Partneři sekce:
  • P.M.H. Invest & Trade
Rozmístění snímačů teplot v místnosti

Vliv regulačních metod vytápění na tepelnou pohodu

Topná tělesa patří mezi nejpoužívanější způsob vytápění v budovách. Jako teplonosná látka je nejčastěji používána voda. K tomu, aby v prostoru, který je tímto způsobem vytápěn, nedocházelo k přetápění, se používají ventily, pomocí kterých je řízeno vytápění. A proto je řízení vytápění velmi důležité, protože tepelná pohoda v interiéru je základním faktorem spokojenosti osazenstva.

Zehnder Deseo Verso 02

Sen milovníků designu, tepla i pořádku v koupelně – radiátor Zehnder Deseo Verso

Minimalistický skleněný radiátor Zehnder Deseo Verso Vás uchvátí čistým puristickým designem, špičkovým výkonem, mimořádně kvalitním provedením a originálním řešením sušáků na ručníky. Díky mimořádnému provedení hodí do jakékoli koupelny. Je ideálním radiátorem pro milovníky designu i čistých a uklizených koupelen.

Zehnder Roda Spa

Šest barevných odstínů pro koupelnové designové radiátory Zehnder zdarma!

Koupelnový radiátor může hrát mnoha barvami, a to bez příplatku. Švýcarský výrobce designových radiátorů Zehnder připravil v duchu nejnovějších interiérových trendů Akci Colours free. Tato speciální akce umožňuje zájemcům o nový radiátor promyslet také interiér koupelny do posledního detailu. Využijte možnost vybrat si ze šesti barevných odstínů za cenu základní bílé barvy.

RAUTHERM SPEED PUR orange

RAUTHERM podlahové vytápění v dřevostavbách

Popularita dřevostaveb každým rokem roste a podle statistik Asociace dodavatelů montovaných domů dosáhla v loňském roce okolo 17 % podílu nově postavených rodinných domů. Svůj díl na těchto číslech má i společnost LUCERN dřevostavby s.r.o., která je jedničkou na trhu v individuální výstavbě skeletových dřevostaveb. Firma, která staví ročně 50 až 60 objektů, se zaměřuje na rodinné domy s plochou střechou a velkými prosklenými plochami. Moderní architekturu doplňuje vždy kvalitním interiérem a materiály. Díky tomu získala nejedno ocenění včetně dřevostavby roku 2015 a 2017.

Obr. 2 Vnější jednotky plynových tepelných čerpadel AISIN TOYOTA jsou instalované na střeše objektu nad 6. NP.

Přichází do praxe vytápění IV. generace?

Existuje způsob, jak spojit až donedávna nespojitelné a nemožné. Důkazem je zdroj tepla a chladu propojený s centralizovaným zásobováním tepla (CZT) doplněný o centrální systém měření a regulace, který je schopen monitorovat každý kout budovy. Takovou kombinací se pyšní právě objekt Blumentál, který v sobě skrývá kancelářské a rezidenční prostory, v Mýtné ulici v Bratislavě.

Obr. 2 Kotelna administrativní budovy v Praze o celkovém výkonu 855 kW

Úspory při rekonstrukci kotelen

Článek popisuje modelové případy sloužící jako inspirace pro provozovatele kotelen s kotli instalovanými v 90. letech. Konkrétně s litinovými stacionárními článkovými kotli, které dodnes bezproblémově fungují. Co si tedy s uvedenými instalacemi počít? Jaké je ideální řešení?

75 milionů instalovaných deskových radiátorů Kermi 75 milionů řešení pro inovativní ekologickou topnou techniku německé kvality

75 milionů instalovaných deskových radiátorů Kermi. Děkujeme!

Společnost Kermi vyrábí desková otopná tělesa více než 50 let: v průběhu této doby jich bylo nainstalováno již 75 milionů! Seřazeni vedle sebe by mohli téměř dvakrát obtočit celou zeměkouli. Kermi chce proto tímto poděkovat odborným partnerům, kteří Kermi produkt doporučují a instalují, neboť bez jejich důvěry by nebylo tohoto úspěchu – 75 milionů instalovaných deskových radiátorů – možné dosáhnout!