Roztyly Praha

Základní kámen poklepán. Roztyly Praha nabídne kanceláře i obchody

Slavnostním poklepáním základního kamene byla symbolicky zahájena výstavba nové administrativní budovy Roztyly Plaza. Současně byla zahájena výstavba podzemních pater s kapacitou 330 parkovacích míst pro nájemce a dalších 100 míst pro parkoviště P+R. Budova o sedmi nadzemních podlažích nabídne k pronájmu kanceláře s celkovou plochou 21 700 m² a obchodní jednotky v přízemí.

jeřáb budova stavba

Stavebnictví v Česku zpomalilo. Analytici přesto zůstávají optimističtí

Na březnovém zpomalení růstu stavebnictví v Česku se začínají projevovat negativní vlivy jako vysoké ceny materiálů či nedostatek pracovních sil. Analytici ale odhadují, že obor letos může nadále růst. Stavební výroba v Česku v březnu podle údajů Českého statistického úřada (ČSÚ) zpomalila meziroční růst na 8,2 procenta z únorových 18,9 procenta.

Nájemné v Praze zdražilo. Na vině je inflace i válka na Ukrajině

Cena nájemného u nejvíce poptávané dispozice bytu 2+kk činila v prvním čtvrtletí letošního roku v Praze v průměru 15.500 Kč, což je o 1500 korun více než před rokem a o 500 korun více než v posledním čtvrtletí 2021. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se stará soukromým majitelům o více než 1700 nemovitostí v hodnotě přes devět miliard Kč.

Zájem o bydlení stále roste, počet stavebních povolení je nejvyšší za 11 let

Zájem obyvatel České republiky o lepší bydlení neustává. Češi chtějí stavět a rekonstruovat svá bydlení, počet nově udělených stavebních povolení je nejvyšší za posledních 11 let. Výstavba domů a bytů tak letos poroste, stejně jako nerezidenční a infrastrukturální výstavba, a to přes výrazný růst cen stavebních materiálů, jejich částečnou nedostupnost i dražší hypotéky.

Kingspan uvádí nový rámec oběhového hospodářství výrobků

Všude ve zprávách se říká, že v souvislosti s klimatickými změnami musíme začít jednat nyní. Zastavěné prostředí je významným spotřebitelem zdrojů, které masivně přispívá k vyčerpání neobnovitelných zdrojů a tvorbě fyzického odpadu.

stavba dělník

Stavební firmy očekávají letos i příští rok růst prací. Daří se menším stavařům

Stavební společnosti očekávají růst trhu stavebních prací v letošním i příštím roce o 1,2 procenta. Zároveň očekávají, že jejich tržby letos porostou o 2,3 procenta a v roce 2023 o 1,8 procenta. Optimističtější ohledně výše růstu trhu stavebních prací jsou malé firmy a firmy podnikající v pozemním stavitelství. Naopak velké společnosti předpokládají vyšší růst tržeb.

shutterstock 1414828031

Pandemii vystřídala válka. Na realitním trhu panuje nejistota, uvádí studie

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) vydala TREND REPORT 2022, komplexní analýzu českého trhu nemovitostí, která shrnuje vývoj na realitním trhu za uplynulý rok. Autorský tým ve svých kapitolách reflektuje dosavadní vývoj v jednotlivých segmentech nemovitostního trhu a přináší ucelený pohled na aktuální situaci.

Suomi Hloubětín - mateřská školka

Ve „finském“ areálu Suomi Hloubětín otevřeli mateřinku pro 100 dětí

Developer YIT slavnostně představil novou mateřskou školu postavenou v komplexu Suomi Hloubětín. Pro první děti se otevře v září letošního roku. Společnost zároveň pokračuje v rozšiřování budované finské čtvrti a za tímto účelem proběhla akvizice sousedního pozemku. Vyrůst by zde mělo zhruba 100 bytů.

EDI ve stavebninách začíná být standard: proč ji firmy zavádí?

Zatímco v loňském roce se EDI (elektronická výměna dat) do stavebnin pomalu dostávala, letos už se stává standardem. Po velkých firmách jako jsou Stavebniny DEK nebo PRO-DOMA Stavebniny se přidávají i střední a malé podniky. Systémy pro elektronickou výměnu dat si poradí se specifiky stavebnictví a firmám výrazně usnadňují práci s doklady.

Pro mnohé je koupě nemovitosti konzervativní a bezpečnou investicí.

Už se tolik nevyplatí. Výhodnost investování do nemovitostí výrazně klesla

Výhodnost investic do rezidenčních nemovitostí se v dubnu dále výrazně snížila. Vyplývá to z dat, která poskytla UniCredit Bank. Její ukazatel, který představuje čistou roční výnosnost nájemného, od které se odečte průměr úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů v dubnu klesl meziměsíčně o 26 bodů na minus 2,96 procenta.

Byty s oknami do Blumentálskej ulice

Zdražování nadále pokračuje. Ceny bytů v Brně dohání Prahu

Byty ve velkých českých městech v letošním prvním čtvrtletí dále zdražily. Souvisí to s jejich nedostatkem i rostoucí inflací. Například v Brně stouply ceny bytů meziročně o pětinu na více než 100.000 korun za metr čtvereční. Dohání tak Prahu, kde se ceny zvyšují pomaleji než v krajských městech. Vyplývá to z aktuální analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než stovkou realitních makléřů.

06

Stavebníci dostanou přidáno. Minimální mzda vzroste o šest procent

Odborové svazy uzavřely se Svazem podnikatelů ve stavebnictví dohodu o zvýšení minimální mzdy o šest procent a minimální hodinové mzdy o 5,5 procenta. Podle údajů Českého statistického úřadu loni ve stavebnictví pracovalo 213 tisíc lidí, jejich průměrná hrubá měsíční mzda byla 32.121 korun. Průměrná mzda v Česku loni činila 37.839 korun.

stavba dělník

Bytů je málo a nepřibývají. Počet zahájených staveb v únoru dokonce klesl

Stavební firmy v Česku zahájily letos do konce února stavbu 1945 bytů v nových bytových domech, meziročně o 9,4 procenta méně. Tempo poklesu se však od ledna zpomalilo. Za první měsíc letošního roku byla v nových bytových domech zahájena stavba 575 bytů, což byl meziroční pokles o 42,6 procenta. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).