Planet Passionate: Kingspan šetří nejen užitné místo, ale i planetu

Společnost Kingspan je ve stavebnictví známá zejména díky svým vysoce kvalitním izolačním deskám pro obytné a užitkové budovy. Například fenolické desky z výroben Kingspan vynikají svou nízkou tloušťkou a součinitelem prostupu tepla, což z nich dělá ideální řešení pro všechny realizace, které kladou důraz na úsporu užitné plochy a spotřebované energie.

Praha Bubny

Proměna Holešovic. Na přestavbu nádraží v Bubnech naváže trať na letiště

Příprava železniční trati z centra Prahy k ruzyňskému letišti se dál posunula. Správa železnic vypsala tendr za 3,8 miliardy korun na modernizaci trati z Bubnů na Výstaviště včetně nádraží, což by mělo být součástí i velké přeměny pražských Holešovic. Projekt je součástí železnice z Prahy do Kladna, která bude mít odbočku k Letišti Václava Havla.

Klika dvou tváří

Aktuální novinka mezi klikami, která vzešla ze spolupráce designérského dua Herrmann&Coufal a českého výrobce M&T, nemá ve světě dveřního kování obdoby. Díky výrazné asymetrii svého tvaru nabízí klika UP&DOWN dveřním křídlům zcela jedinečnou variabilitu.

Zelená fasáda Schüco AF UDC 80 Green Façade: Čistí vzduch, zvyšuje energetickou účinnost, snižuje hluk, zkrášluje města

Více než polovina světové populace žije ve městech a toto číslo stoupá. V hustě zastavěných oblastech s velkým množstvím zpevněných ploch proto často chybí zelené plochy a rostliny. V rámci boje proti tomuto trendu vyvinula společnost Schüco hliníkovou zelenou fasádu Schüco AF UDC 80 Green Façade.