Montážní postup: Keramický překlad

Keramický překlad (pracovní postup)

Rychlou alternativou k vytvoření nosné konstrukce nad okenními nebo dveřními otvory jsou keramické překlady. Úplné statické únosnosti nabývají po osazení do cementové malty. Jsou vhodné k umístění do vnějších i vnitřních stěn. V obvodovém zdivu se kombinují s tepelnou izolací, čímž se odstraní tepelné mosty.

Rekonstrukce Průmyslového paláce má za sebou rok. Na řadu nyní přichází ocelová konstrukce

Obnova Průmyslového paláce, jedné z pražských dominant, jehož levé křídlo vyhořelo v roce 2008, pokračuje dle plánu také v roce 2023. Výkopové práce na levém křídle paláce pomalu spějí k dokončení a na řadu přicházejí v následujících měsících zejména ocelové konstrukce. Po sundávání a renovaci vitráží či hodin se tak ke slovu dostává další řemeslo, které zajistí výrobu a sanaci jedné z nejdůležitějších částí celé rekonstrukce a zejména samotné stavby.

Komfortní stínění s venkovními žaluziemi

Exteriérové žaluzie poskytují ochranu před sluncem, horkem i pohledy kolemjdoucích a významně tak pomáhají zvyšovat komfort bydlení. K jejich řešení je ale třeba přistoupit včas, aby se předešlo případným problémům při jejich instalaci či užívání.

Recyklace stříbra

Vědci vyvinuli nový způsob, jak dostat stříbro ze starých solárních panelů

Jedním z hlavních způsobů využití stříbra je výroba fotovoltaických (PV) článků, známých také jako solární články. Se současnou zvýšenou poptávkou po zelené energii se ovšem očekává, že poptávka po solárních panelech poroste, a to by do budoucna mohlo znamenat spoustu odpadu, jakmile přestanou fungovat.

Fotovoltaika na plochých střechách s tepelnou izolací Puren PIR

Stále se zvyšující požadavky na úsporu energie vyvolané nárůstem cen vedou ke stavbě energeticky úsporných budov. S tímto je spojen i požadavek na další zařízení ke snižování spotřeby energie, jako jsou fotovoltaické a solární panely. Ideálním řešením je umístění těchto panelů na ploché střechy. Na pohled jednoduché řešení, které ale v sobě skrývá úskalí, o kterých jsme dříve nehovořili.

Dron v akci

Jako včely a vosy. Roj dronů s 3D tiskem opravuje a staví za letu

Nový přístup k 3D tisku využívá létající roboty, známé jako drony, ke kolektivní stavební metodě inspirované přírodními staviteli, jako jsou včely a vosy. Systém nazvaný Aerial Additive Manufacturing (Aerial-AM, česky dodatečná vzdušná výroba) obsahuje flotilu dronů spolupracujících na jediném plánu.

Koroze betonu na stávající silážní jámě

Oprava betonu: jak na trhliny, výtluky a drolení

Recept na ideální a všestrannou opravu betonové konstrukce prakticky neexistuje. Ke každé poruše je třeba přistupovat individuálně – a v předstihu se smířit, že je vždy reálná možnost, že bude třeba dotyčnou betonovou konstrukci odstranit a vytvořit znovu. Kvalitněji.

AGC: další krok na cestě k uhlíkové neutralitě

S cílem uspokojit rostoucí poptávku trhu a snížit dopad svých výrobních procesů na životní prostředí, tak jak si stanovila ve svém plánu uhlíkové neutrality, uvedla v závěru minulého roku společnost AGC Glass Europe na trh škálu skel Low-Carbon Glass, která se vyznačuje výrazně sníženou uhlíkovou stopou.