Večerní osvětlení na zahradě a v okolí domu

Venkovní osvětlení je důležité nejen pro svou primární funkci, kterou je osvětlení okolí domu. Může dodat pěkný a stylový vzhled fasádě budovy, jejímu okolí i zahradě a v případě svítidel s detektorem pohybu pomoci odradit případné nevítané návštěvníky.

Tepelné čerpadlo FHA Monoblok. Jednoduše univerzální

Tepelná čerpadla získávají energii ze vzduchu, země nebo podzemní vody a představují moderní, vysoce účinný a ekologický způsob vytápění. Získala si oblibu díky své vysoké účinnosti, nízkým provozním nákladům a prokázané energetické efektivitě.

katedrála York

Světové památky musí také šetřit. Cestou je uhlíková neutralita a fotovoltaika

Plány na instalaci 199 solárních panelů na střechu South Quire Aisle (z roku 1361) Yorské katedrály byly schváleny radou města York a Cathedrals Fabric Commission. Panely by měly pomoci vypořádat se s rostoucími účty za energii – účty to ovšem nekončí, projekt je součástí plánů, aby se Yorská katedrála stala uhlíkově neutrální.

Solární panely

Fotovoltaika je budoucnost. Debaty expertů poradí, jak se na ni připravit

První Wienerberger fórum roku 2023 se bude konat 18. května ve virtuálním prostoru World of Wienerberger. Přední odborníci z oblasti stavebnictví a energetiky představí moderní pojetí fotovoltaiky v Česku a nastíní možnosti její skutečné návratnosti či svépomocné instalace panelů do střešní krytiny.