Partneři sekce:
Slunolam

Slunolam: prvek, který stíní nejen okna ale celé fasády objektů

Denní světlo je důležité pro naši psychiku. Pokud ovšem vezmeme v potaz, že sluneční světlo má sílu zhruba 1000 tisíc luxů, zatímco optimální jas v místnosti je 1500 luxů, je zřejmé, že potřebujeme stínit světlo, které dopadá přímo na okna, resp. na konkrétní fasádu budovy. Otázkou ovšem je, jakým způsobem (a tedy i s jakým výsledkem) chceme světlo odstínit. Jinak stíní rolety, jinak žaluzie – a jinak slunolamy.

Vnější stínicí technika – výhodný benefit pro dům

Instalace stínící techniky do rodinných domů je stále častější a praxe ukazuje, že moderní domy se dnes bez ní neobejdou. Topení a chlazení jsou odpovědné za 80% spotřeby energie obytných budov. EU si klade za cíl do roku 2030 snížit spotřebu energie na vytápění a chlazení o 18%.

Venkovní žaluzie VEKRA

Žaluzie bez kompromisů

Vychytat vše už ve fázi projektu. Zaměřit se na kvalitu použitých materiálů, abychom za stejný peníz koupili maximum, co trh nabízí. Na stavbě nespoléhat na přesnost stavebních prací a využít rovinné přesnosti okenního rámu a tím se zcela vyhnout improvizaci při montáži. To vše je dnes jasný trend jednotného řešení pro venkovní stínění a okna.

Komfortní stínění s venkovními žaluziemi

Exteriérové žaluzie poskytují ochranu před sluncem, horkem i pohledy kolemjdoucích a významně tak pomáhají zvyšovat komfort bydlení. K jejich řešení je ale třeba přistoupit včas, aby se předešlo případným problémům při jejich instalaci či užívání.

Funkčnosť, kvalita a design pod jednou střechou

Výstavba domů podléhá stále sílícímu trendu a myšlence nízkoenergetických staveb, které se pro své efektivní využití energie těší nemalého zájmu. Třecí plochy mohou vzniknout na pomezí uspokojení potřeb spojených se snížením nákladů a respektováním architektonických trendů, jako je například využívání rozměrných prosklených ploch, kterými může v zimě unikat teplo a v létě naopak.

Úskalí výběru a montáže stínicí techniky

Venkovní stínění dokáže efektivně bránit přehřívání interiéru v letním horku, ale ochrání i před zimními mrazy. Aby vše dopadlo podle plánu a stínicí technika spolehlivě fungovala, je třeba začít ji řešit nejlépe ještě před započetím stavby a vyvarovat se případným chybám při instalaci.

3 Montáž vodicích lišt a boxu Climax

Průběh montáže screenových rolet

Zajímá vás, co vše obnáší montáž screenových rolet? V následujících 10 krocích vám ukážeme, jak instalaci provádějí kvalifikovaní odborníci ze společnosti CLIMAX.

zaluzie. okno

Problematické detaily 7: Překlady pro stínící techniku

Problematiku správného uložení překladu jsme již probrali v minulém díle „problematických detailů“, jeden specifický překlad jsme ovšem vynechali – kastlíky pro rolety a žaluzie, tedy překlady, které vlastně nejsou překlady v pravém slova smyslu.

Vnější integrovaná sluneční clona Schüco AB ZDS je vysoce odolná vůči povětrnostním vlivům a větru a díky svým individuálním designovým možnostem ladí s jakýmkoli vzhledem fasády.

Rolety Schüco stíní a zlepšují tepelnou pohodu

Stínicí systémy hrají důležitou roli při úspoře energie v obytných a komerčních budovách. Zároveň přispívají ke zlepšování tepelné pohody jejích uživatelů – snižují nároky na chlazení interiérů a pomáhají udržovat příjemnou teplotu v místnosti, aniž by omezovaly viditelnost směrem ven.

toferer volkwagen 2210

Screenové rolety pro fasádní systémy: Renson Fixscreen CW50 a CW60

V současné architektuře se stále častěji objevují plně prosklené fasádní systémy. Naleznete je nejen na budovách pro komerční použití, ale stále častěji i v projektech rezidenčního bydlení. Prosklená fasáda nabízí dostatek denního světla a jakkoliv je denní světlo v mnoha ohledech výhodné, rozhodně by nemělo snižovat úroveň pohodlí v interiéru domu. Pro lepší kontrolu světla prostupujícího do interiéru by se proto nemělo zapomínat na nutné exteriérové stínění. Jeho výhody pocítíte nejen v horkých letních dnech, ale i v zimním období.

žaluzie, rolety, okno

Jak, čím a proč zatemnit okna v létě i v zimě

Jak vybrat vhodný typ stínění, který naplní všechny potřeby a očekávání investora? A jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy venkovního stínění? Pokud volba nepadne na přirozené stínění stromy, pak zbývají už jen dvě možnosti.