Mezi bydlením v maringotce a maringotce je rozdíl. A to protože není maringotka jako maringotka. Architekti navrhli chatu nebo chcete-li domek – ve tvaru maringotky, vypadající úplně jako maringotka. Více v článku Designová maringotka na šumavské stráni

Apartmán FONT 6 04

Rekonstruovaný byt plný vzpomínek

Koupit nový byt nebo zrekonstruovat starý? To je otázka, kterou dnes a denně řeší mnoho zájemců o vlastní bydlení. Novostavba nabídne komfort ihned, rekonstrukce je časově a mnohdy i finančně náročnější, ovšem může poskytnout neobvyklé bydlení v často velmi zajímavých lokalitách, navíc podle vlastních představ.

Dveře Fortius 52 povrch nástřik PU barvou v odstínu RAL 9003 kování Maximal s vkladkou v RAL 9003. Skrytá soklová lišta LINUS s vkladkou v RAL 9003

Skryté zárubně a dveře Dorsis – minimalismus na míru

Ve stavebním i bytovém designu dochází v posledních letech k tvorbě nových konceptů vyznávajících přímočarost, lineární křivky a estetickou čistotu. Stylotvorným prvkem interiéru jsou nepochybně skryté zárubně, které dotahují koncept minimalismu k dokonalosti. Dveře a skryté zárubně Dorsis Fortius 52 pak představují naprostou špičku v segmentu dveří a skrytých zárubní.

Kuchyňský ostrůvek je zpracován jako sochařské dílo monolit balancující nad úrovní podlahy na platformě z ručně broušeného hliníku.

Sladké bydlení v modernistickém stylu

Dolce Vita znamená v italštině sladký život. Casa Dolce Vita je minimalistická rezidence v Praze a v souladu se svým jménem nabízí příjemné a pohodlné bydlení. Poměrně nový, středně velký mezonetový byt byl renovován ve stylu gesamtkunstwerk, tedy jako ucelené autorské dílo, v němž spolu všechny prvky souvisí a vzájemně se doplňují.