Partneři sekce:
  • P.M.H. Invest & Trade
75 milionů instalovaných deskových radiátorů Kermi 75 milionů řešení pro inovativní ekologickou topnou techniku německé kvality

75 milionů instalovaných deskových radiátorů Kermi. Děkujeme!

Společnost Kermi vyrábí desková otopná tělesa více než 50 let: v průběhu této doby jich bylo nainstalováno již 75 milionů! Seřazeni vedle sebe by mohli téměř dvakrát obtočit celou zeměkouli. Kermi chce proto tímto poděkovat odborným partnerům, kteří Kermi produkt doporučují a instalují, neboť bez jejich důvěry by nebylo tohoto úspěchu – 75 milionů instalovaných deskových radiátorů – možné dosáhnout!

Rozdelovač

Řízení vytápění v inteligentní domácnosti

Řízení vytápění v domácnostech se provádí v drtivé většině pomocí hlavic, které jsou buď termostatické, elektronické, nebo elektrotermické. Oproti minulosti zaznamenalo vytápění značný pokrok co do uživatelské náročnosti a přívětivosti. Integrace vytápění do systému inteligentních domácností všechny úkony maximálně zjednodušuje a je schopná i jednotlivé úkony správně synchronizovat.

Obr. 2 Termovizní fotografie z inspekce základní školy

Termovize otopných soustav

Termodiagnostická kontrola otopných soustav je komplikovaná technická záležitost, která vyžaduje znalosti z více technických oborů. Externí termodiagnostické kontroly lze provádět například pomocí termovizní kamery zavěšené na dronu z výšky 40 až 50 metrů, což se může jevit komplikovaně (do hry vstupuje létající technické zařízení – dron), ale zároveň jde o podstatné zjednodušení kontroly (vzhledem k rychlosti provedené kontroly a ucelenému obrazu inspekce).

Stiebel Eltron - seminář o efektivním a ekologickém vytápění

Stiebel Eltron: seminář o efektivním a ekologickém vytápění

Ve druhém listopadovém týdnu proběhl v novém sídle společnosti Stiebel Eltron seminář pro odbornou veřejnost na téma „Efektivní a ekologické vytápění rodinných a bytových domů“. Kromě přednášek a rozsáhlé diskuze pod záštitou odborníků z ČVUT – doc. Ing. Michala Kabrhela, Ph.D., z katedry technických zařízení budov stavební fakulty a doc. Dr. Ing. Jana Kyncla z elektrotechnické fakulty byli k dispozici i odborníci přímo z firmy Stiebel Eltron, kteří se aktivně účastnili diskuze, ale zodpovídali i na individuální dotazy ohledně produktů vystavených v showroomu.

bezolovnaté fitinky z červeného bronzu RAUTITAN RX

Nové bezolovnaté fitinky z červeného bronzu RAUTITAN RX+

Zpřísňování limitů pro olovo v pitné vodě zapříčinilo téměř plošnou rekonstrukci rozvodů napříč všemi budovami. Dobré a v praxi osvědčené řešení materiálu zdravotně nezávadných fitinek dosud spočívalo v červeném bronzu, slitině mědi, cínu, zinku a olova. Poslední jmenovaný kov se v této slitině nachází v hygienicky nezávadném množství. Přesto se společnost REHAU v roce 2012 vrhla na vývoj materiálu, který by výhody červeného bronzu zachoval, a přitom přítomnost olova zcela eliminoval. Výsledkem je nová řada RAUTITAN RX+, jejíž nové, zcela bezolovnaté fitinky byly vyvinuty ve spolupráci s firmou KEMPER a namísto olova obsahují ve svém složení směs fosforu a síry.

termostatické hlavice Somfy

Radiátory s chytrými hlavicemi se postarají o tepelný komfort

Nejjednodušší cestou jak ušetřit za vytápění je účinná regulace teploty a zbytečné nepřetápění místností. Každý stupeň navíc je na vyúčtování znát. Neznamená to však, že bychom měli šetřit a mrznout. Stačí jen topit tolik, kolik je právě potřeba. Více v obýváku, méně v ložnici, snížit teplotu v době nepřítomnosti… To vše mohou zvládnout i klasické radiátory, pokud je osadíte termostatickými hlavicemi od Somfy.