SHOWROOM KŘIŽÍKOVA PRAHA

Showroom produktů české značky KORADO V Praze a v Brně

Součástí Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně a Křižíkova v Praze je od loňského roku expozice značky KORADO, předního českého výrobce otopných těles. KORADO nabízí kompletní řešení v oblasti vytápění s důrazem na moderní a nízkoenergetické prvky a systémy. Kromě koncových produktů pro vytápění nabízí i řešení pro řízené odvětrávání budov v podobě lokálních i centrálních rekuperačních jednotek.

ECOFLOOR fotbalovy travnik

Venkovní ohřev s kabely ECOFLOOR překvapí šíří možných aplikací

Společnost FENIX, založená v roce 1990, vyrábí a dodává své topné kabely ECOFLOOR od roku 2001 a i díky nim se z české rodinné firmy stal největší evropský výrobce elektrických topných systémů. Ohřev interiérových podlah s kabely a rohožemi zná odborná veřejnost velmi dobře, exteriérové aplikace s těmito topnými kabely však nejsou tak všeobecně známé. Společnost FENIX má s nimi přesto řadu zajímavých realizací v mnoha zemích světa.

KORAFLEX 2020

Konvektory – řešení pro nízkoteplotní zdroje vytápění

Dnešní doba klade čím dál tím vyšší důraz na energetické úspory na vytápění budov. Moderní stavební materiály dokáží snížit tepelné ztráty na minimum, a tak je použití tepelného čerpadla nebo jiného nízkoteplotního zdroje standardní volba. Pokud se rozhodnete pro teplovodní vytápění s nízkoteplotním zdrojem, je potřeba vyřešit otázku volby vhodného koncového otopného tělesa. Správnou volbou jsou vedle klasických radiátorů i teplovodní konvektory.

Dlouhodobě čistá a zdravá pitná voda z potrubí RAUTITAN

Odpovědnost za kvalitní distribuci vody v objektech nesou rozvody

Voda je pro náš život velmi důležitou surovinou a její spotřeba přes všechna opatření každým rokem bohužel roste. Naproti tomu již delší dobu příroda zdvihá varovný prst a upozorňuje nás, že její zdroje nejsou nevyčerpatelné. To je také jeden z důvodů, proč je nutné s vodou efektivně hospodařit, což v prvé řadě znamená s vodou zbytečně neplýtvat, a ve druhé dopravit ji na místo odběru beze ztrát a ve 100% kvalitě.

Vytápění kotlíky

Kotlíkové dotace 2020: poslední vlna, kde a o co lze ještě žádat?

Rok 2020 je údajně poslední možností, jak požádat o dotaci na pořízení nového kotle v rámci kotlíkových dotací. Poslední výzva ovšem začala již na podzim 2019, a tak již řada krajů dotace vyčerpala a možnost podání žádosti uzavřela, či žádosti pouze přijímá bez záruky, že bude dotace přidělena. Nevyhovující kotel přitom stále používá přes 300 000 objektů.

Rozmístění snímačů teplot v místnosti

Vliv regulačních metod vytápění na tepelnou pohodu

Topná tělesa patří mezi nejpoužívanější způsob vytápění v budovách. Jako teplonosná látka je nejčastěji používána voda. K tomu, aby v prostoru, který je tímto způsobem vytápěn, nedocházelo k přetápění, se používají ventily, pomocí kterých je řízeno vytápění. A proto je řízení vytápění velmi důležité, protože tepelná pohoda v interiéru je základním faktorem spokojenosti osazenstva.

Unikátní entalpický výměník Zehnder

Přesvědčivé výsledky řízeného větrání s entalpickým výměníkem

Unikátní entalpický výměník větracích jednotek Zehnder vytváří příjemné optimální klima v interiéru po celý rok – díky rekuperaci tepla a také vlhkosti. V zimě zabraňuje nadměrnému vysoušení vzduchu, sesychání dřevěných výrobků a ohřívá přiváděný chladný venkovní vzduch. To nejlepší pro spokojenost zákazníků.

GROHE Rainshower Connect 1

Ocenění German Innovation Award pro společnost GROHE za digitální zážitek ze sprchování

Digitalizace v posledních několika letech dramaticky proměnila mnoho oblastí soukromého i veřejného života. Výsledkem jsou sofistikovaná digitální řešení, která čím dál tím častěji nachází cestu do našich domovů. Řešení, která propojují fyzický a digitální rozměr každodenního života. A koupelna není žádnou výjimkou.