Roztyly Praha

Základní kámen poklepán. Roztyly Praha nabídne kanceláře i obchody

Slavnostním poklepáním základního kamene byla symbolicky zahájena výstavba nové administrativní budovy Roztyly Plaza. Současně byla zahájena výstavba podzemních pater s kapacitou 330 parkovacích míst pro nájemce a dalších 100 míst pro parkoviště P+R. Budova o sedmi nadzemních podlažích nabídne k pronájmu kanceláře s celkovou plochou 21 700 m² a obchodní jednotky v přízemí.

Suomi Hloubětín - mateřská školka

Ve „finském“ areálu Suomi Hloubětín otevřeli mateřinku pro 100 dětí

Developer YIT slavnostně představil novou mateřskou školu postavenou v komplexu Suomi Hloubětín. Pro první děti se otevře v září letošního roku. Společnost zároveň pokračuje v rozšiřování budované finské čtvrti a za tímto účelem proběhla akvizice sousedního pozemku. Vyrůst by zde mělo zhruba 100 bytů.

Vila dům Na Vinici

Nový dům na Vinohradech finišuje. Nabídne skoro 30 moderních bytů

Společnost PSN dovedla do fáze hrubé stavby projekt Vila dům Na Vinici na pražských Vinohradech. Vyrůstá zde celkem 27 bytů v dispozicích 1+kk až 3+kk, většina s balkonem či předzahrádkou. Třetina z nich již našla nové majitele. Kolaudace je plánovaná na léto letošního roku.

SOHO - ptačí perspektiva

Úplně jako v New Yorku. Nová pražská čtvrť SO-HO chce být kosmopolitním místem

Newyorská čtvrť SoHo je domovem obchodu, kultury a zábavy, ale také místem pro život, kde se setkávají lidé z celého světa. Developer chce podobnou atmosféru přenést i do Holešovic. Součástí projektu SO-HO, jehož výstavba byla zahájena v únoru, je rekonstrukce průmyslového objektu bývalé továrny Tesla. Investice v celkové výši přibližně 2 miliardy korun přinese lokalitě téměř 500 bytů a loftů.

Ekocity Zličín

Městské bloky u tramvaje. Na Zličíně vyrostou během deseti let tisíce bytů

Developerská společnost Ekospol plánuje na místě současného průmyslového areálu mezi pražským Zličínem a sídlištěm Řepy postavit až 2621 bytů ve 12 domovních blocích. Vyplývá to ze zveřejněné dokumentace pro posouzení vlivu záměru na životní prostředí (EIA). Firma by podle ní chtěla začít stavět příští rok a poslední byty dokončit v roce 2032.

shutterstock 1691110705 vystavba X

Pražská developerská společnost se zaměří na 3 území. Plánuje tisíce bytů

Pražská developerská společnost (PDS) postupuje v přípravě svých projektů městského nájemního bydlení. Díky výběrovým řízením a architektonickým soutěžím navíc získá téměř 10 projektů architektonickou podobu. PDS bude v letošním roce dále koordinovat přípravu 3 velkých území, kde se počítá se nejen s výstavbou bytových domů, ale i nových lokálních center.

jeřáb budova stavba

Developer plánuje v Praze vybudovat během pěti let 3000 bytů

Developer PSN postaví během pěti let 3000 bytů v 25 projektech za více než 11 miliard korun. Dalších deset miliard má developer na nové akvizice. Mezi projekty developera patří mimo jiné budova Vanguard v pražských Modřanech. Objekt vzniká přestavbou bývalé továrny Microna, kde se vyvíjela a vyráběla letecká technika a přístroje. Vznikne zde 150 loftů ve 14 patrech.

Parková čtvrť – Central Group a.s 1

Projekt za 20 miliard zahájen. Developer postaví na Žižkově 2 500 bytů

Společnost Central Group slavnostně zahájila výstavbu Parkové čtvrti v Praze 3. V projektu s odhadovanými investičními náklady za 20 miliard korun chce firma do deseti let postavit 2500 bytů, mateřskou školu a park. Nová čtvrť vznikne v severní části zrušeného Nákladového nádraží Žižkov. Podle developera jde o největší novou rezidenční čtvrť v ČR, jež vznikne na tzv. brownfieldu.

Nákladové nádraží Žižkov

Praha dostane od developerů za nádraží Žižkov 1,53 miliardy

Pražský magistrát v následujících letech získá z tzv. kontribucí, tedy příspěvků od developerů plánujících výstavbu na území nákladového nádraží Žižkov, asi 1,53 miliardy Kč. Peníze použije na stavbu škol a školek, parků a další infrastruktury. Celkově by město mohlo od investorů z dalších rozvojových území získat až deset miliard.

jeřáb budova stavba

Vítkova realitní skupina vydává „dluhopisy udržitelnosti“ za 17 miliard

Realitní skupina CPI Property Group, kterou ovládá český miliardář Radovan Vítek, vydala dluhopisy za 700 milionů eur (přibližně 17,1 miliardy Kč). Cenné papíry jsou vázány na cíl firmy snížit emise skleníkových plynů o 30 procent do roku 2030. Pokud se to společnosti nepodaří, získají držitelé dluhopisů vyšší výnos.