ASB Stavebnictví Technická zařízení budov Osvětlení a elektroinstalace

Osvětlení a elektroinstalace

Partneři sekce:

Společnost Zumtobel dodala kompletní systém osvětlení pro nově zrekonstruovanou městskou stodolu v Bělé nad Radbuzou na Domažlicku. Autoři projektu Ing. Milan Šraml a Arch. Veronika Olič proměnili dlouhodobě nevyužívaný a zchátralý objekt v pozoruhodnou multifunkční budovu, v níž lze provozovat volnočasové aktivity i pořádat společenské, sportovní a kulturní akce. V exteriéru i interiéru nalezla uplatnění široká škála moderních a hospodárných svítidel značky Thorn.

Nový rozměr osvětlení přináší závěsné svítidlo FRIS od značky Marset, které najdete u LIGHT WORKS. FRIS není jen svítidlem; je to designový kousek spojující jedinečný estetický zážitek s funkčností. Jednoduchý, moderní tvar svítidla vytváří příjemný kontrast s interiérem a stává se středem pozornosti.

Ať nově vybudovaná nebo zrekonstruovaná hřiště, sportoviště a stadiony potřebují vždy prvotřídní osvětlení. Nezbytné je dostatečně silné, současně neoslňující světlo, které negeneruje nežádoucí kontrastní stíny a minimalizuje zbytečný světelný smog.

Útulná atmosféra, jemné geometrické tvary a rozmanité kompozice světelných reliéfů lze najít u nových svítidel od katalánské značky Marset a francouzského výrobce osvětlení DCW éditions Paris. Jarní novinky v osvětlení přinášející podmanivou souhru přírody a designu, najdete u LIGHT WORKS.

Venkovní osvětlení je důležité nejen pro svou primární funkci, kterou je osvětlení okolí domu. Může dodat pěkný a stylový vzhled fasádě budovy, jejímu okolí i zahradě a v případě svítidel s detektorem pohybu pomoci odradit případné nevítané návštěvníky.

Pouliční nebo veřejné osvětlení patří často mezi opomíjené a je mnohdy bráno jako pouhá nutnost, funkční prvek. Časy dokonale zdobně tvarovaných pouličních luceren, které dříve plnily funkci estetickou stejně jako osvětlovací, jsou sice nenávratně pryč, přesto moderní LED svítidla dokáží uspokojit nejenom vysoké nároky na čistý design a dynamický tvar, ale především na úsporný a ekonomický provoz.