Mezi bydlením v maringotce a maringotce je rozdíl. A to protože není maringotka jako maringotka. Architekti navrhli chatu nebo chcete-li domek – ve tvaru maringotky, vypadající úplně jako maringotka. Více v článku Designová maringotka na šumavské stráni

Interiéry? Příběhy

Společnost Kronospan sídlící v Jihlavě patří k nejmodernějším závodům v Evropě v oblasti výroby desek na bázi dřeva pro interiérový design, nábytkářský průmysl a stavebnictví. Začátkem roku uvedla na trh novou Globální kolekci Kronodesign, kterou nám blíže představí ambasadorka značky Simona Pospíšilová.

Nové objevy ze světa designu a umění se v září ukáží na festivalu Czech Design Week

Design pro všechny nabídne letošní 10. ročník festivalu Czech Design Week, který ve dnech od 7. do 10. září představí v pražské Výstavní síni Mánes nové designové kolekce více než 120 vystavujících z řad designérů, umělců, studentů, studií či značek, a také každodenní doprovodný program zaměření na aktuální trendy v oblasti designu a kreativní tvorby.

Architekti a designéři si padli do noty s JAP FUTURE

Firma JAP FUTURE disponuje širokým portfoliem designových interiérových a exteriérových produktů, které plně souzní s moderním trendem současného bydlení – MINIMALISMEM. Navíc v průběhu posledního roku došlo ke zprovoznění nových výrobních hal, které výrazně zvýšily produktivitu práce a zlepšily pracovní podmínky zaměstnanců.

Czech Design Week v září opět zavítá do pražského Mánesu

Pražská ikona funkcionalismu, budova Výstavní síně Mánes, bude letos v září opět hostit současnou tvorbu designérů a umělců nejen z Česka. Festival Czech Design Week zde ve dnech 7. až 10. září představí kolekce a díla více než 120 designérů, studií či značek, kteří pracují s aktuálními trendy.

Špičkové posuvné systémy BATTENTE – skrytý design

Jste v situaci, kdy už nemůžete využít klasické otevírání dveří? Nemějte obavy, máme pro vás elegantní řešení – posuvné dveře do stavebního pouzdra. Tyto posuvné systémy od firmy Battente vám poskytnou praktické a stylové spojení, které zaujme každého.

Skryté zárubně JAP – vhodné řešení pro každé dveře

Není to tak dávno, kdy nebyla k dispozici širší volba ohledně dveřní zárubně. Velkému zájmu se těšila klasická „obložka“ a v menší míře se používala ocelová zárubeň. V současné době jsou čím dál více vyhledávány skryté zárubně, které potvrzují trend minimalistického a nadčasového designu v duchu čistých a rovných linií.

Průkopník v oblasti slinutého kamene

DEKSTONE přírodní kámen, jako výhradní distributor pro Českou republiku, představuje španělskou značku Neolith, zástupce tzv. slinutého kamene. Tento 100% přírodní materiál na bázi žulových minerálů, minerálů ze skla a přírodních oxidů se díky svým vlastnostem a působivému designu hodí do interiéru i exteriéru.

Posuvy pro dveře od JAP FUTURE – šetří místo a hezky vypadají!

Jste v situaci, kdy už nemůžete využít posuv dveří do stavebního pouzdra? Nevadí, je to jen zdánlivá nevýhoda, kterou elegantně odstraní využití posuvů dveří na zeď či do stropu. Spojení praktičnosti s atraktivním a nadčasovým designem vás rozhodně nezklame.

Investovat do vývoje je povinností lídra

Společnost Kronospan je světovým lídrem v oblasti výroby desek na bázi dřeva pro nábytkářský průmysl, interiérový design a stavebnictví. Jihlavský závod se řadí k těm nejmodernějším v Evropě. S jednatelkou společnosti Sylvou Krechlerovou jsme si povídali o cirkularitě i letošních novinkách.

Hra s růžovým ostrůvkem

Interiér roku 2022: Soutěž opanovala bezpečná náruč v podobě růžového ostrůvku

Absolutním vítězem osmého ročníku soutěže Interiér roku (za období 2022) se stal Dům Hra s růžovým ostrůvkem v Praze. Autorkou interiéru je MgA. Martina Šandová ze studia TI ARCHITEKTI. Výsledky byly oznámeny v úterý 16. 5. 2023 v pražském Centru současného umění DOX. Absolutní vítěz se zároveň stal vítězem kategorie Novostavba.

Vinohradský zen

Vinohradský zen: Když se japonské snoubí s českým

Interiér v pražských Vinohradech představuje netradiční spojení moderního japonského minimalistického designu s prvky parametrického interiérového designu a tradičními českými motivy. Architektonickým záměrem bylo vytvořit prostředí, které bude jednoduché, čisté, elegantní a zároveň útulné.

Lofty Vanguard

Projekt Vanguard: V bývalé továrně vzniká 150 loftů s industriální atmosférou

Přestavba bývalé továrny Microna na projekt loftového bydlení Vanguard se 150 jednotkami pod taktovkou PSN zdárně pokročila. Své byty typu shell & core si v pražských Modřanech již přebírají první majitelé. Pro zájemce nachystal developer dva vzorové lofty, jejichž návrhy jsou dílem renomovaných designérů – Ivanky Kowalski a studia OOOOX.