Partneři sekce:
Bezpečné odbedňovací práce

Bezpečné odbedňovací práce

Bednění, které budeme rozebírat, se zpravidla skládá z formy a systémů, jež zajišťují jeho polohu i stabilitu. Formu bednění tvoří bednicí plášť, vnitřní výztuhy a vnější výztuhy. Polohu formy a její stabilitu zajišťuje opěrný systém a podpěrný systém. Na tomto místě se nebudeme podrobněji zabývat jednoúčelově zhotoveným dřevěným bedněním.

Zemní a výkopové práce I

Zemní a výkopové práce I

Pokračujeme sledováním míst s možností pádů z výšky na staveništích. Tentokrát se zaměříme na zemní a výkopové práce v prostoru oploceného staveniště. Zní to možná nelogicky, ale při zemních pracích prováděných v prostoru staveniště nám hrozí pád z výšky do výkopu. Přesněji bychom měli uvádět, že se jedná o pád do hloubky. Kromě toho můžeme být při hloubení zavaleni zeminou.

Bezpečná dočasná a trvalá zábradlí

Bezpečná dočasná a trvalá zábradlí

Za práci ve výšce lze považovat jakoukoliv činnost vykonávanou ve výšce větší než 1,5 m nad okolím, bez ohledu na její náplň a délku trvání. Od výšky 1,5 m nad okolní plochou je tedy vyžadována ochrana proti pádu. Na staveništi musí být zajištěna ochrana proti pádu u všech pracovišť nad vodou nebo nad jinými látkami, kde hrozí nebezpečí poškození zdraví, a to bez ohledu na výšku.

black nabidka 2

Černé bednění? Ne… máme jen BLACK FRIDAY!

Nákup bednicí techniky online není žádná novinka. Už nějakou dobu funguje online obchod s bednicí technikou shop.doka.com a u zákazníků se těší výraznému zájmu. Vždyť v online pobočkách Doka se uskuteční na tři stovky nákupů každý měsíc, a to je v oblasti bednění co říct. Nově ale Doka rozjela také online výprodeje, které zatím byly dostupné jen v případě výraznějších výprodejových akcí nebo v rámci odkupů z nájmu.

Je to malé kliknutí pro člověka, ale velký skok pro stavbu. Tak se dá popsat elektronický obchod shop.doka.com, který nabízí možnost koupě nebo pronájmu bednění online. Při nákupu nebo nájmu bednění skrze online shop dokáže stavba výrazně ušetřit čas i lidské zdroje.

Bednění bezpečně: online nákupy bednicí techniky

Online nákupy jsou jednoduché, pohodlně a zejména bezpečné. V dnešní době lze pořídit online celá řada zboží a služeb, bednicí systémy a bednění nevyjímaje. Stavebníci tak mohou ušetřit čas, výhodně pořídit a to vše bez nutnosti fyzického kontaktu. Dá se říci, že se jedná o „Malé kliknutí pro člověka, ale obrovský skok pro stavbu“, jak říká motto internetového obchodu shop.doka.com.

Nástroje v rámci zákaznického portálu myDoka umožňují online správu vašeho staveniště.

Doka podporuje betonáře a nabízí služby online

Řada obchodů se dnes provádí online. Výjimkou nemusí být ani stavba, respektive dodávky bednění na stavbu. Odborníci na bednění z firmy Doka pro tohle mají řešení: jmenuje se shop.doka.com. V téhle chvíli jsou navíc online nabízeny výhodné balíčky použitého bednění.

Drony jsou často jedinou možností kontroly nepřístupných konstrukcí

Tři pětiny ocelových konstrukcí v Česku jsou v havarijním stavu

Až 60 procent ocelových konstrukcí v Česku je v havarijním stavu. Vyplývá to z výsledků více než 163 kontrol, které v uplynulém roce provedla společnost Bureau Veritas ve skladovacích halách, výrobních provozech a na potrubních mostech. Mnoho konstrukcí je zároveň špatně přístupných a kontrolovat jejich stav je možné pouze s využitím dronů.

Novostavba Central Park Tower

V New Yorku otevřeli nejvyšší rezidentní budovu světa

Ve středu 18. 9. se poprvé veřejnosti otevřel mrakodrap Central Park Tower, který se pyšní titulem nejvyšší rezidentní budovy světa. Nová věž, která stojí hned vedle slavného Central Parku, je vysoká přesně 473 metrů a nájemci budou mít výhled přímo do parku. Tedy pokud nebude oblačno, v tom případě budou mít „hlavu v oblacích“.

Lakhta Center 01

Mrakodrap Lakhta Center

Lakhta Center je nejvyšší mrakodrap Evropy a Ruska nacházející se v Petrohradu ve čtvrti Lakhta na břehu Finského zálivu. Budova vysoká 462 metrů a mající 87 pater byla postavena mezi roky 2012 a 2018.