Partneři sekce:
Panasonic air e se hodi napriklad do kancelari obchodnich center hotelu restauraci a vsude tam kde je kvalita vzduchu absolutni prioritou

Panasonic air-e čistí vzduch pomocí miliard nanočástic

Společnost Panasonic Heating & Cooling Solutions uvedla v říjnu na český trh air-e – svůj první samostatný generátor nanoe™X. Tato technologie dokáže v interiéru mimořádně účinně eliminovat ze vzduchu viry, pyly, bakterie, plísně i zápach. Novinka air-e se tak hodí například do kanceláří, obchodních center, hotelů, restaurací a všude tam, kde je kvalita vzduchu absolutní prioritou.

Klimatizace Panasonic Etherea Graphite Grey nabízí skvělý výkon, tichý provoz i eleganci

Panasonic Heating & Cooling Solutions rozšiřuje řadu rezidenčních klimatizací Etherea o model s názvem Graphite Grey. Tato grafitově šedá klimatizace se nachází v nejvyšší energetické třídě A+++, nabízí velmi tichý provoz (hluk pouhých 19 dB) a navíc vestavěnou technologii nanoe™X. Ta pomocí nanočástic čistí vzduch v domácnosti od různých typů škodlivin včetně virů, pylů či plísní.

Kvalita vnitřního prostředí ve stávajících stavbách

V budovách prožijeme asi 80% svého života. Do tohoto období patří nejen čas strávený v domácnosti, ale i v kancelářských budovách nebo v obchodech. Právě v domácnosti máme ale největší možnost kvalitu vnitřního prostředí ovlivnit.

klimatizace

Vedro na pracovišti: kdy ještě musíme snášet vysoké teploty?

Spolu se zvyšujícími se teplotami na jaře – a zejména v létě, kdy v posledních letech byla vedra ve městech k nevydržení – přichází i problém teploty na pracovišti. Má teplota na pracovišti nějaká omezení? Kdy ještě jsme povinni pracovat a kdy už musí zaměstnavatel zasáhnout? Na co má zaměstnanec při vysokých teplotách nárok? A co dělat, když s námi zaměstnavatel nekomunikuje?

Obr. 1

Řízené větrání bytových domů s částečnou úpravou vnějšího vzduchu

Obnova bytových domů trvale přináší zásadní zlepšení jejich tepelně-technických vlastností již celá desetiletí. Původně vzhledově nepěkné domy se promyšlenou rekonstrukcí poměrně rychle přeměňují v pohledově estetické bytové objekty, což má v konečném důsledku pozitivní dopad jak na celkový vzhled lokality, ve které se nacházejí, tak i na lidi, pro které daná lokalita tvoří příjemný domov.

Zehnder ComfoAir Q certifikace Passive House

Nástroje proti přehřívání interiéru. Systém rovnotlakého větrání s rekuperací chladu je velmi účinný

Přehřívání domů a bytů, k němuž dochází jako vedlejší efekt postupného zvyšování venkovních teplot vlivem změny globálního klimatu, se dnes stalo větším „strašákem“ než snaha o jejich vytápění. Využití větrání s rekuperací chladu o vysoké účinnosti podstatně snižuje riziko nesnesitelně zahřátých interiérů.

ventilační systém

Větrání v režimu pandemie covidu-19

V režimu přetrvávající pandemie se provoz, údržba a řízení velkých větracích systémů staly mimořádně náročnými. Po ročních zkušenostech můžeme zhodnotit získané poznatky a potvrdit výjimečné postavení větrání při způsobilosti budov plnit svou funkci v režimu pandemie onemocnění covid-19.