AVIA City

Čtvrť za 70 miliard. V letňanském brownfieldu má vzniknout přes 7000 bytů

Investiční skupina Odien plánuje v dalších 25 letech postavit v areálu Avie mezi pražskými Letňany a Čakovicemi čtvrť se zhruba 7000 byty pro až 11.000 lidí. Náklady na výstavbu odhaduje na 70 miliard korun. Novinářům to dnes řekl generální ředitel skupiny Michael Saran. Čtvrť má s centrem města propojit zmodernizovaná železnice a nová tramvajová trať.

veľkoformátová výstavba 1

Stavební výroba meziročně zpomalila. Na vině jsou ceny stavebnin i drahé hypotéky

Meziroční zpomalení stavební výroby způsobil hlavně růst cen stavebních materiálů, stavebních prací a také nedostupnost hypoték. Podle analytiků budou stavebnictví nadále ovlivňovat hlavně rostoucí náklady. Stavební výroba v Česku v červnu podle Českého statistického úřadu dál zpomalila meziroční růst, když reálně stoupla o 0,8 procenta z květnových 3,3 procenta.

Trh s bydlením letos potáhnou také rekonstrukce, celková investovaná částka do nich vzroste o 20 procent, tj. nejrychleji v Evropě

Neustále rostoucí ceny surovin, drahé energie, zdražující hypotéky. To vše jsou faktory, které v letošním roce zpomalí výstavbu nových bytů. Domácnosti se naopak ještě více než v minulých letech pustí do rekonstrukcí. Celková částka rekonstrukcí nemovitostí určených k bydlení tak v České republice letos poroste nejrychleji v celé Evropě.

AFIHOME Třebešín

Developeři mění plány a staví nájemní bydlení, ukazuje třebešínský projekt Afihome

Developerská společnost AFI Europe dokončila již pátou a zároveň poslední etapu rezidenčního projektu Tulipa Třebešín. Ta je (na rozdíl od prvních čtyř již hotových etap) určena výhradně pro nájemní bydlení. AFI Europe tak uzavírá rozsáhlou výstavbu na pětihektarovém městském brownfieldu v Praze 3 – Strašnicích.

Císařská vinice

Rozpálená města je potřeba ochladit. Cestou je udržitelnost a modrozelená infrastruktura

Ve městech přibývá tzv. tepelných ostrovů, které vykazují výrazně vyšší teplotu než jejich okolí. Mezi hlavní příčiny jejich rozšiřování patří masivní uvolňování odpadního tepla z provozu budov a překrytí původní plochy vegetace zástavbou a tmavými pozemními komunikacemi, které absorbují světelné a tepelné záření.

ukrajina válka

Vliv ruské agrese na české stavebnictví: Dražší stavebniny a odliv pracovníků

Válka na Ukrajině bude mít vliv na české stavebnictví. Nejvýraznějším dopadem této situace bude zdražování energií či stavebních materiálů. Odliv pracovní síly způsobuje prodloužení doby realizace zakázky. Dojde k dalšímu prodloužení termínu dodání stavebních materiálů. Rostoucí cena energií se dotýká také stavebních společností.

02 Vykládka pomocí jeřábu

Drahé materiály, nedostatek lidí. Realizace staveb bude problematická, varují analytici

Za zpomalením růstu stavební výroby v Česku je dál nedostatek pracovníků, stoupající ceny materiálů či energií, což negativně ovlivní plánování a realizaci malých i velkých staveb. Podle některých analytiků může prodražování vést k odkládání staveb, jiní naopak tvrdí, že stavebnictví v jednotkách procent poroste celý rok.

moderná kancelária 8

Kanceláře v Praze: Poptávka stoupá, trendem jsou flexibilní pracoviště

Po dvou koronavirových letech v Praze stoupá zájem o kancelářské prostory. Meziročně vzrostla poptávka o 44 procent a mezičtvrtletně o 29 procent. Trendem začínají být flexibilní pracoviště a při redukcích se zmenšuje velikost podlahové plochy o 15 až 20 procent. Vyplývá to z analýzy realitní poradenské společnosti JLL.

ANTRACIT Property rozjel developerské projekty v Česku a na Slovensku

Individuální přístup a řešení. Vlastní lokality a realizace. Komplexní služby od projektového návrhu až po údržbu nemovitosti. To jsou hlavní pilíře, na kterých rozvíjí vlastní developerské aktivity společnost ANTRACIT Property v Česku a na Slovensku.