Dům na kolečkách

Nová publikace odhaluje vznik Domu na kolečkách podle Johna Hejduka

Právě vydaná publikace prezentuje objekt, který stojí na nádvoří před Fakultou architektury v Praze. Vznikl na zadání děkana fakulty Ladislava Lábuse v roce 2019 v rámci design-build projektu na základě skic Johna Hejduka z knihy Vladivostok. Publikace se věnuje také myšlenkovému zázemí umělce. Knihu je možné si zakoupit ve školním knihkupectví na Fakultě architektury ČVUT v prodejně IKAN partner.

Baumit Akademie 2022 proběhne v osmi termínech po celé ČR a představí virtuální studio

Vzdělávací program Baumit Akademie, věnující se nejnovějším Baumit produktům, službám a postupům, legislativě a modernímu projektování, se v únoru a březnu roku 2022 vrátí k původnímu konceptu celodenní prezentace vybraných témat formou odborných přednášek, a to v sedmi významných regionálních městech po celé České republice. Registrovaní účastníci se budou moci seznámit mimo jiné se zcela novou on-line aplikací Baumit Quido Virtuální realita.

shutterstock 141189550

Provizorium. Nejvyšší stavební úřad vznikne jako součást ministerstva

Nejvyšší stavební úřad, který má vzniknout podle nového stavebního zákona, bude vytvořen provizorně jako součást ministerstva pro místní rozvoj (MMR). Kompromis vyjednala ministryně pro místní rozvoj v demisi Klára Dostálová (za ANO) se zástupci chystané vládní koalice. Úřad nemůže vzniknout kvůli plánu budoucí vlády vstoupit do nového roku s rozpočtovým provizoriem.

Eva Jiricna credit Reporter Tomas Trestik 03

November Talks 2021: O své zkušenosti se podělí Eva Jiřičná

V rámci přednáškového cyklu November Talks vystoupí v pondělí 22. listopadu na Fakultě architektury ČVUT světově uznávaná architektka a designérka českého původu Eva Jiřičná. Její dva architektonické ateliéry – Eva Jiricna Architects Ltd. (1982–2017) v Londýně a AI Design, který založila v roce 1999 v Praze, proslavily zejména návrhy luxusních interiérů. Je rovněž nositelkou Řádu britského impéria.

Areál bývalé Textilany

Liberecká Textilana ožije. Ze zanedbané části města se stane zelená čtvrť

Léta zanedbávaný kout Liberce chce soukromá společnost Middle Europe Investments (MEI) proměnit v živé město. Nová čtvrť by měla nabídnout bydlení v zeleni, ale také promenádu s obchody a kavárnami, malé náměstí by mělo nést jméno Liebiegů, s nimiž je historie místa úzce spjata. Lokalita nabídne bydlení až pro 4000 lidí, zástavba území podle odhadů potrvá deset až 15 let.