Nové sídlo společnosti Schüco One v Bielefeldu

Přichází nová éra v pracovním světě. Německá kancelářská budova je symbolem udržitelnosti

Schüco One je název nedávno dokončeného nového sídla společnosti Schüco, které navrhla kodaňská architektonická kancelář 3XN. Moderní kancelářská budova se může pochlubit dynamickým designem s otevřenými pracovními prostory, které podporují komunikaci a dokumentují, čeho lze dnes z technického hlediska dosáhnout pomocí moderních udržitelných fasádních systémů.

Administrativní budova Partizánske

Dřevem vonící kanceláře. Na Slovensku vznikla atypická administrativní budova

Když se v Česku a na Slovensku řekne dřevostavba, v drtivé většině případů jde o rodinný dům. Dřevo je však mocný materiál, který zvládne i o mnoho více. Pomalu, ale jistě přibývají realizace, které jsou toho důkazem. Administrativní budova z dílny Prodesi/Domesi v obci Partizánske dokázala splnit i náročné požadavky rakouského investora.

DDB Prague

DDB Prague: Kanceláře s optickou iluzí a mnoha oceněními

Architizer A+Awards. Nejužší výběr v Dezeen Awards a v Grand Prix Obce architektů. Kancelář roku 2019. Všechna tato prestižní ocenění si odneslo studio B² Architecture v čele s Barbarou Bencovou za svou realizaci kanceláří kreativní agentury DDB Prague. V čem přesně tkví velký mezinárodní i domácí úspěch relativně nenápadného projektu?

Albatros Media v budově Mayhouse

Nakladatelství se přestěhovalo do nového. Prostory přizpůsobily zaměstnancům

Loni se nakladatelství Albatros Media přestěhovalo do nové kancelářské budovy Mayhouse na Praze 4. Výběr vhodných prostor odpovídajících novým nárokům firmy, návrh jejich rozvržení podle nejnovějších trendů a závěrů důkladné analýzy potřeb zaměstnanců a firemní kultury i následnou realizaci architektonického projektu provedla realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield.

Kanceláře v Praze nepřibývají a nájemné se zvyšuje, ukázala analýza

Míra neobsazenosti kanceláří v Praze se kvůli slabé výstavbě v loňském roce přestala zvyšovat a nájemné vzrostlo na nové maximum. Trh s moderními kancelářskými prostory se výrazně nezvýší ani v roce 2022. Vyplývá to z průzkumu pražského kancelářského trhu za 4. čtvrtletí 2021, který zveřejnila společnost Colliers.

Base4Work Bratislava

Jurkovič hostí coworking. Kulturní památka dostala nový účel

V Bratislavě do dnešní doby přečkalo jen velmi málo objektů s průmyslovou historií. Ještě méně je pak těch, které se zvládly adaptovat na současné potřeby. Výjimku z pravidla tvoří funkcionalistická teplárna od architekta Dušana Jurkoviče.

moderná kancelária 7

Praha nebo Varšava? Analýza zjistila, kde se nejlépe pronajímají kanceláře

Evropské trhy včetně toho tuzemského vstoupily do nového roku s opětovným apetitem po nových kancelářských prostorách. A do těch současných se lidé již postupně vracejí z práce na home office. V průběhu roku lze proto očekávat další příklon firem k hybridnímu modelu práce a současně s tím i větší poptávku po flexibilních řešeních a vysoké kvalitě vnitřního prostředí.

Perspektiv Fortuna cFlusser Interier kopie

Kanceláře nevymizí, lidé se do nich po pandemii houfně vrací

Ve více než šedesáti procentech firem se všichni zaměstnanci po přísných pandemických opatřeních, během nichž byly společnosti vyzvány, aby umožnily pracovat lidem z domova, vrátili do kanceláří. Pandemie jejich podobu ale zásadně mění. Změny však probíhají postupně. Vyplývá to z průzkumu, který mezi svými členy provedla Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC).      

Kancelária bez dverí.

Kancelářský trh se změnil. Nových prostor nepřibývá a lidé pracují více z domu

Kancelářský trh se vlivem koronavirové krize mění, i když ne tak dramaticky, jak se původně čekalo. Kanceláře rozhodně nekončí, práce z domova se nestává natrvalo standardem – potvrdily se její limity a nenahraditelnost osobního kontaktu. Běžný tedy bude spíše hybridní model kombinující práci v kanceláři a doma.