asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Stavebnictví

Partneři kategorie

Další články ze sekce Stavebnictví

Kingspan Kooltherm K5 Kontaktní fasádní deska: Úspory za vytápění a více denního světla

22.09.2017
Příjemné a dostatečné denní světlo má pozitivní účinek na lidské fyzické i psychické zdraví. Různé studie potvrzují blahodárný účinek denního světla na mnoho důležitých biologických procesů v lidském těle. Soulad našich vnitřních biologických hodin s pravidelným režimem denního světla nejenže ...

REHAU OKNA – SVĚT BAREV BEZ HRANIC

20.09.2017
I u oken, dveří a HS portálů hrají roli módní trendy. Majitelé nemovitostí očekávají od oken a dveří kromě funkčnosti také vzhled, který bude na exteriérové i interiérové straně perfektně ladit s jejich domem.

Concrete LCDA - Inovativní betonové řešení pro design interiéru

13.09.2017
Příběh značky začíná v roce 2010, v blízkosti francouzského města Angers, kdy se trio kvalifikovaných odborníků dlouhodobě fascinovaných betonem a jeho nekonečnými možnostmi, rozhodlo spojit své síly a soustředit veškerou svou energii do výzkumu technologií a vývoje high-endových řešení. Cílem ...

Zkuste plot z betonových desek

08.09.2017
Určitě všichni znáte tradiční plotové tvarovky, které se používají na výstavbu plotů, v kombinaci s různými typy plotových výplní jako jsou např. dřevěné, kovové či jiné výplně. A co to zkusit jinak? Už jste slyšeli o plotu z betonových desek, kdy celý plot je postaven z betonových plotových ...

Stanovení vztahu mezi měrným odporem a pevností betonu

06.09.2017
Mnohé technologické fáze výroby monolitických a prefabrikovaných prvků jsou závislé na stanovení aktuální pevnosti betonu. Pro vysokou variabilitu okrajových podmínek je nejspolehlivější vycházet z výsledků experimentální činnosti a ze zkušenosti z praxe. 

Kladení velkoformátové dlažby

04.09.2017
Podklady je třeba před aplikací lepidla na kladení velkoformátové dlažby vyrovnat, zpevnit a zbavit všech nečistot (prach, pryskyřice, olej apod.), ovlivňujících přídržnost lepeného obkladového prvku. Podklady musí splňovat veškeré aktuálně platné technické normy a předpisy. 

Easystep – práh s nulovou výškou

04.09.2017
U interiérových dveří jsme na řešení bez prahu dávno zvyklí, ale skutečně bezbariérový vstup na balkon či terasu má jen málokdo. Nový práh „Easystep“ pro balkonové, terasové a domovní dveře s profily Eforte od společnosti Inoutic má výšku 0 cm.

Více denního světla, více pohody

30.08.2017
Dostatečné denní osvětlení má pozitivní vliv na celkovou pohodu a lidé ho potřebují při aktivitách všeho druhu. Různé studie dokázaly, že denní světlo ovlivňuje důležité biologické procesy v lidském těle, které působí na lidské tělo i zdraví. 

Novinky Schüco pro pasivní i aktivní ochranu budov nejen proti slunci

30.08.2017
Tepelný komfort a vhodné světelné podmínky na pracovištích i doma jsou důležité celoročně. Ve snaze maximalizovat tepelné zisky budov však za teplých dnů může - vlivem tepla od lidí, elektrických zařízení a zejména slunečního záření - docházet k přehřívání budovy. K optimalizaci celkové ...

Stavba stěny ze skleněných tvárnic

28.08.2017
Ke zdění stěny ze skleněných tvárnic je potřeba použít k tomu určenou maltu. Podklad pro zdění musí být únosný, suchý, očištěný od volných částeček prachu, nesoudržných vrstev, mastnot a separačních prostředků. Zdicí prvky musejí být stejně čisté a suché.

Potěr na bázi síranu vápenatého (anhydritu)

25.08.2017
Při výběru potěru jako podkladové vrstvy pod nášlapnou vrstvu sehrává důležitou roli prostor, do něhož je určen, jakož i jeho samotná realizace. Podcenění nejen těchto faktorů se v budoucnosti nekompromisně projeví. Jak předcházet poruchám?

Vazba zdiva v rozích a napojení na sokl

22.08.2017
Zdění rohů staveb je často kamenem úrazu mnoha českých staveb. Nezřídka dochází k nesprávnému řešení s minimální převazbou zdiva, nebo dokonce žádnou vazbou ve zdivu, tedy řešení pomocí průběžné styčné spáry mezi první (soklovou) a druhou řadou cihelných bloků.

Zvedací/posuvný systém pro maximální průhlednost

21.08.2017
Zvedací/posuvný systém heroal S 77 SL splňuje všechny požadavky v jednom systému: maximální průhlednost, bezbariérovost, snadné otevírání a zavírání, velké šířky a výšky a jasné linie. Nové architektonické konstrukční prvky s vyváženým poměrem designu, maximálního pohodlí a funkčnosti.

Vytvoření funkčních detailů hydroizolačních vrstev

17.08.2017
Podlahy a stěny, které přicházejí pravidelně do kontaktu s vodou (sprchový kout, stěny nad umyvadlem a vanou, stěny a podlahy ve veřejných lázních), vyžadují dokonalé utěsnění. Jedná se např. o zdi za vanou, sprchou nebo kolem umyvadla, které patří k nejvíce namáhaným plochám v koupelně. ...

Zhotovení dlažby na balkonové konstrukci

16.08.2017
Dlažba na balkoně bude vystavena slunci, dešti a mrazu. Aby byla odolná, je třeba zvolit nejen správný způsob kladení, ale i vhodnou skladbu materiálů, které jsou vzájemně kompatibilní. Při obnově balkonu je potřeba odstranit starou keramickou dlažbu, často i spádový beton, ...

Lepení textilních, elastických podlahových krytin a dřevěných podlah

10.08.2017
Při pokládce podlahových krytin, jako jsou PVC v pásech i dlaždicích, přírodní linoleum, vinylové podlahy, pryžové podlahy, ale také například koberce či dřevěné podlahy, je základním předpokladem uspokojivého výsledku správné posouzení podkladu a jeho patřičná příprava. 

Epoxidový nátěr na betonové podlahy v interiéru

07.08.2017
Přiznaný beton se v moderním interiéru stává nezastupitelným prvkem a jsou místnosti, které se bez něj prakticky neobejdou. Ať už jde o podlahy v užitkových místnostech rodinných a bytových domů, jako jsou komory či sklepy, garáže, technické místnosti, dílny, ale také o průmyslové objekty jako ...

Topení a chlazení s betonem

04.08.2017
Tepelně akumulační vlastnosti betonu mohou za určitých okolností přispívat k úsporám energií potřebných pro vytápění a chlazení vnitřního prostředí budov.

Schüco rozšiřuje nabídku o vlastní ochranné zábradlí k plastovým oknům

03.08.2017
Vyrobit vysoká okna, sahající od podlahy až ke stropu, není žádný problém ani v sortimentu plastových oken. Architekti i developeři s nimi vytvářejí prosvětlené vzdušné interiéry. Kromě atraktivního designového provedení otvorových výplní je však současně třeba dodržovat platné standardy a ...

Lepicí malty na zhotovení ETICS

28.07.2017
I vzhledem ke zpřísněným požadavkům na požární odolnost budov se do popředí dostávají univerzální lepicí a stěrkovací malty, které umožňují lepení tepelněizolačních desek na bázi jak polystyrenu, tak i minerální vlny.

Další z Jaga Media