Partneři sekce:
Nový posuvně-zdvižný systém Schüco LivIngSlide propojí interiér s domu s venkovní terasou.

Schüco LivIngSlide: Jeden design pro okna i dveře na terasu

Systém plastových oken a posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide se může pochlubit, že použité EPDM těsnění prověřila medicína i letecký průmysl. Právě patentované a svařitelné EPDM těsnění přispívá k dlouhodobé odolnosti vůči klimatickým vlivům, stabilitu a pružnost si zachovává i při teplotách od -40 °C do +120 °C. Garantuje skvělou těsnost oken i v kritických rohových partiích, zdokonaluje vodotěsnost a odolnost vůči UV záření a v neposlední řadě to je estetické řešení, protože těsnění zůstává nepřerušené po celém obvodu rámu.

Schüco LivIng je tepelně izolovaný systém pro plastová okna a dveře

Schüco LivIng je tepelně izolovaný systém pro plastová okna a dveře

Společnost Schüco představila nový systém pro plastová okna a dveře. Schüco LivIng má stavební hloubku 82 mm a vychází z dosavadního profilu Schüco Corona SI 82, který překonává z hlediska tepelně izolačních vlastností, bezpečnosti, komfortu při zpracování i designu. Díky hodnotám U až na úrovni pasivních domů se jedná o klíčový profil pro výrobu úsporných oken a dveří.

Výměna plastových oken v devíti krocích

Výměna plastových oken v devíti krocích

Vlastní výměně předchází demontáž starého okna. Někdy je to možné „čistou cestou“ bez poškození zdí a omítek, někdy je ale nutné staré okno vybourat. Při přípravě a zaměření okna je třeba myslet dopředu na řešení připojovací spáry. Obecně lze doporučit ponechat mezeru cca 10–25 mm, což představuje dostatek prostoru pro izolační pěnu nebo pásku a také pro dilataci okna (rozpínání způsobené změnou teplot). Plastové okno v bílé barvě se rozpíná cca 2 mm na 1 m délky (nebo výšky), u barevných profilů to jsou až 3 mm.

Reakce na článek Specifika plastových oken

Reakce na článek Specifika plastových oken

Pod titulkem Specifika plastových oken byl uveden článek, který má široké veřejnosti vnést porozumění do problematiky oken a být nápomocen při výběru okna. Bohužel jsem v článku nespokojen s některými formulacemi, které jsou zavádějící nebo chybné. Prosím, berte tyto „výtky“ jako upřesnění v dané problematice a k posunu kvality Vašich článků.

Specifika plastových oken

Specifika plastových oken

Plastová okna se stala výrazným trendem ve stavebnictví díky vlastnostem, které reagují na požadavky moderního stavebnictví. Hovoříme o dlouholeté životnosti, minimální údržbě, široké nabídce designových řešení a v neposlední řadě také o příznivé ceně v porovnání s okny dřevěnými nebo hliníkovými. Tyto výhody jsou definovány specifikacemi, které je nutné pečlivě zohlednit při výběru správných oken pro daný objekt či klienta. Pohledy jednotlivých investorů se mohou lišit a v zásadě se jedná o preference funkčnosti, vzhledu a ceny, mezi nimiž je třeba nalézt kompromis.

Vývoj požadavků na tepelněizolační vlastnosti otvorových výplní

Vývoj požadavků na tepelněizolační vlastnosti otvorových výplní

V posledních letech se setkáváme s tématem snižování energetické náročnosti ve všech oblastech každodenního života. Souvisí to se sílícími obavami o životní prostředí naší planety a o vyčerpání jejích surovinových zdrojů, ale především s ryze ekonomickými důvody. Také stavebnictví zasáhl trend energetických úspor a snižování tepelných ztrát. Náklady na výrobu energie se totiž neustále zvyšují, což se promítá do cen výrobků i do výdajů za vytápění budov.