Solární panely

Barevné solární panely by mohly zatraktivnit zelenou architekturu

Solární panely se stávají stále populárnějším zdrojem energie a tepla, což je jeden z důvodů, proč již nejsou v rámci budov umisťovány pouze na střechy. V zahraničí, zejména v městských oblastech, kde je prostor na prvním místě, je umístění solárních panelů na fasády nebo jiné viditelnější části budov prakticky nutností. Jejich standardní monochromatické barevné schéma však nechává architektům méně možností, jak zatraktivnit budovy.

Liniové odvětrání

Odvětrání střechy z hlediska norem, praxe a trendů ve světě 

Jedna z věcí, které výrazně ovlivňují životnost střechy, je odvětrání střešního pláště. Na střechách se již po staletí objevují různé varianty komínků na hřebenáčích, podložené tašky u hřebene nebo pootevřené vikýře, takže je jisté, že potřeba odvětrat prostory pod střešní krytinou nebyla neznámá ani našim předkům.

Společnost SAPELI dále proniká do zahraničí. Export se na tržbách firmy podílí již zhruba 13 procenty a nadále roste

Společnost SAPELI, která je českou jedničkou ve výrobě dveří a zárubní, pokračuje v zahraniční expanzi. V pololetí se tržby firmy z exportu zvýšily meziročně o 40 procent. Další zahraniční zákazníky chce SAPELI získat díky moderním showroomům, které jsou v současnosti čtyři, a to dva na Slovensku, v Německu a ve Slovinsku a další dva jsou v blízké době v plánu.

Ford Trucks

Značka nákladních automobilů Ford Trucks si buduje stabilní pozici na českém trhu

Automobilový průmysl prochází v poslední době výraznou technologickou transformací v různých dílčích oblastech, kterými jsou například digitalizace, automatizace, konektivita, autonomní řízení a v neposlední řadě také elektromobilita. Globální trendy v tomto odvětví mají vliv jednak na samotné výrobce, ale také zásadně ovlivňují nastavení strategie importérů, kteří jsou zodpovědní za jednotlivé regiony.

Nová generace Multifunkčních přístrojů

Již od roku 1955 se firma Airflow Development Limited věnuje problematice měření VZT parametrů spojenou s vývojem a výrobou profesionálních měřicích přístrojů. Po fúzi přístrojové divize se světovým lídrem TSI v roce 2005 vznikla nová generace přístrojů a sond, která zúročila více než 90 let zkušeností a praktických dovedností obou firem na světovém trhu měřicí techniky.

Charm Almond 2

Sklovláknité tapety udávají nový standard povrchové úpravy stěn

Vynikající odolnost, 46 různých designů a environmentálně šetrné materiálové složení. Přesně taková je řada sklovláknitých tapet Novelio® Nature. Jejich výjimečné vlastnosti posouvají možnosti v povrchové úpravě stěn o velký kus dál. V obytných i komerčních prostorách se starají o vysoce estetický vzhled a přispívají ke zdravému vnitřnímu prostředí.