Partneři sekce:

Prémiové omítky Baumit – řešení pro každou stavbu

Ne nadarmo se říká, že fasáda dělá dům. Právě její různorodost z pohledu volby materiálu, typu povrchové úpravy či barevného odstínu je vizitkou každého architekta, projektanta či investora, který vnáší do finální podoby rodinného či bytového domu svůj individuální pohled a představy.

Siding perforovaný

Společnost PREFA Aluminiumprodukte vyrábí střešní a fasádní hliníkové prvky, se kterými možnosti individualizace při opláštění budov neznají mezí.

Nehořlavá požární odvětraná fasáda AVG ALU EASY s nejvyšší požární odolností A1

Moderní odvětrané fasády AVG ALU EASY jsou vyrobeny z vysoce kvalitního hliníku a splňují podmínku pro nehořlavost s certifikátem na nejvyšší požární odolnost v klasifikaci třídě A1. Vysoká kvalita hliníku je osvědčená a léty ověřená pro fasády budov a různých objektů pro všestranný účel využití. Hliník je trvanlivý materiál s jedinečnými vlastnostmi, který je odolný vůči vlivům vnějšího prostředí.

Vnitřní akustická omítka Ytong zlepšuje akustiku stěn a stropů

Akustická vápenocementová jádrová omítka s technickým názvem Ytong BASE GP600 je vhodná pro ruční i strojní zpracování a používá se k vytváření vnitřních jádrových omítek pod štukové omítky a stěrky stěn a stropů s požadavkem na hlukový útlum. Obvykle se kombinuje s pórobetonovými tvárnicemi Ytong s objemovou hmotností ≥ 400 kg/m3 , ale je vhodná i pro aplikaci na vápenopískové tvárnice, cihly, beton nebo štěpkocementové desky.

Odvětrané fasády AVG z kvalitního hliníku

Odvětrané fasády AVG nabízí jedinečný, moderní a nadčasový vzhled budov, rezidenčních objektů a moderních rodinných vil. Odvětrané fasády AVG jsou vyrobeny z vysoce kvalitních hliníkových plechů různých slitin v povrchové úpravě, která zaručuje fasádám dlouhou životnost.

Břizolit se opět vrací na fasády našich domů

Renesance břizolitových omítek v praxi: jejich pevnost, soudržnost a dlouhá životnost oslovuje, podobně jako ve 30. letech minulého století, i současné architekty, kteří jsou již přesyceni tenkovstvými omítkami.

Bronzová fasáda pro studentskou kolej v Leobenu

Studentská kolej Collegium Jacobinum na faře ve štýrském Leobenu není největším projektem architektonické kanceláře Wernera Nussmüllera, ale díky noblesní bronzové fasádě z fasádních lamel Siding patří mezi jedny z jejich nejpřitažlivějších a nejoblíbenějších.

Metropolis

Oceňovaný bytový komplex v Bratislavě má fasádu z Brna. Firma hodlá expandovat i do zahraničí

Brněnská společnost ALGLAS, která se soustředí především na výrobu a dodávku exteriérových i interiérových fasád, hliníkových otvorových výplní a dalších designových prvků staveb z lehkých kovů a skla oznámila spolupráci na několika nových projektech v České republice i v zahraničí. Podílet se tak bude například na výstavbě prémiových bytů v budově METROPOLIS v Bratislavě.

01 Aplikace penetrace

Správnou přípravu podkladu určuje savost materiálu (pracovní postup)

Poměrně velká část stavebních činností, ať už zaměřená na stěny, podlahy, či stropy, vyžaduje kvalitní přípravu povrchu. Právě k té jsou určeny různé typy penetračních nátěrů, případně aplikace kontaktních můstků. Zároveň je důležité připomenout, že penetrace nebo kontaktní můstky patří do oblasti jak renovací starších objektů, tak novostaveb.

Lisované profily pro velkoplošné fasády

PREFA Zackenprofil a PREFA Profilwelle jsou moderní fasádní profily z lisované hliníkové slitiny o síle 2 mm. Jsou maximálně robustní, odolné, tvarově stálé a pevné v lomu.