Partneři sekce:
malta

Malty pro zimní zdění

Obecnou radou, jak si poradit se stavbou či úkony na stavbě v zimě, je počkat na teploty nad nulou. Pro zdění a omítání ve stavebnictví platí závazná norma, která udává, že se tyto stavební práce provádí při teplotě ovzduší i podkladu nad + 5 °C. V praxi ovšem je možné zdít i při teplotách nižších, ne však za mrazu – tato hranice se ve stavebnictví pohybuje kolem teploty -5 °C.

Neobyčejné omítky 6: Plastické modelování fasád (technologický postup)

Strukturované omítky jsou zajímavým způsobem, jak každému objektu dodat špetku osobitého charakteru a jedinečnosti. Omítku s konkrétní úpravou přitom lze použít jak v interiéru, tak v exteriéru, u novostaveb i u rekonstrukcí. Problémem není ani nanášení omítky na zateplení, beton či v kombinaci se sanační omítkou – kreativitě se zkrátka meze nekladou a žádný materiál není překážkou!

Nástroje pro kretivní techniky fasád

Kreativní techniky oživují současné fasády: fládrování (technologický postup)

Osobitý a jedinečný vzhled fasády dnes neovlivňuje pouze volba zajímavého barevného odstínu, ale i různorodost zpracování struktury jejího povrchu. Současná technologie zpracování přitom dává kreativitě téměř volné ruce – i proto můžeme dnes vidět na fasádách množství imitací povrchů, např. betonového, kamenného, dřevěného nebo kovového.