Mezi bydlením v maringotce a maringotce je rozdíl. A to protože není maringotka jako maringotka. Architekti navrhli chatu nebo chcete-li domek – ve tvaru maringotky, vypadající úplně jako maringotka. Více v článku Designová maringotka na šumavské stráni

A1 W WRK INT LOFT PRAHA KATERINSKA F 01

Třípodlažní loft – moderní bydlení pod historickou střechou

Podstřešní prostory starobylých domů jsou jako stvořené, a proto také hojně adaptované, na loftové byty. Třípodlažní mezonetový byt tohoto typu na Novém Městě pražském poskytuje svým majitelům nejen velkoryse funkční a vysoce komfortní bydlení, ale díky své poloze i nádherné výhledy na nedaleký kostel a okolní historickou zástavbu.

rooftop laundry collcoll boysplaynice 01 1200

Prádelna – skrytý poklad na půdě secesního domu

Půdy a další podkrovní prostory ve starých domech mají své nesporné kouzlo. Dílem proto, že jde vždy o určitým způsobem specifický prostor, a pak také díky minulosti, která na něm během let ulpěla. A právě pod střechou, v těsném spojení s oblohou, může vzniknout ateliér jako z jiného světa. Stačí přání klienta umělce a invence architektů, básníka a studia COLL COLL.

baugruppe no architects studio flusser 12 1st floor 1200

Baugruppe aneb Sám sobě developerem

Výraz „baugruppe“, stejně jako nový koncept bydlení, pochází z němčiny a stále více příznivců nachází zatím především nejen v Německu, ale například i ve Švýcarsku. Volně přeloženo jde o takzvané spolkové stavění – skupina lidí účelově – v tomto případě s cílem vybudovat vlastní bydlení – spojí finanční prostředky a fyzické i duševní síly a postaví dům. Anebo, jako v případě dnešní realizace, je zrekonstruována starší nemovitost.

Spoluprace atelier StAr foto Flusser

Lappa studio: Klíčová je pro nás svobodná práce s barvou

Designérky Anna Leschingerová a Lenka Preussová se od studií věnují textilnímu designu. V posledních dvou letech zaujaly odbornou i laickou veřejnost svými autorskými Lappa panely. Za kolekci Eclipse byly autorky nominovány na ocenění Objev roku v rámci soutěže Czech Grand Design 2020 a na loňském Designbloku zvítezily v kategorii Nejlepší kolekce svítidel.

A1 W WRK INT LOFT PRAHA ONYX F 03

Ve spojení s měsícem: Při rekonstrukci loftového bytu sehrál hravní roli onyx

Architektonický ateliér a1architects má svůj nezměnitelný rukopis. Ve vždy osobitě promýšlené koncepci nejsou opomenuty ani detaily, okenní výhledy, posezení v různých částech bytu či domu, prostě vše, co dělá z nového interiéru bezpečný a útulný domov a současně prováže interiér se zajímavými prvky exteriéru. Tak tomu bylo i v pozoruhodné rekonstrukci loftového bytu v Praze.

A1 W WRK INT FLAT PRAHA FARSKEHO F 02

Revival bytu ze třicátých let zachoval atmosféru i detaily

Prosluněný byt v Praze na Letné měl i ve své původní podobě všechny předpoklady pro to, aby svým majitelům poskytl komfortní a velmi příjemné bydlení. Prostorná dispozice s vysokými stropy, velkými okny a velkoryse prosklenými jedno či dvoukřídlými dveřmi byla sama o sobě perfektně promyšlená, není proto divu, že si majitelé přáli při renovaci zachovat v co největší míře původní atmosféru a vzhled.

Foto Laubová Hager 2

Klidná síla barev v bytě na Vinohradech

Pod taktovkou architektonického studia SMLXL vznikl unikátní byt na pražských Vinohradech, jemuž vévodí neutrální barvy v kombinaci s moderními materiály. Celkovou atmosféru prostoru dotvářejí jedinečné bytové doplňky – designová světla, vypínače berker i zrcadla rozlišných geometrických tvarů působí v prostoru jako nevšední umělecká díla.