Instalace Krištofa Kintery Démon růstu

Uměleckoprůmyslové muzeum změnilo styl. Stalo se domovem současného designu

Moravská galerie v Brně představila novou koncepci ART DESIGN FASHION. Uměleckoprůmyslové muzeum je nyní zabydleno objekty vytvořenými českými designérkami a designéry, netradičně pojaté stálé expozice pak stavějí na odiv tisíce designových exponátů. V takovém sbírkovém a výstavnickém rozsahu a kvalitě se designu a módě zatím nevěnovala žádná instituce v České republice.

Stavbě Středoevropského fóra nic nebrání. Muzeum získalo klíčový pozemek

Muzeum umění v Olomouci získalo klíčový pozemek o výměře necelých 600 metrů čtverečních určený pro stavbu dlouho připravovaného Středoevropského fóra Olomouc (SEFO), místa pro prezentaci středoevropského výtvarného umění. Stál 8,5 milionu korun bez daně. O výkup pozemku usilovalo muzeum řadu let, propojí totiž budovu SEFO s okolními ulicemi

Stát koupí pozemek pro nové centrum umění v Olomouci

Pozemek o výměře necelých 600 metrů čtverečních by měl sloužit pro stavbu dlouho připravovaného Středoevropského fóra Olomouc, místa pro prezentaci středoevropského umění. Předpokládaná hodnota zakázky je 8,5 milionu korun bez daně, zadaná bude v jednacím řízení bez uveřejnění, sdělil ČTK tiskový odbor ministerstva. Na stavbu už předloni vláda uvolnila 593 milionů korun.

Nový depozitář pro Národní galerii navrhne studio JIKA-CZ. Výběr proběhl formou soutěžního dialogu

Národní galerie Praha zná architekta pro nový depozitární areál, který postupně vyroste na pozemcích v pražských Jinonicích. Výstavba bude trvat minimálně sedm let od zahájení projektu. Areál podle návrhu studia JIKA-CZ s.r.o. nabídne, mimo péči o umělecká díla, také prostory pro odbornou prezentaci děl a veřejné edukační programy.