Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Xella, Ytong
  • REHAU
Jak správně vybrat svařovací kukly a brýle?

Jak správně vybrat svařovací kukly a brýle?

Každý svářeč moc dobře ví, že chránit si při svařování svůj zrak před škodlivým zářením je velmi důležité. Ochranné kukly určené pro svařování chrání před létajícími jiskrami a žhavými šponami nejen oči, ale také celou hlavu. Jak ale správně vybrat, aby vaše svařovací kukla nebo nové brýle s ochranným filtrem vaši kůži před tímto nebezpečím skutečně ochránily?

Ohlédnutí za Liebherr RoadShow 2018

Ohlédnutí za Liebherr RoadShow 2018

Od začátku dubna do poloviny května 2018 proběhla na několika stanovištích v Rakousku a Maďarsku Liebherr RoadShow. Předváděcí akci navštívilo kolem 5 800 zákazníků a partnerů. Pod převážně zářícím sluncem měli hosté možnost si při moderovaném programu, praktických ukázkách a testování v terénu vyzkoušet výkonnost a rozmanitost nabídky stavebních strojů Liebherr. 

Efektivní hospodaření s místem

Efektivní hospodaření s místem

V průběhu života se nám hromadí mnoho věcí, jež je nutné někam umístit. Může se jednat o předměty, na něž máme pěkné vzpomínky a nepřipadá v úvahu se jich zbavovat nebo například staré, už dlouho nevyužité náčiní, které sice nepotřebujeme, ale co kdyby náhodou jednou… Za zmínku jistě stojí i různé sbírky čehokoliv. Objemná alba s poštovními známkami, pohlednice, případně nespočet miniaturních modelů veteránů. Máme toho zkrátka moc. A vše je třeba uskladnit tak, aby nedošlo k poškození nebo ztrátě. K tomu skvěle slouží regály.

Duny v poušti na východě Spojených arabských emirátů od Zahy Hadid

Duny v poušti na východě Spojených arabských emirátů od Zahy Hadid

Uprostřed pouště Sharjah ve Spojených arabských emirátech momentálně vzniká futuristická stavba podle návrhu architektky Zahy Hadid. Inspirací pro tuto stavbu jí byly písečné duny. Firma PERI podpořila náročný projekt individuálním řešením – panely bednění vyrobenými přesně na míru tohoto projektu a týmem specialistů, který působil přímo na stavbě. 

Bezpečná práce s použitím bočních ochranných sítí

Bezpečná práce s použitím bočních ochranných sítí

Pokud hrozí nebezpečí pádu z výšky nebo do hloubky, musí zhotovitel postupovat podle požadavků uvedených v nařízení vlády č. 362/2005 Sb., o bližších požadavcích na bezpečnost a ochranu zdraví při práci na pracovištích s nebezpečím pádu z výšky nebo do hloubky. Zajištění proti pádu pracovníků, kteří pracují ve výšce, lze provést bočními ochrannými bezpečnostními sítěmi.

Bezpečné odbedňovací práce

Bezpečné odbedňovací práce

Bednění, které budeme rozebírat, se zpravidla skládá z formy a systémů, jež zajišťují jeho polohu i stabilitu. Formu bednění tvoří bednicí plášť, vnitřní výztuhy a vnější výztuhy. Polohu formy a její stabilitu zajišťuje opěrný systém a podpěrný systém. Na tomto místě se nebudeme podrobněji zabývat jednoúčelově zhotoveným dřevěným bedněním.