Sun Beach Hotel Resort

Český developer vybuduje hotelový komplex v Perském zálivu. Hosté si sami změří uhlíkovou stopu

Česká společnost PRESTON Capital realizuje výstavbu čtyřhvězdičkového hotelového komplexu Sun Beach Hotel Resort na ostrově Al Marjan v Perském zálivu. Provozovatelem hotelového komplexu se stal mezinárodní řetězec Earth Hotels, který se řadí mezi tzv. plastic-free brandy. Hostům nabídne možnost pomocí nejmodernějších technologií měřit svoji uhlíkovou stopu a stane se jediným hotelem modulárního typu v celých Spojených arabských emirátech.

Analýza trhu: Za kvalitní stavební materiály si lidé rádi připlatí, navzdory krizi

Aktuální situace, rostoucí inflace, předchozí pandemie a zvyšování cen energií a materiálů má vliv nejen na samotnou poptávku po stavebních službách, ale i na poptávku po kvalitnějších materiálech. Zatímco za posledních 10 let stavební společnosti vnímaly růst poptávky po stavebních materiálech, v době očekávané blížící se recese, začínají pociťovat její stagnaci.

Rezidenční projekt Semerínka v Praze 5

Přípravy rezidenčního domu Semerínka na Praze 5 jdou do finále

Bývalá průmyslová zóna městské čtvrti Radlice v Praze 5 zaznamenává v poslední době intenzivní rozvoj. Postupně se proměňuje v moderní polyfunkční zónu s převážně bytovým využitím. Nově navržený rezidenční dům s obchodním názvem Semerínka, nabídne v připravovaném objektu 170 bytů a 216 parkovacích stání.

Hala NEVOGA u Znojma

Trhu s průmyslovými nemovitostmi se daří. Zároveň nastává jeho velká proměna

Na jedné straně 1 milion metrů čtverečných nových skladů jen za letošní rok, na straně druhé snižování poptávky. Zvyšování požadavků na délku pronájmů ze strany developerů na minimálně pět let versus odchod některých nájemců z oblasti e-commerce nebo automotive. Zajišťování rozsáhlých pronájmů a předpronájmů ze strany velkých logistických společností versus potřeba podnajímat část těchto prostor.

Fotovoltaika bytový dům

Fotovoltaika se stala pro developery standardem. Projekty se mohou prodražit

Developeři u bytových novostaveb už nyní navrhují prvky směřující ke snížení uhlíkové stopy. Uvedli, že jde často právě i o fotovoltaiku, jejíž instalace by podle dnešní shody ministrů energetiky států EU měla být od konce roku 2029 proveditelná u všech novostaveb. Bez jasné legislativy je podle developerů složité odhadovat, zda rozhodnutí nepřinese zdražení.

Přívětivý industriál v interiéru kanceláří

Almanach 2022: Budoucnost kanceláří je stále předmětem diskusí

Nejpravděpodobnějším řešením budoucnosti kanceláří se zdá být flexibilní a hybridní model. Kanceláře nezanikly, naopak obhájily svoji existenci – ať již kvůli zachování produktivity, nebo pro podporu interakce a spolupráce mezi zaměstnanci. To, že se obsazenost i v prvním čtvrtletí letošního roku držela nad 90 procenty, znamená, že je pražský kancelářský trh zdravý. Mnoho firem se stěhuje, expanduje, či naopak zmenšuje své prostory – a tedy je nově zařizuje.

UBM Development Timber Pioneer vizualizace exterier 01 ©bloomimages

Evropský realitní trh musí čelit řadě výzev. Principy ESG nabývají na významu

V říjnu se uskutečnil v Mnichově 24. ročník Expo Real, prestižní evropský veletrh nemovitostí a investičních příležitostí. Realitní experti se shodli na tom, že současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev, vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn.

komerční nemovitost

Almanach 2022: Jak se inflace promítá do ceny komerčních realit?

Investice do nemovitostí (nebo takzvaně real-assets) jsou oproti jiným druhům aktiv považovány za unikátní, protože generují dva druhy příjmů. Jednak přinášejí tržby z pronájmů, ale současně se zhodnocují i v čase. Aktuálně však do těchto proměnných stále významněji vstupuje rostoucí inflace, která se pohybuje nejvýš od poslední finanční krize. Jaký vliv má na ceny komerčních realit a jejich návratnost? A v čem je současná situace jiná oproti letům 2008/2009?

komerční nemovitost

Trh s komerčními nemovitostmi se mění. Investorům se otevírají nové možnosti

Trh s komerčními nemovitostmi prochází novou fází přeceňování, které vyvolalo zpomalující tempo investiční aktivity v tomto odvětví. Společnost Colliers předpovídá, že k výslednému přenastavení tržních cen komerčních nemovitostí, které bude ovlivněno pokračujícím zvyšováním úrokových sazeb, dojde v příštích 12–24 měsících.

Kancelář

Kanceláře po pandemii: Největší výzvy, kterým v současnosti čelí

Pandemie ukázala firmám nový směr. Populárním se stal takzvaný hybridní model práce kombinující práci zaměstnanců z kanceláře s prací na dálku, nejčastěji z domova. V první vlně zavádění se firmy soustředily především na praktické záležitosti jako dovybavení potřebnými technologiemi a modernizaci kancelářských prostor. Učily se pracovat s novinkami a minimálně část interních porad či jednání s klienty přesunuly do online světa.

Brno Lesná bytový dům při Okružní ulici náležející ke komplexu Majdalenky I.

Ceny nových bytů v Brně ve 3. čtvrtletí mírně klesly, prodej stagnoval

Růst cen nového bydlení v Brně se zastavil, průměrná cena za čtvereční metr mírně klesla. Zatímco ve 2. čtvrtletí letošního roku dosáhla průměrná nabídková cena nového bydlení za čtvereční metr 127.200 korun, ve 3. čtvrtletí klesla na 126.500 Kč. Ještě výrazněji klesla průměrná cena za prodaný čtvereční metr v novostavbách.

shutterstock 1414828031

Inflace a ceny energií: Více než polovina Čechů hlásí komplikace s bydlením

Prudce rostoucí ceny energií a rekordní inflace komplikují situaci s bydlením více než polovině Čechů. U lidí žijících v nájmu to jsou dokonce více než tři čtvrtiny, vyplývá z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila společnost Generali Investments. Nepříznivá ekonomická situace se podle něj promítá i do nadějí lidí na vlastní bydlení. Téměř 90 procent z nich se obává toho, že si ho nebude moci dovolit.