Partneři sekce:

Základem pro příjemné bydlení v podkroví je dobře zateplená střešní konstrukce. Ne každá půda je ale k rekonstrukci vhodná. Krov nemusí vyhovovat tvarově ani staticky, a předtím než podniknete jakékoliv unáhlené kroky s vyřizováním koupě a podobně, pozvěte si na jeho obhlídku statika a zároveň přizvěte i zkušeného architekta. Více v článku Rekonstrukce podkroví.

Zateplení 03

Zateplení – spousta možností, jak ochránit teplo domova

Představovat Čechům princip zateplení by se mohlo zdát zbytečné. Drtivá většina obyvatel naší země jej totiž podle průzkumu sdružení EPS ČR považuje za ekonomicky výhodné, a myslí si to i ti, kdo dosud „nový kožich“ na svém domě nemají. Do pěti let plánuje zateplit 36 % Čechů v dosud nezateplených domech. Pojďme si nyní představit, jaké druhy tepelné izolace lze na českém trhu pořídit.

Zateplení bytového domu

Zateplení – úsporné, komfortní a hezké

Tajemství tepelné pohody spočívá ve správně volených materiálech. Zateplovací systém stabilizuje vnitřní pokojovou teplotu v létě i zimě, a navíc ohřátím vnitřních obvodových stěn výrazně redukuje tzv. konvekci, tedy silnější proudění vzduchu vlivem studených zdí uvnitř místnosti. Současně tak dochází k vyrovnávání pokojové teploty vzduchu a teploty povrchu stěn a jejich rozdíl by neměl být větší než 3°C.