Solární panel

Solární panely 6: Mýty a fakta. Co bychom měli o fotovoltaice vědět?

V dřívějších dílech jsme se probrali od volby místa, přes velikost elektrárny, cenu a její návratnost až k samotné likvidaci panelů, přesto stále zůstalo mnoho nezodpovězených otázek a mýtů, které je vhodné upřesnit, zodpovědět nebo vyvrátit. Co by nám tedy mohlo překazit plány s naší domácí elektrárnou a co bychom měli vědět?

Solární panely 5: Příprava, údržba a konec životnosti

Pokud o fotovoltaice přemýšlíme již ve fázi stavby objektu, pak je samozřejmě všechno jednodušší, protože orientaci objektu, umístění fotovoltaiky a uložení všech jejích součástí můžeme brát v úvahu v předstihu a požadavky promítnout už do samotného projektu, aniž bychom to jakkoli výrazněji finančně pocítili.

Jak nakombinovat podlahu a osvětlení v bytě?

Dočkali jste se a stojíte před velkou výzvou, které se říká zařizování bytu? Hlavou vám jistě míří milion nápadů, jen nevíte, jak je uchopit a zda jsou vůbec realizovatelné. No, zrealizovat se dá všechno, ale jak to ve finále bude vypadat. Mezi věci, které jistě budete řešit, patří podlaha a osvětlení. Jak je nakombinovat?

07 Lepení dlažby

Instalace odtokového žlabu se sekundárním odvodněním (pracovní postup)

Mezi největší problémy sprchových koutů patří hromadění vody v oblasti odtokového žlabu, což nejčastější souvisí s nesprávně zvoleným sklonem odvodnění koutu, nevhodně zvolenou velikostí odtoku (sifonu) či chybou při samotné montáži odtokového žlabu. Tato voda se pak vsakuje spárami v okolí žlabu pod dlažbu, kde uvolňuje lepidla a vymílá podkladní hmoty.

Libeňský most

Oprava Libeňského mostu začne ještě letos. Pod oblouky vznikne kavárna i skatepark

Hlavní město upravilo některé podmínky ve studii opravy Libeňského mostu. Týká se to například nosných prvků mostních konstrukcí a požadavků projektantů na vedení inženýrských sítí. Upravena byla poloha a konstrukce ramp, dispozice pilířů a umístění stromořadí. Úpravy podle návrhu Ateliéru BridgeStructures schválili pražští radní. Rekonstrukce mostu z roku 1928 začne letos.

Jak vhodně pojistit majetek a ušetřit na provozu domácnosti?

Kdo z nás si aspoň jednou neudělal radost a nepořídil si nějakou dražší věc, po které dlouho toužil? Určitě ji opatrujete jako oko v hlavě a děsíte se chvíle, kdy o ni z nějakého důvodu přijdete. Co když vám ji někdo ukradne? Co když vám někdo vytopí byt nebo vyhoříte? Ochraňte svůj majetek díky dobře vybranému pojištění!

Solární panely

Solární panely 3. Hlavní rozdíly mezi solárními panely a jak je to s cenou domácí elektrárny?

Nacházíme se ve fázi, kdy bychom měli mít vyjasněné potenciální umístění fotovoltaiky na našem objektu tak, aby byla výroba energie co největší, a zároveň už bychom měli mít i jasnější představu, jaký výkon od domácí elektrárny očekáváme a jaká by tedy mohla být její potenciální velikost na naší střeše. Jak to ale bude s cenou?