Mezi bydlením v maringotce a maringotce je rozdíl. A to protože není maringotka jako maringotka. Architekti navrhli chatu nebo chcete-li domek – ve tvaru maringotky, vypadající úplně jako maringotka. Více v článku Designová maringotka na šumavské stráni
Apartmán v rezidenční budově ve Vilniusu má rozlohu pouhých čtyřicet pět metrů čtverečních a omezený přístup denního světla. Původně to byl jednopokojový byt s kuchyňským koutem. Projektový tým z ateliéru YCL Studio z něj vykouzlil bydlení typu „pied-à-terre“, jak si investor přál, o dvou místnostech a vložil do něj vše podstatné.
Již mnohé renovace starších rezidencí dokázaly, že i byt, navržený a postavený ve zcela jiné době se zcela jinými standardy bydlení může s určitými úpravami vyhovovat i dnešním představám investorů. Často však takový objekt potenciální majitele okouzlí nejen dispozicemi a polohou, ale i jakousi nadstavbou.
Revoluci v pracovním procesu dobrovolně nezaměstnaných čili živnostníků a kreativců, přinesly „sdílené“ prostory na samostatnou práci – coworking. O nový pracovní formát je stále větší zájem a adekvátně k němu vznikají netradiční provozy sdružující různorodé kolektivy.
Rodinný dům typu bungalov se nachází v Humpolci v lokalitě zvané Panský vrch jako jeden z dalších domů a vil, postavených zde převážně v druhé polovině 20. století. Oblast je charakterizována dynamickým terénem a její nespornou a významnou předností je velmi příjemné urbanistické řešení.
Toužíte po krásné stěně, která bude vypadat skvěle a udrží si svou pestrost i několik let? Máte strach z tapet, které se těžko aplikují a často na zdi nedrží? Strach už nemějte, díky revoluční technice, kterou vznikají vliesové tapety vám vše výše jmenované odpadá a navíc se přidají další úžasné vlastnosti.
Výběr obkladů a dlažeb není vždy jednoduchý, závisí na několika kritériích, přičemž stále hlavní prim hraje design.
Pokud je při rekonstrukci a zařizování interiéru kladen důraz na výběr kvalitních značek, pak nelze v případě topných těles opomenout tradičního švýcarského producenta, společnost Zehnder.
V srdci pražského Starého města v prostorách bývalé literární kavárny vznikl v loňském roce nový vinný bar.
Rekonverze bývalého pivovaru v jihomoravském Znojmě posouvá představy o rekonstrukcích budov. Architektům z ateliéru Chybík+Krištof se podařilo osobitě začlenit novou vestavbu do historické architektury a současně otevřít jedinečné pohledy na město a údolí řeky Dyje.
Rodný dům zasněného pražského spisovatele najdete v bezprostředním sousedství barokního chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze. Franz Kafka se v domě narodil roku 1883. Dům o několik let později vyhořel, v roce 1904 postavil architekt Osvald Polívka na jeho místě novou, starým domem důsledně inspirovanou secesní budovu. Zatím poslední zásadní rekonstrukcí prošel Kafkův dům v roce 2019.
Koupelnové žebříky jsou dnes k dostání v řadě modifikací. Můžete si vybrat z mnoha typů i rozměrů, které ovlivní výsledný tepelný výkon.
Absolutním vítězem pátého ročníku soutěže Interiér roku 2019 se stal Dům s vlašským krovem v pražských Jinonicích.
Veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR uvede během svého podzimního ročníku unikátní kompilaci interiérů s názvem INSPIRACE PRO BYDLENÍ. Ve dnech 1. až 4. října v PVA EXPO PRAHA najdou návštěvníci veletrhu pět interiérových variant s kombinacemi nábytkových řešení v domácnosti. Pro tipy i pro rady od uznávaných designérů si zájemci mohou přijít na každodenní komentované prohlídky po dobu konání akce. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.
Někdo upřednostňuje bydlení s výraznými zařizovacími předměty a doplňky, případně vybaví svůj domov podle poslední módy, jiní naopak zvolí bydlení minimalistické se zdůrazněním atmosféry vytvořené světlem, objemy a autentickým dekorem.
Přehlídku designu Czech Design Week 2020 zakončilo v neděli 13. září vyhlášení cen Czech Design Award. Hned dvě ocenění zamířila k dřevěné tvorbě. Porotu zaujalo nápadité pojetí modulárního nábytku i dřevěné hračky, které odkazují na československou prvorepublikovou tvorbu.