Sun Beach Hotel Resort

Český developer vybuduje hotelový komplex v Perském zálivu. Hosté si sami změří uhlíkovou stopu

Česká společnost PRESTON Capital realizuje výstavbu čtyřhvězdičkového hotelového komplexu Sun Beach Hotel Resort na ostrově Al Marjan v Perském zálivu. Provozovatelem hotelového komplexu se stal mezinárodní řetězec Earth Hotels, který se řadí mezi tzv. plastic-free brandy. Hostům nabídne možnost pomocí nejmodernějších technologií měřit svoji uhlíkovou stopu a stane se jediným hotelem modulárního typu v celých Spojených arabských emirátech.

Rezidenční projekt Semerínka v Praze 5

Přípravy rezidenčního domu Semerínka na Praze 5 jdou do finále

Bývalá průmyslová zóna městské čtvrti Radlice v Praze 5 zaznamenává v poslední době intenzivní rozvoj. Postupně se proměňuje v moderní polyfunkční zónu s převážně bytovým využitím. Nově navržený rezidenční dům s obchodním názvem Semerínka, nabídne v připravovaném objektu 170 bytů a 216 parkovacích stání.

Fotovoltaika bytový dům

Fotovoltaika se stala pro developery standardem. Projekty se mohou prodražit

Developeři u bytových novostaveb už nyní navrhují prvky směřující ke snížení uhlíkové stopy. Uvedli, že jde často právě i o fotovoltaiku, jejíž instalace by podle dnešní shody ministrů energetiky států EU měla být od konce roku 2029 proveditelná u všech novostaveb. Bez jasné legislativy je podle developerů složité odhadovat, zda rozhodnutí nepřinese zdražení.

Nebřenický zámeček Oaks Prague

Oaks Prague: V rekonstruovaném zámečku vzniká občanská vybavenost i golfový klub

Po kolaudaci prvních bytových a rodinných domů, otevření parku, restaurace a obchodu rozšiřuje OAKS Prague svoje služby a občanskou vybavenost pro své budoucí rezidenty. V kompletně zrekonstruované památkově chráněné budově Nebřenického zámečku z 19. století otevírá golfový klub, bar, zázemí pro kulturní akce a restauraci s otevřenou kuchyní.

Rezidence Bella Vista

Italská elegance, africká exotika. U Trojského zámku vyroste luxusní rezidence

Rezidence Bella Vista je inspirovaná italskou elegancí, funkcionalistickým stylem a africkou exotikou, což ještě podtrhuje její umístění v těsné blízkosti pražské ZOO. V rezidenčním areálu vyrostou dva viladomy s celkem 26 zdravými byty, jejichž výhledy se budou otevírat do komunitní zahrady s ostrůvky vegetace, zastřešenou pergolou s grilem a několika relaxačními zónami.

Nové Dvory

Klíčových 50 hektarů pro rozvoj Prahy. Lokalita Nové Dvory má schválenou územní studii

Lokalita Nových Dvorů je klíčovým, téměř 50 hektarovým, územím pro rozvoj města. Nově byla dokončena a schválena územní studie, na jejímž základě zde vznikne nová čtvrť u budoucí stanice metra D Nové Dvory, a také místa pro rekreaci a sport. Lokalita se nachází na území především městské části Praha 4 a Praha 12.

Domy Ďáblická hvězdárna

Zkolaudováno. Domy Ďáblická hvězdárna nabídnou 24 řadovek

Developerská společnost MS-INVEST oznámila úspěšnou kolaudaci projektu Domy Ďáblická hvězdárna. V Ďáblicích vzniklo 24 rodinných domů o dispozici 5+kk a 6+kk včetně jedné nebo dvou garáží, architekturou zasazených do stávající zástavby. Aktuálně je prodáno 90 % domů, přičemž k dispozici jsou dva poslední.

Astrid Garden

V pražských Holešovicích vyrůstá nový rezidenční projekt. Nabídne zelený vnitroblok

Rezidenčního projekt Astrid Garden vyroste v ulici U Průhonu v Praze 7 a vznikne v něm 138 bytů a dvě obchodní jednotky. Výstavba probíhá od listopadu 2021 a její dokončení je plánováno na druhou polovinu roku 2024. Rezidenční projekt Astrid Garden i sousední kancelářskou budovu Astrid Offices navrhlo architektonické studio Bogle Architects.

Sídliště Štěpnice v lokalitě U Letiště

V Ústí nad Orlicí začala výstavba bytových domů. Projekt pozdržely stížnosti

Na sídlišti Štěpnice v lokalitě U Letiště v Ústí nad Orlicí začal soukromý investor stavbu prvních dvou z pěti bytových domů. Cekem by v nich mělo být 120 bytů. Firma vybuduje také 11 řadových rodinných domů a tři samostatné rodinné domky. Výstavbu, která byla původně zahájena v roce 2019, zdržely námitky majitelů okolních nemovitostí.

Semerínka

Nový rezidenční projekt Semerínka nabídne 170 bytů blízko přírody

Společnost Crestyl představila svůj nový projekt Semerínka umístěný v pražských Radlicích. Budova skládající se ze čtyř různě vysokých bloků citlivě kopírujících terén, ve kterém stojí, nabídne 170 bytů a z horních pater nerušený výhled na Prahu i do okolní zeleně. Ve vnitroblocích pak vyroste komunitní zahrada a zázemí pro rodiny s dětmi.

Císařská vinice

Rezidenční projekt Císařská vinice: Chlazení zajistí tepelná aktivace betonového jádra

Společnost JRD Development dokončila hrubou stavbu exkluzivního rezidenčního projektu Císařská vinice. Ve velkorysém komplexu u parku Ladronka vyrůstá sedm rodinných domů (4 vily + 3 řadové domy) a dva bytové domy s 69 jednotkami – vše vybavené unikátním systémem udržitelných technologií zajišťujícím zdravé vnitřní prostředí.

AVIA City

Čtvrť za 70 miliard. V letňanském brownfieldu má vzniknout přes 7000 bytů

Investiční skupina Odien plánuje v dalších 25 letech postavit v areálu Avie mezi pražskými Letňany a Čakovicemi čtvrť se zhruba 7000 byty pro až 11.000 lidí. Náklady na výstavbu odhaduje na 70 miliard korun. Novinářům to dnes řekl generální ředitel skupiny Michael Saran. Čtvrť má s centrem města propojit zmodernizovaná železnice a nová tramvajová trať.