Zdravotní technika

Partneři sekce:

Každý odborník si pod pojmem rohové ventily vybaví jméno jejich tradičního výrobce Schell. Není divu, tato společnost je neoddiskutovatelným světovým leaderem v produkci těchto nezbytných výrobků sanitární techniky. Svou pozici si drží i díky neustálým technologickým inovacím.

Sprchová toaleta představuje kombinaci tradičního WC a a bidetu. Pomocí sprchového ramene se postará o šetrnou očistu po každém použití toalety.

Výrobky sanitárního vybavení s elektronikou, jakými jsou např. umyvadlové baterie nebo splachovače pisoárů, se instalují převážně na veřejných místech (na čerpacích stanicích, v obchodních centrech nebo na sportovních stadionech). Nicméně ze svého elektronického oboru toho mají hodně co nabídnout i do privátního sektoru.

Baterie řízené senzorem se stávají čím dál tím populárnější nejen u hotelů, restaurací a dalších veřejných zařízení, ale také v domácích koupelnách. Slučují v sobě praktickou funkcionalitu a vysokou úroveň hygieny a nyní, díky baterii GROHE Bau Cosmopolitan E, jsou to také stylové prvky, které zpestří každou moderní koupelnu.

Když mluvíme o zdraví a výživě, obvykle se zajímáme o cenné vitamíny a minerální látky nebo naopak o škodlivé tuky a sacharidy. Nejdůležitější potravinou – potravinou číslo jedna – však vždy byla a je pitná voda.

Pitná voda patří spolu se vzduchem mezi základní a nejdůležitější látky pro život. Obsahuje mnoho složek, které mají příznivé účinky na naše tělo, duševní pohodu a přispívá také ke správnému fungování procesů v lidském těle. Může nicméně obsahovat i bakterie a mikroorganismy, které dokáží s naším tělem pěkně zamávat. Jednou z nich je i bakterie Legionella pneumophila.

Když mluvíme o zdraví a výživě, obvykle se zajímáme o cenné vitamíny a minerální látky nebo naopak o škodlivé tuky a sacharidy. Nejdůležitější potravinou – potravinou číslo jedna – však vždy byla a je pitná voda. V našich zeměpisných šířkách máme to štěstí, že s množstvím a kvalitou pitné vody dosud nejsou závažné problémy, ovšem důraz je třeba dát právě na slovo dosud.

Na hydraulické poměry ve splaškovém odpadním potrubí má při gravitačním proudění zásadní vliv způsob přívodu vzduchu, jeho objemový průtok v potrubí, úhel napojení připojovacích potrubí a délka odpadního potrubí. Nedostatečný přívod vzduchu může při gravitačním proudění způsobit vznik tlaku v potrubí, v důsledku čehož může dojít k vysátí vody ze zápachových uzávěr a šíření zápachu z kanalizace v budově.