Spoluprace atelier StAr foto Flusser

Lappa studio: Klíčová je pro nás svobodná práce s barvou

Designérky Anna Leschingerová a Lenka Preussová se od studií věnují textilnímu designu. V posledních dvou letech zaujaly odbornou i laickou veřejnost svými autorskými Lappa panely. Za kolekci Eclipse byly autorky nominovány na ocenění Objev roku v rámci soutěže Czech Grand Design 2020 a na loňském Designbloku zvítezily v kategorii Nejlepší kolekce svítidel.

shutterstock 796346002

Anketa: Jak se promění administrativní budovy a kanceláře?

Kancelářské prostory prošly v poslední dekádě řadou změn. Minulý rok pak přinesl zcela zásadní přeměnu našich pracovních zvyklostí včetně častější práce z domova. Využití kanceláří se mění, firmy jsou nuceny přehodnotit své potřeby. Do popředí se dostává otázka flexibility a efektivního využití kanceláří. Pro architekty a investory jsou tyto nové požadavky na řešení pracovního prostoru výzvou. Jak budou či nebudou kanceláře využívány? Jak navrhovat administrativní prostory nadčasově?

Martin Stára: Kancelář je dnes více místem, kde se potkávají týmy

O zhodnocení proměn pracovního prostoru jsme požádali architekta Martina Stáru z ateliéru Perspektiv, které se v posledních letech věnuje navrhování kanceláří pro české i zahraniční společnosti. Ateliér Perspektiv získal vloni za své projekty významná světová ocenění jako například German Design Award 2020 nebo Frame Awards 2020.

Právě vyšlo nové číslo ASB. Co v něm najdete?

Časopis ASB 1/2021 už míří z tiskárny ke svým čtenářům. Těšit se můžete na hlavní téma: kanceláře, dále na dva velké rozhovory a celou řadu zdařilých realizací. Prolistujte si stránkami nového vydání ASB 1/2021 v upoutávce. A pokud nechcete přijít o žádné číslo, předplaťte si celý ročník s bonusem a dodáním domů či do kanceláře.

knihovna

Dubnové knižní tipy časopisu ASB

V jarním výběru knižních tipů šéfredaktorky ASB najdete další inspirativní architektonické tituly. Příklady dobré praxe ve veřejném prostoru, rozhovory o současné architektuře, výběr nejlepších rodinných domů posledních šesti let, nebo problematiku tzv. ocelových měst, vše s bohatým obrazovým doprovodem.