Partneři sekce:
Jaali

Prolamované konstrukce: indické stavby chladí i bez klimatizace

Celá staletí se indická architektura vyznačuje charakteristickými, okrasnými, složitými, prolamovanými vertikálními konstrukcemi. Přestože se může zdát, že tyto prvky mají zejména estetickou funkci – a je pravda, že napomáhají k osvětlení interiéru, hře světla a tvorbě prostoru –, není to úplná pravda.

01

Systémové omítky, které hřejí (pracovní postup)

Stavět pomocí jednovrstvého obvodového zdiva bez zateplení, nebo klasickou cestou se sendvičovou konstrukcí a zateplením? Možné jsou obě varianty – a pro zlepšení jejich tepelněizolačních vlastností je vhodná tepelněizolační omítka.

LakeSide Park 02

Když mají skleněné fasády špičkovou technologii a skvělý vzhled

Fasáda dělá tvář domu. Posláním české společnosti ALGLAS jsou realizace lehkých obvodových plášťů, tj. sloupko-příčkových, blokových a provětrávaných fasád, interiérových prosklených příček a fasád, světlíků a dalších prvků staveb ze skla a lehkých kovů, které svým technickým řešením a řemeslným provedením odpovídají nejvyšším nárokům architektů a projektantů.

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády

Každá doba podléhá – nejen ve stavebnictví – jiným trendům. A zatímco 80. a 90. léta minulého století byla zejména u bytových domů ve znamení fasád s rýhovanými hrubými omítkami o zrnitosti až 4 mm, současnost si žádá, skrze přání architektů i investorů, velmi moderní hladké povrchy fasád. Společnost Baumit se právě hladkými fasádami zabývá již od roku 2012.

Prémiové omítky Baumit – řešení pro každou stavbu

Ne nadarmo se říká, že fasáda dělá dům. Právě její různorodost z pohledu volby materiálu, typu povrchové úpravy či barevného odstínu je vizitkou každého architekta, projektanta či investora, který vnáší do finální podoby rodinného či bytového domu svůj individuální pohled a představy.

Siding perforovaný

Společnost PREFA Aluminiumprodukte vyrábí střešní a fasádní hliníkové prvky, se kterými možnosti individualizace při opláštění budov neznají mezí.

Nehořlavá požární odvětraná fasáda AVG ALU EASY s nejvyšší požární odolností A1

Moderní odvětrané fasády AVG ALU EASY jsou vyrobeny z vysoce kvalitního hliníku a splňují podmínku pro nehořlavost s certifikátem na nejvyšší požární odolnost v klasifikaci třídě A1. Vysoká kvalita hliníku je osvědčená a léty ověřená pro fasády budov a různých objektů pro všestranný účel využití. Hliník je trvanlivý materiál s jedinečnými vlastnostmi, který je odolný vůči vlivům vnějšího prostředí.

Vnitřní akustická omítka Ytong zlepšuje akustiku stěn a stropů

Akustická vápenocementová jádrová omítka s technickým názvem Ytong BASE GP600 je vhodná pro ruční i strojní zpracování a používá se k vytváření vnitřních jádrových omítek pod štukové omítky a stěrky stěn a stropů s požadavkem na hlukový útlum. Obvykle se kombinuje s pórobetonovými tvárnicemi Ytong s objemovou hmotností ≥ 400 kg/m3 , ale je vhodná i pro aplikaci na vápenopískové tvárnice, cihly, beton nebo štěpkocementové desky.

Odvětrané fasády AVG z kvalitního hliníku

Odvětrané fasády AVG nabízí jedinečný, moderní a nadčasový vzhled budov, rezidenčních objektů a moderních rodinných vil. Odvětrané fasády AVG jsou vyrobeny z vysoce kvalitních hliníkových plechů různých slitin v povrchové úpravě, která zaručuje fasádám dlouhou životnost.

Břizolit se opět vrací na fasády našich domů

Renesance břizolitových omítek v praxi: jejich pevnost, soudržnost a dlouhá životnost oslovuje, podobně jako ve 30. letech minulého století, i současné architekty, kteří jsou již přesyceni tenkovstvými omítkami.