veřejné osvětlení

Osvědčená praxe značky Thorn

Základní funkcí veřejného osvětlení (VO) je zabezpečení zrakových podmínek pro řidiče vozidel, bezpečný pohyb a orientaci chodců. VO je také důležitou součástí životního prostředí a ve své podstatě ovlivňuje veřejný pořádek, bezpečnost dopravy, osob a majetku. V neposlední řadě zvyšuje atraktivnost měst a obcí, a významně tak přispívá ke spokojenosti jejich obyvatelů.

Chceme levně akumulovat elektřinu? Stávající vodní díla mohou být řešením.

Při útlumu uhelných a jaderných elektráren s nárůstem podílu obnovitelných zdrojů energie, především slunce a větru, nastal problém s přenosem a akumulací jejich elektrického výkonu mimo špičku zatížení elektrizační sítě. Tento problém však mohou i v Česku do značné míry a levně vyřešit stávající vodní díla (přehrady, jezy a hráze včetně turbín a kanálů a regulací) s využitím stávající přenosové soustavy.

Aplikace tepelně aktivních panelů v budovách s využitím OZE

Interiérové tepelně aktivní panely s integrovanou aktivní plochou (ITAP panely) inovativním způsobem spojují stávající stavební a energetické systémy do jednoho kompaktního celku a tím vytvářejí kombinované stavebně energetické systémy. Jedná se o stavební konstrukce s vnitřním zdrojem energie. Nízké tepelné ztráty, resp. tepelné zisky predikují pro energeticky úsporné stavby aplikaci nízkoteplotních otopných / vysokoteplotních systémů, jako jsou velkoplošné podlahové, stěnové a stropní vytápění / chlazení, které predikují zejména aplikaci zdrojů tepla využívajících OZE.

Jak zvolit okna a dveře pro svůj dům?

Jak zvolit okna a dveře pro svůj dům?

Při rozhodování o volbě otvorových výplní nejprve intuitivně saháme po nám milém materiálu, který zkrášlí dům zvenčí a poskytne žádoucí výhled zevnitř. Ale protože netěsnými výplněmi stavebních otvorů se může ztrácet až 25 % energie, je dobré, aby to byla především okna a dveře s vysokou těsností a tepelně izolačními schopnostmi.

VELUX GLU horní ovládaní nový Standard Plus

VELUX rozšiřuje portfolio trojskel

Sortiment značky VELUX se rozšiřuje o nové střešní okno s trojsklem a prémiovými benefity za dostupnou cenu. Tepelněizolační parametry novinky vyhovují přísnějším požadavkům stavební legislativy po roce 2020. Zlepšila se také zvuková izolace a schopnost snížit hluk z deště, čtvrtým benefitem je speciální samočistící vrstva usnadňující údržbu. Nové střešní okno zvyšuje laťku kvality v cenově dostupné kategorii Standard Plus.