Partneri sekcie:
  • XELLA
DSCN5690

Bezpečné balkony z desek CETRIS®

Výrazným prvkem na bytových domech jsou lodžie a balkony. A právě lodžie a balkony a především pak jejich pojetí a barevnost umí posunout celkový dojem z domu na docela jinou úroveň. Vzhled je ale přitom jenom jedním z mnoha důležitých požadavků, které musí výplň zábradlí splňovat.

Byt s terasou pro mladou rodinu

Byt s terasou pro mladou rodinu

Rozměrný byt s terasou v pražských Vokovicích navrhli architekti ze studia Mjölk, jak sami říkají, „do posledního šuplíku“. Je součástí bytového komplexu, postaveného na začátku tohoto tisíciletí, přesto nebyl jeho stav vůbec dobrý a pro pohodlné bydlení byla nezbytná poměrně rozsáhlá rekonstrukce.

Bytový komplex Pilestredet

Bytový komplex Pilestredet 77-79: historie a nová estetika

Obytné komplexy – paneláky a bytovky, neznamenají dnes již zejména možnost dostupného bydlení pro velké množství lidí. Jsou alternativou pro další existující možnosti bydlení, často navrhované architekty. V takovém případě jsou i nositeli kvality a určitého estetického výrazu. Do této kategorie lze zařadit i Projekt 77 – 79, který v norském Oslu navrhli architekti z ateliéru RRA –  Reiulf Ramstad Arkitekter.

522095 01 16.11.2019 triha trnava3432 2

Podkrovní loftový byt je světlý i bez fasádních oken

Jednopokojový loftový nájemní byt městského charakteru vznikl pod střechou novostavby v centru Trnavy. Zadáním investora byl moderní nadčasový byt k pronájmu, který bude funkční a snadno udržovatelný. Návrh proto kladl důraz na univerzálnost a jednoduchou údržbu pro nájemníky. Architekti se zaměřili hlavně na multifunkčnost a správné využití každého metru čtverečního.

Dům ukončuje řadu domů.

Městské bydlení ze dřeva

Na břehu holandské řeky Ij vyrostl na konci řadové zástavby dřevěný dům od ateliéru GG loop. Autoři jej popisují jako „loď na souši“, dominantním prvkem fasády i konstrukce je dřevo a má být ukázkou toho, jak lze i v bytostně městském kontextu znovu nalézt soulad s přírodou.