Aleš Slivka

Aleš Slivka: Pokud někdo hledá kvalitní, bezúdržbový materiál, zvolí si naše výrobky

Společnost PREFA Aluminiumprodukte byla založena v Rakousku, má více než 70letou historii a dnes je zastoupena již ve 22 zemích včetně České republiky. Jak se liší praxe s veřejnými zakázkami u nás a v zahraničí? O jaké výrobky je u nás největší zájem? Přinášíme rozhovor s Alešem Slivkou, prokuristou společnosti.

baumit akademie pozvanka vizual 2

Baumit Akademie 2021 s unikátní formou on-line přenosu

Vzdělávací program Baumit Akademie věnující se novinkám v oblasti stavebních materiálů, legislativy a moderního projektování nebude chybět ani v roce 2021. Společnost Baumit vyhlašuje další ročník, který však vlivem možných omezení organizace hromadných akcí představí formou on-line přenosu. Ten se uskuteční 10. února 2021 od 9.00 do 15.00 hodin a tradičně bohatý program bude také doplněn soutěžemi o hodnotné ceny.

Ludmila Haluzíková, vítězka Young Architect Award 2020, o projektu Vágní Praha

Ludmila Haluzíková zvítězila se svým koncepčním návrhem systému práce se zelenou infrastrukturou ve veřejném prostoru Prahy v soutěži Young Architect Award 2020. Tématem letošního ročníku soutěže byla Architektura a krajina ve městě. Ve své práci autorka analyzuje opomíjená místa hlavního města. Čerpá při tom ze zkušeností z Brazílie a Budapešti.

Sídlo firmy Lasvit vítěznou realizací České ceny za architekturu 2020

Na slavnostním galavečeru České ceny za architekturu streamovaném z Divadla Archa na web ČT art byly v pondělí 23. listopadu vyhlášeny výsledky 5. ročníku této soutěžní přehlídky realizovaných staveb organizované Českou komorou architektů. Hlavní cenu získali Jiří Opočenský a Štěpán Valouch z ateliéru ov architekti za rekonstrukci a dostavbu Sídla firmy Lasvit v Novém Boru.