DEPO2015

Plzeň pokračuje v rekonstrukci areálu kulturního a kreativního centra DEPO2015

Plzeň pokračuje v rekonstrukci hlavní části areálu kulturního a kreativního centra DEPO2015. Letos opraví za 40 milionů korun střechu rozsáhlé autobusové haly, kde se konají koncerty, výstavy a konference. Následovat bude výměna oken a zateplení. Nové vedení města ale zatím odložilo projekt komplexní opravy bývalých garáží trolejbusů a autobusů za více než jednu miliardu korun.

Renovace fasády ETICS pro Westend Villas Berlin

Moderní okna v jedné rovině s fasádou, malé přesahy střech a vzhled, který zůstane maximálně zachován i v rámci energetické modernizace – to byl klíčový úkol při renovaci fasády šesti obytných domů v berlínské obytné kolonii Westend.

Konference

Redakce radí: kam v červnu za vzděláním a vědomostmi?

Čeká nás poslední měsíc před začátkem letních prázdnin – a s tím spojeným časem dovolených. Přestože je venku nyní povětšinou krásné počasí, rozhodně to neznamená, že by byl konec vzdělávacím akcím! Stejně jako se stále ještě učí žáci, probíhají i semináře, konference, přednášky a další akce pro stavebníky.

Logport Kladno

Kladenský brownfield se přemění na kanceláře, sklady a lehkou výrobu

Společnost Logport Development vybuduje v areálu bývalých kladenských hutí prostory pro administrativu, lehkou výrobu, distribuci a skladování. Plánuje obnovu brownfieldu o rozloze 15.000 metrů čtverečních a výstavbu na ploše 6000 metrů čtverečních. S dokončením počítá v prvním čtvrtletí roku 2024.

Multifunkční aréna Hradec Králové

Stavba hradecké fotbalové arény vrcholí. Hráče uvítá už v srpnu

Stavbaři dokončují největší stavbu v novodobé historii stotisícového Hradce Králové, přestavbu fotbalového stadionu za 763 milionů korun včetně DPH. Kolaudace je naplánovaná na 30. června, první ligové utkání na 5. srpna a slavnostní otevření multifunkčního stadionu na 3. září letošního roku.

Modernizace areálu KNTB

Zlínská nemocnice se stěhovat nebude. Zastupitelé schválili změnu územního plánu

Zastupitelé města Zlína schválili změnu územního plánu, díky které bude moct Krajská nemocnice T. Bati (KNTB) v západní historické části svého areálu postavit nový centrální pavilon urgentní medicíny. Jde o změnu textové části územního plánu, kde se vypustí věta o respektování výškové hladiny nynější zástavby. Změna nemocnici umožní v části takzvaného Gahurova prospektu stavět objekty s vyššími patry.

Pařížané houfně opouštějí francouzskou metropoli. Lákají je menší města a nižší nájmy

Pandemie covidu-19 je pryč a turisté se vrátili do Paříže, čím dál více obyvatel už má ale tohoto velkoměsta dost. Ve francouzském hlavním městě tak bydlí stále méně lidí a ceny nemovitostí tam klesají. Radnice nyní jednají také o rušení školních tříd. Pařížany lákají k přestěhování menší města, trendu nahrává i práce z domova.

Depozitář Moravské zemské knihovny

Velké stěhování. Do nového depozitáře knihovny se přesune 40 kilometrů knih

Podzemním tunelem v těchto dnech proudí knihy a časopisy do nového depozitáře Moravské zemské knihovny v Brně. Ročně se fond rozrůstá zhruba o kilometrovou řadu, proto bibliotéka se sídlem v Kounicově ulici potřebovala nové úložné prostory. Vznikly rekonstrukcí sousedního objektu v Bulínově ulici, náklady ze státního rozpočtu činily zhruba čtvrt miliardy korun.