Partneři sekce:
02 min 1

Vzdálený monitoring komerčních budov bude díky nové legislativě povinný

Snížení emisí skleníkových plynů (viz strategie Zelená dohoda pro Evropu) je dnes jedním z hlavních témat, která hýbou Evropou. 50 % konečné spotřeby energie v Evropě je přitom určeno k vytápění a chlazení, z toho 80 % v budovách. Navíc, pokud nebudou zavedena žádná úsporná opatření, pak se do roku 2050 ztrojnásobí množství energie potřebné ke chlazení budov.

Zumtobel dodal inovativní LED osvětlení do nového logistického centra společnosti Lidl

Tisíce úsporných LED světel instalovaných na závěsech a v kilometrech lišt, nouzové osvětlení i systém komplexního řízení osvětlení dodala společnost Zumtobel do nového logistického centra společnosti Lidl v Buštěhradu na Kladensku, které se svými 60 000 metry čtverečními plochy patří k největším v Evropě.

Snímek obrazovky 2021 02 16 161536

Kvalita vzduchu v místnosti a pohoda prostředí na pracovišti

Kvalita vzduchu v místnosti má významný dopad na pohodu zaměstnanců, a proto je rozhodujícím faktorem životního prostředí při navrhování pracovišť. Tři nejdůležitější veličiny, které mají na kvalitu vzduchu v místnosti vliv, jsou: teplota a vlhkost vzduchu a obsah CO₂. Pravidelné měření těchto veličin tvoří základ pro dosažení optimálně upraveného vnitřního klimatu.

Řízení osvětlovacích soustav

Jaké trendy přináší do řízení venkovního osvětlení digitalizace?

Řízení osvětlovacích soustav je dnes běžné i v sektoru venkovního osvětlování – jednoduchými autonomními systémy pro řízení výkonu svítidel počínaje a sofistikovanými platformami na bázi IoT (Internet of Things) pro osvětlovací soustavy velkých měst, průmyslových parků, obchodních center či profesionálních sportovišť konče.

veřejné osvětlení

Osvědčená praxe značky Thorn

Základní funkcí veřejného osvětlení (VO) je zabezpečení zrakových podmínek pro řidiče vozidel, bezpečný pohyb a orientaci chodců. VO je také důležitou součástí životního prostředí a ve své podstatě ovlivňuje veřejný pořádek, bezpečnost dopravy, osob a majetku. V neposlední řadě zvyšuje atraktivnost měst a obcí, a významně tak přispívá ke spokojenosti jejich obyvatelů.

Logo Zlaté známky kvality

Systém Hager quickconnect získal zlatou Známku kvality 2020

Systém rychlého bezšroubového připojení – quickconnect získal prestižní ocenění, zlatou Známku kvality pro výrobek-technologii pro stavitelství a architekturu 2020. Posláním tohoto programu je udělování Známky kvality výrobkům a technologiím pro stavitelství a architekturu, a to na základě komplexního hodnocení výrobku, technologie, nebo služby a jejich užití.

Hager Domovea vizualizace

Chytrý dům jako váš pomocník v každodenním životě

Člověk nemající žádná pohybová omezení si nedovede představit, jakým problémem může být třeba pro vozíčkáře, prosté otevření okna, obzvlášť pokud se nachází za nějakou překážkou či příliš vysoko. S chytrou domácností to nemusí být problém. Kromě dnes již běžného řízení osvětlení nebo žaluzií či topení máme mnoho dalších systémů, které můžete propojit s vaší vysněnou chytrou domácností.