A1 W WRK INT LOFT PRAHA ONYX F 03

Ve spojení s měsícem: Při rekonstrukci loftového bytu sehrál hravní roli onyx

Architektonický ateliér a1architects má svůj nezměnitelný rukopis. Ve vždy osobitě promýšlené koncepci nejsou opomenuty ani detaily, okenní výhledy, posezení v různých částech bytu či domu, prostě vše, co dělá z nového interiéru bezpečný a útulný domov a současně prováže interiér se zajímavými prvky exteriéru. Tak tomu bylo i v pozoruhodné rekonstrukci loftového bytu v Praze.

S korkem v srdci: Renovace městského bytu dokládá materiálovou mnohotvárnost

Kobylisy jsou relativně klidnou pražskou městskou částí s historií sahající hluboko do minulosti. S trochou nadsázky lze dokonce říci, že tudy procházely dějiny a zanechaly zde několik významných a mnoho méně patrných stop. Její předností je vynikající dopravní obslužnost, je proto oblíbenou rezidentní čtvrtí hlavního města. Zajímavou rekonstrukcí pod taktovkou studia Formafatal prošel byt v jednom ze zdejších panelových domů.

Rekonstrukce bytu v památkovém domě přináší soudobé řešení

Bydlení v domech, jež jsou kulturní památkou, má zřejmá pozitiva, daná jejich historií a estetickou hodnotou. Určitá úskalí mohou vznikat při rekonstrukci takových objektů pro současné bydlení, kdy je třeba minimalizovat možné střety plynoucí ze zachování historické a umělecké hodnoty objektu na straně jedné a požadavků na moderní bydlení na té druhé. Byt v Praze 7 na Letné, jehož rekonstrukci realizovalo Studio Objectum, patří do této kategorie.

Pražský loft pro sběratele artefaktů: Autoři si v něm pohráli s barvami a atmosférou

Výrazu loft, jenž původně znamenal podkrovní prostor nebo nejvyšší patro průmyslového objektu, dnes rozumíme jako označení pro bytovou jednotku s velkou podlahovou plochou, vysokými stropy a velkorysým prosklením. Lofty vznikají nejčastěji adaptací prostor v nevyužívaných průmyslových objektech či na půdách bytových domů a pomáhají uspokojovat poptávku po do určité míry nekonformním bydlení.

Sídliště Solidarita: Bydlení, které si zachovalo krásu i funkčnost

Sídliště Solidarita v pražských Strašnicích má své kouzlo, dnešním slovníkem by se dalo říci, že je „retro“. Vznikalo postupně v letech 1947 až 1951 jako společný projekt několika stavebních družstev a průmyslových podniků. V prvním bytovém sídlišti v současném slova smyslu vznikaly podle zadání minimalistické a funkční byty z kategorie úsporného bydlení. Tehdy patřily mezi zdařilé a svou krásu i účelnost si podržely dodnes.

Rezidenční projekt Čertův vršek ušetří vodu, energii i materiál

Komorní projekt o 39 jednotkách od developera Skanska Reality je situován v pražské Libni na konci stejnojmenné slepé ulice, v zástavbě prvorepublikových vil. Libeňský vrch, kde bytový dům vyrůstá, dává tušit výhledy na pražské panorama. Kromě kvalitního bydlení nabízí projekt na české poměry nadstandardní zohlednění environmentálního hlediska stavby a provozu domu.

DSCN5690

Bezpečné balkony z desek CETRIS®

Výrazným prvkem na bytových domech jsou lodžie a balkony. A právě lodžie a balkony a především pak jejich pojetí a barevnost umí posunout celkový dojem z domu na docela jinou úroveň. Vzhled je ale přitom jenom jedním z mnoha důležitých požadavků, které musí výplň zábradlí splňovat.