělat unikátními. Některé projekty tak využívají výrazně netypické tvary, často realizované díky flexibilním možnostem monolitických konstrukcí. V případě takových konstrukcí často přichází ke slovu zvláštní bednění vyráběné pro potřeby projektu.

Podlahové systémy Flowfresh s antibakteriální technologií Polygiene

Podlahové systémy Flowfresh, spadající pod značku Flowcrete, využívají antibakteriální technologii Polygiene®. Je založena na působení přírodního germicidu (chemická látka usmrcující bakterie), kterým jsou ionty stříbra. Ty pronikají do buněk bakterií, virů, řas, plísní a hub, zabraňují jejich množení a způsobují následně jejich zánik.

Obr. 4 Hangár pro letadla V tomto hangáru pro letadla byla použita odolná nanášená vrstva pro průmyslové podlahy.

Vlastnosti moderních podlahových ochranných vrstev – pohled do praxe

Podlaha bývá nejvíce namáhanou stavební částí budovy. Stejně rozmanité jako je průmyslové nebo podnikatelské užívání budovy je i namáhání podlahových ploch. Pro případ, že potěr nebo betonový podklad nemohou těmto zatížením vyhovět, umožňují speciálně vyvinuté systémy podlahových ochranných vrstev na bázi umělé pryskyřice optimální a trvalou ochranu podlahy.

Skladba

Samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce (pracovní postup)

Aktuální trendy a vysoké nároky na kvalitu a zejména rovinnost podlahové konstrukce výrazně preferují použití samonivelačních stěrek. Mezi zásadní přednosti těchto stěrek patří především dosažení dokonalé rovinnosti, a to již u minimální tloušťky vrstvy.

09 Kolem dveří

Pokládka samolepicí vinylové podlahy (pracovní postup)

Podlaha dokáže změnit vzhled celé místnosti a díky samolepicí vinylové krytině to bude coby dup. Její výhodou je obrovské množství vzorů a dekorů včetně imitací přírodních materiálů, jednoduchá údržba, dobré izolační vlastnosti i dlouhá životnost. Navíc jsou tyto podlahy teplé a příjemné na dotek.

Podlahy, které potěší oko.

Bezesparé pryskyřičné podlahy jsou řešením, které se díky svým zpracovatelským vlastnostem a technickým parametrům velmi dobře osvědčují v různých podmínkách použití.