LEDVANCE již druhým rokem jako Ježíškovo vnouče

Stejně jako loni i letos se společnost LEDVANCE stane Ježíškovým vnoučetem a přispěje tak k příjemnější nejen adventní atmosféře v několika desítkách seniorských domovů. Daruje výrobky, které zlepšují kvalitu vnitřního prostředí domovů a tak přímo ovlivňují zdraví seniorů.

Čítače částic nečistot Particle Plus®

V tomto příspěvku bychom vás rádi seznámili s přístroji pro ověřování čistoty prostředí společnosti Particle Plus®. Přístroje využívají společný měřicí trakt, a jednotlivé řady a modely se pak liší rozsahem, velikostí částic a svým vybavením. Dodávají se v provedení pro pevnou instalaci, přenosné a ruční, se zabudovanou pumpou a bez ní.

prodlužovací kabel se zásuvkami

Energie z vesmíru: sci-fi nebo realita našich zásuvek v horizontu 20 let?

Evropská kosmická agentura koncem listopadu projednávala studii, jejímž hlavním úkolem je zjistit, zda je možné a potenciálně efektivní vypustit do vesmíru obrovské solární farmy. Cílem výzkumu je sestrojení satelitů, které by na oběžné dráze vyrobily stejné množství elektřiny jako elektrárna.

Solární panely

Barevné solární panely by mohly zatraktivnit zelenou architekturu

Solární panely se stávají stále populárnějším zdrojem energie a tepla, což je jeden z důvodů, proč již nejsou v rámci budov umisťovány pouze na střechy. V zahraničí, zejména v městských oblastech, kde je prostor na prvním místě, je umístění solárních panelů na fasády nebo jiné viditelnější části budov prakticky nutností. Jejich standardní monochromatické barevné schéma však nechává architektům méně možností, jak zatraktivnit budovy.

Nová generace Multifunkčních přístrojů

Již od roku 1955 se firma Airflow Development Limited věnuje problematice měření VZT parametrů spojenou s vývojem a výrobou profesionálních měřicích přístrojů. Po fúzi přístrojové divize se světovým lídrem TSI v roce 2005 vznikla nová generace přístrojů a sond, která zúročila více než 90 let zkušeností a praktických dovedností obou firem na světovém trhu měřicí techniky.