Mezi bydlením v maringotce a maringotce je rozdíl. A to protože není maringotka jako maringotka. Architekti navrhli chatu nebo chcete-li domek – ve tvaru maringotky, vypadající úplně jako maringotka. Více v článku Designová maringotka na šumavské stráni

Větrný mlýn ve Zbyslavicích 02

Bydlení ve větrném mlýně

Zajímavým, přestože neoceněným účastníkem loňského ročníku Stavby roku byla rekonstrukce a dostavba větrného mlýna ve Zbyslavicích v Moravskoslezském kraji. Citlivé stavební zásahy ponechaly krajině dominantu v podobě válcovitého těla někdejšího větrného mlýna, tu ale doplnily o příjemně excentrické objektů pro bydlení.

Moderní pohovka

Nebojte se barev – tipy na originální pohovky

Správná pohovka by měla poskytnout dostatečný komfort pro celou rodinu i přátelé a mít pevné opěradlo. Bonusem je, pokud má možnost rozložení na lůžko. Opravdu jedinečný kousek do obývacího pokoje však získáte, pokud se nebudete bát barev. Pusťte do svého života rozmanité odstíny a vyberte si jednu ze 3 nejoblíbenějších pohovek podle recenzentů českého serveru Heureka.

Elegantní vnitřní prostor s plasticky modelovaným stropem

Byt pro hudebníka

Byt ve druhém patře novostavby v Ústí nad Labem patřil zajímavému klientovi – muzikantovi a zájmovému lezci. Ten chtěl v interiéru svého bytu spojit tradičního ducha chalup Českého středohoří a styl slunné Provence, a to vše v moderní architektonické interpretaci bez kýče.

Zaoblené prvky připomínají sci fi filmy z šedesátých a sedmdesátých let.

Noční klub jako ze sci-fi filmu

V čínském Wuhanu vznikl v březnu tohoto roku noční klub, který je tak trochu naruby. Barevná světla nejsou vně, aby přilákala co nejvíce lidí k návštěvě, ale uvnitř. Ten, kdo přes strohý zevnějšek vstoupí do útrob baru, si může užívat fascinující pocit z interiéru, který trochu připomíná filmové kulisy sci-fi filmů z šedesátých a sedmdesátých let.

Fatra a.s. představila novou voděodolnou vinylovou podlahu WELL click.

Plovoucí vinylové podlahy a 6 důvodů, proč jsou skvělá volba

Jen máloco určuje vzhled interiéru tolik, jako podlaha. Zaujímá významně velkou plochu místnosti, takže ji rozhodně nikdo nepřehlédne. Zvolíme-li tu správnou, pak náš interiér pozvedneme na novou úroveň, v opačném případě ale může špatný výběr pořádně uškodit. Jak nešlápnout vedle? Pořiďte si plovoucí vinylovou podlahu, přináší totiž celou řadu výhod.

Pekařství Colonial – Thermofix Borovice mediterian. Autorem interiéru je DL STUDIO.

Která podlaha je ta pravá? Světlá nebo tmavá?

Světlá či tmavá, to je to, oč tu běží. Čeká vás výběr podlahy a nevíte, zda dát přednost světlé podlaze před tmavou nebo naopak? Při výběru je důležité myslet na to, že se právě podlaha stane jedním z nejdůležitějších prvků interiéru na několik let a její výběr by proto neměl být ukvapený. Pojďme se podívat na přednosti jednotlivých odstínů. Souboj světlých a tmavých podlah začíná, která z nich se stane vítězkou? Toto rozhodnutí je už pouze na vás.

umyvadlová baterie GROHE Plus

Chytrá umyvadlová baterie GROHE Plus

Stejně jako v případě ostatních součástí našeho života, i do koupelny vstupují inteligentní technologie, které umožňují zjednodušovat rutinní úlohy a zvyšovat každodenní životní kvalitu. Chytrá umyvadlová baterie GROHE Plus představuje nejnovější přírůstek do portfolia kompletních koupelnových řešení naší značky, jehož prostřednictvím můžete v reálném čase sledovat teplotu vytékající vody na displeji výpusti.

Prohlídka Winternitzovy vily pod taktovkou spolumajitele vily Davida Cysaře

Oslava 100 let vypínačů berker a školy Bauhaus proběhla ve Winternitzově vile

Výjimečnou akcí ve Winternitzově vile vyvrcholily oslavy sta let od vzniku vypínačů berker a designové školy Bauhaus. Obě významná výročí si po celý rok 2019 připomíná společnost Hager, do jejíhož portfolia vypínače berker od roku 2010 patří. Zájem ohlédnout se za staletou historií vypínačů berker, které jsou s uměleckým stylem Bauhaus spojené nejen datem svého vzniku, projevilo přes sto architektů.

Stropy i nábytek z dřevěných krytin Kährs

Luxusní horská chalet vyrostla v krkonošském paneláku

V luxusní horskou chalet hodnou alpských letovisek proměnil architekt Milan Jirouš interiér tuctového panelákového bytu v Krkonoších. Základem materiálového minimalismu se stalo dřevo, konkrétně dubové podlahové krytiny Kährs, doplněné sklem a textilním čalouněním. Puristické pojetí interiéru díky originálnímu využití dřeva a dalším promyšleným detailům (televize zabudovaná v zádech čalounění jídelní lavice, zrcadla opticky násobící prostor atd.) vytvořilo dokonale útulné bydlení, lákavé snad pro všechny lidské smysly – úchvatné na pohled, přirozené na dotek, poklidné, vonící.

Korková plovoucí podlaha Baltico

Korkové podlahy jsou zatím nedoceněnou variantou – část 2

Pokračování článku je věnováno vhodným aplikacím korkových podlah, jejich údržbě a možnostem renovace. Podle způsobu pokládky se dělí na dvě varianty, kterými jsou korkové podlahy celoplošně lepené a plovoucí. Obojí se dobře uplatňují v nejen domácnostech, ale i v komerčních a dokonce průmyslových prostorách. Existují také alternativy korkových podlah, které si rozumí s vodou.