Partneři sekce:
Zdění obvodových zdí na pěnu

Zdění obvodových zdí na pěnu

Zdění na pěnu vyžaduje určitou zručnost a odlišné počasí než běžné metody zdění, rozhodně ale může nabídnout úsporu času. Pěnu lze používat v běžném nepříliš větrném počasí a teplotách do -5 °C. Pěna v dóze je hotová a ihned připravená k použití, není tedy třeba dalšího náčiní nebo přípravy na stavbě.

05 Vložení armovacího koše

Zhotovení železobetonového překladu z U-profilu (Pracovní postup)

Železobetonové překlady, průvlaky nebo věnce lze realizovat například pomocí speciálních U-profilů. Jde v podstatě o ztracené bednění ve tvaru písmene U. Nosnou část překladu tvoří železobetonové jádro s vloženou výztuží dle projektované požadované únosnosti. Tuto výztuž je vhodné připravit dopředu ve formě armovacího koše.

Obr. 3 Obvodové zdivo Porotherm T Profi

Problematické detaily hrubé stavby: Vazba zdiva

Podstatným detailem, který může dělat problémy nejen ihned v průběhu hrubé stavby, ale i s časovým odstupem, je vazba zdiva. Ta běžně slouží k rovnoměrnému rozložení sil působících v konstrukci a je proto ze statického hlediska velmi důležitá.

Rozšíření výrobní a skladovací kapacity v kladenském areálu společnosti La Lorraine 01

Materiály Ytong zvládly i náročné požadavky společnosti La Lorraine

Závod La Lorraine nedaleko Kladna je opravdová „továrna na pečivo“ – ročně se tady vyrobí více jak 80 000 tun mraženého pečiva, které denně kupujeme v našich supermarketech. A protože poptávka roste, navyšují se odpovídajícím způsobem i výrobní a skladovací kapacity v kladenském areálu společnosti La Lorraine.

malta HELUZ SIDI

HELUZ CHALLENGE 2019

Odborná konference HELUZ CHALLENGE 2019 představí revoluční způsob zdění na hotovou maltovou směs HELUZ SIDI. Účast na konferenci je zdarma.

Detailní záběr IZONIL omítky s kapkou vody

Hydroizolace a sanace

Na řešení problémů s vodou se v novostavbách a při rekonstrukcích používají dva základní postupy: hydroizolace a sanace.

Možnosti obnovy balkonových konstrukcí

Možnosti obnovy balkonových konstrukcí

Častým problémem bytů v panelových, bytových domech je nedostatek prostoru na úzkých lodžiích. Řešením mohou být balkonové konstrukce, které se zavěsí či předsadí před lodžii, a tak její plochu zvětší.

Výztuž pod okenním otvorem

Výztuž pod okenním otvorem

Výrobci stavebních materiálů se v současné době zaměřují na ucelené řešení stavebních komponentů a zvládnuté detaily provedení staveb. Systém Ytong nabízí snadnou opracovatelnost a tvarovatelnost, díky níž správné prvovedení stavebního postupu zvládají i stavebníci svépomocí pouze za použití běžného náčiní. Vložením výztuže pod otvor eliminujete příčné síly v oblasti soustředěného namáhání, čímž zabráníte poškození zdiva v oslabené části.

Jakou zvolit technologii sanace vlhkého zdiva?

Jakou zvolit technologii sanace vlhkého zdiva?

Při realizaci novostavby je pamatováno na dobrou izolaci nejen proti vlhku. Dříve tomu tak však nebylo a je mnoho starých domů, které nemají žádnou izolaci nebo velmi špatnou. Proto je důležité před každou renovací (někdy i koupí) staršího domu zjistit, jak na tom dům je. Kde a jak ke kondenzaci vody dochází, z jakého materiálu stavba je, nakolik je poškozená statika a zdi, následně na tato zjištění můžete zvolit pro vás tu nejvhodnější variantu ve všech směrech.

Sanace poškozeného zdiva proti vlhkosti

Sanace poškozeného zdiva proti vlhkosti

Zachování hodnoty stavebního díla zahrnuje více než jen vysušení vlhkých zdí. I přes fundamentální význam komplexního konceptu renovace pro zachování hodnoty stavebního díla se v praxi často jednotlivé škody posuzují samostatně – a jejich vzájemné působení v souvislosti s celkovým objektem se nezohledňuje a podceňuje. Následné škody a další investice jsou odstranitelná rizika, kterým lze zabránit vhodnými a komplexními renovačními koncepty.

Vazba zdiva v rozích a napojení na sokl

Vazba zdiva v rozích a napojení na sokl

Zdění rohů staveb je často kamenem úrazu mnoha českých staveb. Nezřídka dochází k nesprávnému řešení s minimální převazbou zdiva, nebo dokonce žádnou vazbou ve zdivu, tedy řešení pomocí průběžné styčné spáry mezi první (soklovou) a druhou řadou cihelných bloků.