Plastová okna

Partneři sekce:

Nový plastový okenní systém Schüco FocusIng se designem maximálně přiblížil vzhledu hliníkových profilů, zvýšil podíl recyklovaného materiálu při výrobě, ale především nabízí dvojí stavební hloubku - užší hloubku rámu zapuštěného do konstrukce (pouze 70 mm), ale širší u samotného křídla (76 mm), což značně vylepšuje tepelněizolační parametry oken díky možnosti použít trojsklo o šířce až 52 mm.

Zimní nastavení oken je oblíbené téma každého kutilského magazínu ve druhé polovině podzimu a začátkem zimy – a stejně jako se objevuje řada doporučení, jak okna nastavit a jak tento tip rozhodně nevynechat a dbát na správné nastavení oken, objevuje se i řada názorů, že jde o mýtus, který pouze vede k poškození oken a my bychom ho měli jednou a pro vždy vymýtit.

Eliška Hřebenářová -

V Proseči na Nisou, tedy v těsné blízkosti Jablonce nad Nisou, stojí západně od města areál firmy OXXO. V duchu tradice ostatních poboček firmy je výrobní hala osazena barevným okny firmy REHAU. Společnost, zabývající se mimo jiné dodávkami pro automobilový průmysl, zde rekonstruovala objekt staré továrny na výtahy. Hala má nově celobarevnou tmavě šedou fasádu, která byla vytvořena ze zateplených hliníkových panelů.

Vesnická nádraží, to jsou vzpomínky na staré časy. Krásná, ale účelná architektura, pokladna, která se otevírala hodinu před příjezdem vlaku, návěstí a zápraží, sem tam i okénko s občerstvením. Nádraží, co voněla dálkou a romantikou. Rušno bylo jen když přijel vlak. Je dobře, že se tyto půvabné budovy rekonstruují a přitom si naštěstí zachovávají svůj historický ráz.

Hliníkové obložky REHAU kombinují perfektní design s praktickou funkčností. Snoubí originální vzhled a barevnost hliníku společně s lepšími izolačními schopnostmi plastu.

Investice v řádu stovek milionů korun už nabývá jasných obrysů. V současné chvíli se zde můžete ubytovat v apartmánovém domě s 11 apartmány, ty přízemní mají předzahrádky, kde budou v brzké době instalovány vířivky. Rozhledna i restaurace pro turisty je v provozu, stejně jako velké dětské hřiště.

Symbolem vysoké kvality výrobků značky RENOLIT a jejich bezpečnosti a tvarové i barevné stálosti jsou dlouhé záruční lhůty. U fólií na okenní profily a rámy a výplně dveří může být záruka až 20 let, a to celosvětově.

Asi každý majitel staršího domu či bytu to dobře zná: stávající okna vypadají na první pohled stále pěkně. Při bližším pohledu si ovšem lze všimnout vizuálních opotřebení, která vedou k narušení mechanické funkčnosti, těsnosti, povrchových úprav atd.

Systém plastových oken a posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide se může pochlubit, že použité EPDM těsnění prověřila medicína i letecký průmysl. Právě patentované a svařitelné EPDM těsnění přispívá k dlouhodobé odolnosti vůči klimatickým vlivům, stabilitu a pružnost si zachovává i při teplotách od -40 °C do +120 °C. Garantuje skvělou těsnost oken i v kritických rohových partiích, zdokonaluje vodotěsnost a odolnost vůči UV záření a v neposlední řadě to je estetické řešení, protože těsnění zůstává nepřerušené po celém obvodu rámu.

Představení inovované řady oken PROGRESS s jedinečnými faktory X či komplexní řešení pro okenní otvory včetně integrovaného stínění… to vše a mnohem více nabízí návštěvníkům stavebního veletrhu FOR PASIV exkluzivní expozice společnosti DAFE-PLAST, kterou naleznete od 7. do 9. 2. na stánku č. 2A18 v hale 2A PVA Letňany!

Plastová okna jsou dnes naprostou samozřejmostí při rekonstrukci i výstavbě nových bytů a domů. Přesto o nich koluje celá řada mýtů, které většinou pramení z dob, kdy byl tento druh oken v našich končinách novinkou. Od té doby se však mnoho změnilo, a to jak z hlediska technologie výroby, tak i z pohledu technického vývoje vlastních oken

Společnost Schüco představila nový systém pro plastová okna a dveře. Schüco LivIng má stavební hloubku 82 mm a vychází z dosavadního profilu Schüco Corona SI 82, který překonává z hlediska tepelně izolačních vlastností, bezpečnosti, komfortu při zpracování i designu. Díky hodnotám U až na úrovni pasivních domů se jedná o klíčový profil pro výrobu úsporných oken a dveří.