Riviéra Rokytka

Stále více developerů v Česku využívá dešťovou vodu

Na střechu domu bubnuje déšť, voda odtéká okapovými svody, nekončí však v kanalizaci, ale v suterénních nádržích. Odtud ji pro přefiltrování žene malá vodárna k nádržkám splachovacích mís. V developerských projektech se zabydlují stále efektivnější technologie pro hospodaření s vodou. Velí tak nejen snaha o udržitelnější způsob života, ale i vytrvalé zdražování životodárné tekutiny.

cukrovar 3 interaktivni cenik min

V Modřanech vznikne první modrozelená čtvrť v Praze. Za návrhem stojí Chybik+Kristof

Výstavba nové městské čtvrti v pražských Modřanech bude v evropském kontextu ojedinělý projekt zaměřený na udržitelnost, inovace a dobré sousedské vztahy. Některé z použitých technologií zažijí českou premiéru. Čtvrť nazvaná Modřanský cukrovar bude plná zeleně, s bohatým prostorem pro komunitní setkávání a život bez automobilů.

rcgallerydiamantykarlin1140x720rozklik2jpg

Rohan City za 18 miliard korun. Nová pražská čtvrť nabídne přes 3000 bytů

Na Rohanském ostrově v Praze byla zahájena stavba nové čtvrti. Developer Sekyra Group plánuje na rozhraní Karlína a Libně postavit asi 3200 bytů, osm administrativních budov a základní školu. Celkové náklady odhaduje na 18 miliard korun. Součástí projektu je pobřežní promenáda a rozsáhlý park. Výstavba čtvrti potrvá v pěti etapách do roku 2033.

Nakladove nadrazi 3

Nákladové nádraží Žižkov: Praha dokončuje smlouvy s developery

Developerské firmy, které plánují stavět v pražském areálu Nákladového nádraží Žižkov (NNŽ), přispějí na základě připravovaných smluv s městem na rozvoj veřejné infrastruktury zhruba 1,55 miliardy korun. Na tiskové konferenci k výstavě o budoucnosti areálu to řekl primátorův náměstek Petr Hlaváček. Na NNŽ plánují stavět například firmy Central Group, Penta Real Estate, Sekyra Group nebo Finep.

Developeři varují: V cenách bytů se už projevuje nedostatek stavebnin

Rostoucí ceny a nedostatek stavebních materiálů se již začínají projevovat ve zvýšených cenách bytů. Na trhu chybějí hlavně dřevo, plasty, kovy a izolační materiály. Jednou z příčin je narušení standardního dodavatelsko-odběratelského řetězce kvůli opatřením proti šíření koronaviru, když hranice států byly dlouho uzavřené.