AFIHOME Třebešín

Developeři mění plány a staví nájemní bydlení, ukazuje třebešínský projekt Afihome

Developerská společnost AFI Europe dokončila již pátou a zároveň poslední etapu rezidenčního projektu Tulipa Třebešín. Ta je (na rozdíl od prvních čtyř již hotových etap) určena výhradně pro nájemní bydlení. AFI Europe tak uzavírá rozsáhlou výstavbu na pětihektarovém městském brownfieldu v Praze 3 – Strašnicích.

Císařská vinice

Rozpálená města je potřeba ochladit. Cestou je udržitelnost a modrozelená infrastruktura

Ve městech přibývá tzv. tepelných ostrovů, které vykazují výrazně vyšší teplotu než jejich okolí. Mezi hlavní příčiny jejich rozšiřování patří masivní uvolňování odpadního tepla z provozu budov a překrytí původní plochy vegetace zástavbou a tmavými pozemními komunikacemi, které absorbují světelné a tepelné záření.

úředník úřad

Investoři v Kolíně budou moci uzavírat s městem plánovací smlouvy

Investoři v Kolíně budou mít možnost uzavírat s městem takzvané plánovací smlouvy. Na jejich základě by měli městu platit investorský příspěvek. Vyplývá to ze zásad pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury města Kolína, které schválili kolínští zastupitelé. Pro bylo 19 z 23 přítomných zastupitelů.

jeřáb budova stavba

Chcete stavět byty a domy? Přispějete na infrastrukturu, rozhodli v Nymburce

Stavitelé bytů a rodinných domů v Nymburce budou městu přispívat na veřejnou infrastrukturu. Příspěvek za byt bude 30.000 korun, za rodinný dům 50.000 korun. Hradit ho budou developeři i fyzické osoby a město peníze využije například na nová místa v základních a mateřských školách. Spoluúčast na pořízení potřebné veřejné infrastruktury dnes jednomyslně schválili nymburští zastupitelé.

Čtvrť Nová Tesla

Pardubická čtvrť Nová Tesla chce nabídnout bydlení pro všechny generace

O nový bytový komplex, který vzniká v bývalé továrně Tesla v Pardubicích, je mezi kupci zájem. Téměř všechny byty klienti koupili ještě před jejich dokončením. V bytových domech bude dohromady 206 bytů, k tomu vznikne 11 řadových domů. Na své obyvatele čeká už jen pět řadových domů.

Plzeň - Ameside

Byty, gastro i obchody. Čtvrť v centru Plzně vyjde na 8 miliard korun

Developerská společnost Ameside a.s. z pražské skupiny Amádeus Real požádala o vydání územního rozhodnutí pro projekt nové městské čtvrti v centru Plzně. Zhruba za osm miliard korun ji chce postavit v letech 2024 až 2027 na území po domě kultury, který byl zbourán před deseti lety.

DOCK IN FIVE

Hotovo po 15 letech. V libeňském DOCKu zkolaudovali poslední budovu

Skupina Crestyl dokončila po patnácti letech svou rozsáhlou čtvrť DOCK, která vyrostla kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. V květnu byla zkolaudována úplně poslední budova – kanceláře DOCK IN FIVE. Již před rokem se otevřel hektarový park přímo v areálu, rezidenční budovy byly dokončené a byty vyprodané ještě o rok dříve.

Dřevěná budova v rezidenčním komplexu barany.7 ve Vídni

Developer vidí budoucnost v dřevěných konstrukcích. Chce se stát lídrem trhu

UBM Development AG, mezinárodní společnost realizující nemovitosti pro evropské metropole, má za cíl stát se největším evropským developerem ekologických budov s hybridní dřevěnou konstrukcí. V mateřské UBM v Rakousku k tomuto účelu vznikl speciální expertní tým. Společnost v současné době patří mezi průkopníky výstavby nemovitostí s hybridní konstrukcí.

Hagibor

Alfa a Beta zkolaudovány. Nová pražská čtvrť Hagibor hlásí první dva dokončené domy

První dva bytové domy nové pražské čtvrti Hagibor developera Crestyl jsou dokončené. Budovy Alfa a Beta, které dohromady nabízí celkem 168 bytů, prošly v květnu kolaudací a budoucí majitelé se tak brzy mohou začít stěhovat. V rámci projektu Hagibor postupně roste celkem pět rezidenčních domů společně se šesti administrativními budovami.

Complex City

Complex City v Olomouci: Areál nabídne byty, kanceláře i obchody

Investiční skupina DRFG koupila letos v březnu pozemky v blízkosti olomouckého hlavního nádraží a do roku 2025 zde postaví vícefunkční areál složený z bytů, maloobchodních prostor a kanceláří. Projekt nabídne zhruba 450 bytů, kancelářské prostory a 12 000 metrů čtverečních obchodní plochy v tržní hodnotě přes 2,6 mld. korun. To vše na území doposud nevyužitého brownfieldu.