Partneři sekce:

Barevný svět oken v Jablonci nad Nisou

V Proseči na Nisou, tedy v těsné blízkosti Jablonce nad Nisou, stojí západně od města areál firmy OXXO. V duchu tradice ostatních poboček firmy je výrobní hala osazena barevným okny firmy REHAU. Společnost, zabývající se mimo jiné dodávkami pro automobilový průmysl, zde rekonstruovala objekt staré továrny na výtahy. Hala má nově celobarevnou tmavě šedou fasádu, která byla vytvořena ze zateplených hliníkových panelů.

Ostře sledovaná nádraží a okna, co vydrží

Vesnická nádraží, to jsou vzpomínky na staré časy. Krásná, ale účelná architektura, pokladna, která se otevírala hodinu před příjezdem vlaku, návěstí a zápraží, sem tam i okénko s občerstvením. Nádraží, co voněla dálkou a romantikou. Rušno bylo jen když přijel vlak. Je dobře, že se tyto půvabné budovy rekonstruují a přitom si naštěstí zachovávají svůj historický ráz.

Hliníkové obložky REHAU 2

Plastová okna v hliníku?

Hliníkové obložky REHAU kombinují perfektní design s praktickou funkčností. Snoubí originální vzhled a barevnost hliníku společně s lepšími izolačními schopnostmi plastu.

Hotel Královka v Jizerkách 4

Na Královce v Jizerkách se budete mít královsky

Investice v řádu stovek milionů korun už nabývá jasných obrysů. V současné chvíli se zde můžete ubytovat v apartmánovém domě s 11 apartmány, ty přízemní mají předzahrádky, kde budou v brzké době instalovány vířivky. Rozhledna i restaurace pro turisty je v provozu, stejně jako velké dětské hřiště.

folia RENOLIT EXOFOL PFX S

Nové záruční lhůty okenních fólií RENOLIT

Symbolem vysoké kvality výrobků značky RENOLIT a jejich bezpečnosti a tvarové i barevné stálosti jsou dlouhé záruční lhůty. U fólií na okenní profily a rámy a výplně dveří může být záruka až 20 let, a to celosvětově.

Plastová okna 07

Plastová okna: investice, která šetří náklady

Asi každý majitel staršího domu či bytu to dobře zná: stávající okna vypadají na první pohled stále pěkně. Při bližším pohledu si ovšem lze všimnout vizuálních opotřebení, která vedou k narušení mechanické funkčnosti, těsnosti, povrchových úprav atd.

Nový posuvně-zdvižný systém Schüco LivIngSlide propojí interiér s domu s venkovní terasou.

Schüco LivIngSlide: Jeden design pro okna i dveře na terasu

Systém plastových oken a posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide se může pochlubit, že použité EPDM těsnění prověřila medicína i letecký průmysl. Právě patentované a svařitelné EPDM těsnění přispívá k dlouhodobé odolnosti vůči klimatickým vlivům, stabilitu a pružnost si zachovává i při teplotách od -40 °C do +120 °C. Garantuje skvělou těsnost oken i v kritických rohových partiích, zdokonaluje vodotěsnost a odolnost vůči UV záření a v neposlední řadě to je estetické řešení, protože těsnění zůstává nepřerušené po celém obvodu rámu.

OKNA PROGRESS ALU SCREEN

DAFE-PLAST na veletrhu FOR PASIV 2019 otevírá nové perspektivy!

Představení inovované řady oken PROGRESS s jedinečnými faktory X či komplexní řešení pro okenní otvory včetně integrovaného stínění… to vše a mnohem více nabízí návštěvníkům stavebního veletrhu FOR PASIV exkluzivní expozice společnosti DAFE-PLAST, kterou naleznete od 7. do 9. 2. na stánku č. 2A18 v hale 2A PVA Letňany!

Vyvracíme některé pověry a mýty o plastových oknech

Vyvracíme některé pověry a mýty o plastových oknech

Plastová okna jsou dnes naprostou samozřejmostí při rekonstrukci i výstavbě nových bytů a domů. Přesto o nich koluje celá řada mýtů, které většinou pramení z dob, kdy byl tento druh oken v našich končinách novinkou. Od té doby se však mnoho změnilo, a to jak z hlediska technologie výroby, tak i z pohledu technického vývoje vlastních oken

Schüco LivIng je tepelně izolovaný systém pro plastová okna a dveře

Schüco LivIng je tepelně izolovaný systém pro plastová okna a dveře

Společnost Schüco představila nový systém pro plastová okna a dveře. Schüco LivIng má stavební hloubku 82 mm a vychází z dosavadního profilu Schüco Corona SI 82, který překonává z hlediska tepelně izolačních vlastností, bezpečnosti, komfortu při zpracování i designu. Díky hodnotám U až na úrovni pasivních domů se jedná o klíčový profil pro výrobu úsporných oken a dveří.

Výměna plastových oken v devíti krocích

Výměna plastových oken v devíti krocích

Vlastní výměně předchází demontáž starého okna. Někdy je to možné „čistou cestou“ bez poškození zdí a omítek, někdy je ale nutné staré okno vybourat. Při přípravě a zaměření okna je třeba myslet dopředu na řešení připojovací spáry. Obecně lze doporučit ponechat mezeru cca 10–25 mm, což představuje dostatek prostoru pro izolační pěnu nebo pásku a také pro dilataci okna (rozpínání způsobené změnou teplot). Plastové okno v bílé barvě se rozpíná cca 2 mm na 1 m délky (nebo výšky), u barevných profilů to jsou až 3 mm.

Reakce na článek Specifika plastových oken

Reakce na článek Specifika plastových oken

Pod titulkem Specifika plastových oken byl uveden článek, který má široké veřejnosti vnést porozumění do problematiky oken a být nápomocen při výběru okna. Bohužel jsem v článku nespokojen s některými formulacemi, které jsou zavádějící nebo chybné. Prosím, berte tyto „výtky“ jako upřesnění v dané problematice a k posunu kvality Vašich článků.