Aktuálně

Radnice v Moravské Třebové na Svitavsku chce vybudovat nové kulturně-komunitní centrum na etapy. Stavět je jako celek by bylo příliš nákladné, řekl starosta Pavel Charvát (ODS). Centrum vznikne z bývalé mlékárny Miltra v Jiráskově ulici, kterou město odkoupilo.

redakce -

Plzeňský kraj obdržel architektonickou studii adaptace a přestavby chátrajících městských lázní v Plzni. Památkově chráněnou budovu z roku 1931 koupil loni v říjnu za 120 milionů Kč. V příštích týdnech uspořádá výstavu, kde studii s vizualizacemi, jež zpracoval tým pražského studia Evy Heyworthové, představí.

redakce -

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na stovky zdarma přístupných akcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program se uskuteční v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Plzni a ve stovce dalších měst a obcí.

Národní kulturní památka Winternitzovy automatické mlýny v Pardubicích, jedna z významných staveb architekta Josefa Gočára, se v pátek otevírá veřejnosti. Areál se po deseti letech od ukončení provozu proměnil v kulturní čtvrť, kde návštěvníci najdou dvě galerie, jedno společenské a jedno vzdělávací centrum.

redakce -

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Městskou částí Praha 15 a hlavním městem Praha vyhlásila urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka Mráze. Organizátorem soutěže je společnost 4ct.

Liberecký bytový projekt Zahrada Gallas zahájí druhou etapu, v dalších dvou domech nabídnou developeři 77 družstevních bytů. V nabídce budou během října. Zahrada Gallas je projektem společností Coop Development, Ungelt Partners, libereckého Stavebního bytového družstva Sever a Stavebního bytového družstva Praha. Na místě bývalé textilní továrny v Liberci - Františkově plánují postavit přes 300 bytů v sedmi domech.

Města začínají znovu objevovat a doceňovat řeky, které jimi protékají. Dobře si totiž uvědomují, že pokud nedokáží svým obyvatelům zajistit příjemné prostředí pro život, jejich budoucnost nebude vůbec růžová. Letošní čtvrté číslo časopisu ASB se věnuje právě vztahu měst k řekám a pod vedením nového šéfredaktora přináší i nové rubriky a formáty.