Partneři sekce:

Ostře sledovaná nádraží a okna, co vydrží

Vesnická nádraží, to jsou vzpomínky na staré časy. Krásná, ale účelná architektura, pokladna, která se otevírala hodinu před příjezdem vlaku, návěstí a zápraží, sem tam i okénko s občerstvením. Nádraží, co voněla dálkou a romantikou. Rušno bylo jen když přijel vlak. Je dobře, že se tyto půvabné budovy rekonstruují a přitom si naštěstí zachovávají svůj historický ráz.

Hliníkové obložky REHAU 2

Plastová okna v hliníku?

Hliníkové obložky REHAU kombinují perfektní design s praktickou funkčností. Snoubí originální vzhled a barevnost hliníku společně s lepšími izolačními schopnostmi plastu.

Hotel Královka v Jizerkách 4

Na Královce v Jizerkách se budete mít královsky

Investice v řádu stovek milionů korun už nabývá jasných obrysů. V současné chvíli se zde můžete ubytovat v apartmánovém domě s 11 apartmány, ty přízemní mají předzahrádky, kde budou v brzké době instalovány vířivky. Rozhledna i restaurace pro turisty je v provozu, stejně jako velké dětské hřiště.

folia RENOLIT EXOFOL PFX S

Nové záruční lhůty okenních fólií RENOLIT

Symbolem vysoké kvality výrobků značky RENOLIT a jejich bezpečnosti a tvarové i barevné stálosti jsou dlouhé záruční lhůty. U fólií na okenní profily a rámy a výplně dveří může být záruka až 20 let, a to celosvětově.

Plastová okna 07

Plastová okna: investice, která šetří náklady

Asi každý majitel staršího domu či bytu to dobře zná: stávající okna vypadají na první pohled stále pěkně. Při bližším pohledu si ovšem lze všimnout vizuálních opotřebení, která vedou k narušení mechanické funkčnosti, těsnosti, povrchových úprav atd.

Nový posuvně-zdvižný systém Schüco LivIngSlide propojí interiér s domu s venkovní terasou.

Schüco LivIngSlide: Jeden design pro okna i dveře na terasu

Systém plastových oken a posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide se může pochlubit, že použité EPDM těsnění prověřila medicína i letecký průmysl. Právě patentované a svařitelné EPDM těsnění přispívá k dlouhodobé odolnosti vůči klimatickým vlivům, stabilitu a pružnost si zachovává i při teplotách od -40 °C do +120 °C. Garantuje skvělou těsnost oken i v kritických rohových partiích, zdokonaluje vodotěsnost a odolnost vůči UV záření a v neposlední řadě to je estetické řešení, protože těsnění zůstává nepřerušené po celém obvodu rámu.

OKNA PROGRESS ALU SCREEN

DAFE-PLAST na veletrhu FOR PASIV 2019 otevírá nové perspektivy!

Představení inovované řady oken PROGRESS s jedinečnými faktory X či komplexní řešení pro okenní otvory včetně integrovaného stínění… to vše a mnohem více nabízí návštěvníkům stavebního veletrhu FOR PASIV exkluzivní expozice společnosti DAFE-PLAST, kterou naleznete od 7. do 9. 2. na stánku č. 2A18 v hale 2A PVA Letňany!

Vyvracíme některé pověry a mýty o plastových oknech

Vyvracíme některé pověry a mýty o plastových oknech

Plastová okna jsou dnes naprostou samozřejmostí při rekonstrukci i výstavbě nových bytů a domů. Přesto o nich koluje celá řada mýtů, které většinou pramení z dob, kdy byl tento druh oken v našich končinách novinkou. Od té doby se však mnoho změnilo, a to jak z hlediska technologie výroby, tak i z pohledu technického vývoje vlastních oken

Schüco LivIng je tepelně izolovaný systém pro plastová okna a dveře

Schüco LivIng je tepelně izolovaný systém pro plastová okna a dveře

Společnost Schüco představila nový systém pro plastová okna a dveře. Schüco LivIng má stavební hloubku 82 mm a vychází z dosavadního profilu Schüco Corona SI 82, který překonává z hlediska tepelně izolačních vlastností, bezpečnosti, komfortu při zpracování i designu. Díky hodnotám U až na úrovni pasivních domů se jedná o klíčový profil pro výrobu úsporných oken a dveří.

Výměna plastových oken v devíti krocích

Výměna plastových oken v devíti krocích

Vlastní výměně předchází demontáž starého okna. Někdy je to možné „čistou cestou“ bez poškození zdí a omítek, někdy je ale nutné staré okno vybourat. Při přípravě a zaměření okna je třeba myslet dopředu na řešení připojovací spáry. Obecně lze doporučit ponechat mezeru cca 10–25 mm, což představuje dostatek prostoru pro izolační pěnu nebo pásku a také pro dilataci okna (rozpínání způsobené změnou teplot). Plastové okno v bílé barvě se rozpíná cca 2 mm na 1 m délky (nebo výšky), u barevných profilů to jsou až 3 mm.

Reakce na článek Specifika plastových oken

Reakce na článek Specifika plastových oken

Pod titulkem Specifika plastových oken byl uveden článek, který má široké veřejnosti vnést porozumění do problematiky oken a být nápomocen při výběru okna. Bohužel jsem v článku nespokojen s některými formulacemi, které jsou zavádějící nebo chybné. Prosím, berte tyto „výtky“ jako upřesnění v dané problematice a k posunu kvality Vašich článků.

Specifika plastových oken

Specifika plastových oken

Plastová okna se stala výrazným trendem ve stavebnictví díky vlastnostem, které reagují na požadavky moderního stavebnictví. Hovoříme o dlouholeté životnosti, minimální údržbě, široké nabídce designových řešení a v neposlední řadě také o příznivé ceně v porovnání s okny dřevěnými nebo hliníkovými. Tyto výhody jsou definovány specifikacemi, které je nutné pečlivě zohlednit při výběru správných oken pro daný objekt či klienta. Pohledy jednotlivých investorů se mohou lišit a v zásadě se jedná o preference funkčnosti, vzhledu a ceny, mezi nimiž je třeba nalézt kompromis.