ASB Stavebnictví Technická zařízení budov

Technická zařízení budov

Historie společnosti RK Infra se začala psát v 60. letech minulého století v Rakousku. První průmyslově předizolované ocelové trubky pro dálkové vytápění byly vyrobeny v roce 1968 v Linci, v závodě dnešní společnosti KE KELIT. V letech 1968 až 2014 se společnost KE-Kelit etablovala jako jeden z předních rakouských výrobců předizolovaných trubek pro dálkové vytápění.

Sálavé panely ECOSUN jsou prodejním hitem společnost FENIX Group. Architekti i koncoví zákazníci u nich oceňují nízké pořizovací a provozní náklady, infračervené sálání, flexibilní regulaci a možnost výběru panelů podle materiálu, výkonu, velikosti, způsobu ovládání nebo umístění.

Při stavbě rodinného domu investujeme nemalé peníze do všech možných materiálů, technologií i designu, tak aby dům splňoval všechny požadavky komfortního bydlení. Nemělo by se přitom zapomínat na kvalitní rozvody vody, protože hygienicky čistá voda je důležitá potravina. Její doprava od zdroje až do sklenice na stole by neměla být proto podceňována. Zdraví máme přece jen jedno.

Pokud hledáte moderní krbová kamna s výjimečným designem, nový model Romotop PARLA H 3S je tou správnou volbou. Tato kamna zaujmou třístranným sklem, které umožňuje pohled na plameny z jakéhokoliv místa v místnosti.

Rostoucí počet tepelných čerpadel je dnes instalován s domácími fotovoltaickými elektrárnami. Klíčová je otázka, jak nejlépe využít vlastní vyrobenou elektřinu z fotovoltaiky pro vytápění, přípravu teplé vody a dalších přebytků např. pro chytré zásuvky a nabíjení elektromobilů.

Podlahové topení stalo fenoménem dnešní doby a je proto vhodné znát některá pravidla a technická úskalí, která by z běžného, příjemného sálavého tepla mohla udělat nepříjemnou a neefektivní realizaci. Úspěch přitom tkví již ve výběru potěru.

Francouzské město Saint-Joachim instaluje nad hřbitovem přístřešek solárních panelů, které budou distribuovat energii místním obyvatelům. Obyvatelé se mohou zapojit do tohoto neobvyklého komunitního energetického programu za pouhých 5 EUR.

Eliška Hřebenářová -

Ještě na přelomu roku médii kolovala informace, že dle směrnice EU se chystá zákaz výroby, koupě a provozu plynových kotlů. Tato informace čerpala z cíle Evropské unie dosáhnout uhlíkové neutrality, s prvním mezníkem v roce 2030, do kterého bychom měli dosáhnout 49 % podílu obnovitelných zdrojů energie a snížení emisí skleníkových plynů alespoň o 55 %.

Eliška Hřebenářová -

Společnost AERS, člen holdingu FENIX Group, vyvinula a dodává už několik let jak domácí bateriová úložiště HES (Home Energy Storage) s kapacitou 41 kWh, tak i velkokapacitní bateriová úložiště SAS s kapacitou v řádu stovek kWh, určené pro průmyslové aplikace.