Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton
  • XELLA
Nástroje pro kretivní techniky fasád

Kreativní techniky oživují současné fasády: fládrování (technologický postup)

Osobitý a jedinečný vzhled fasády dnes neovlivňuje pouze volba zajímavého barevného odstínu, ale i různorodost zpracování struktury jejího povrchu. Současná technologie zpracování přitom dává kreativitě téměř volné ruce – i proto můžeme dnes vidět na fasádách množství imitací povrchů, např. betonového, kamenného, dřevěného nebo kovového.

Bez názvu 1 1

Nevšední prášková metalíza na prestižní architektonické projekty

Lakované plochy s hlubokým prostorovým metalickým efektem byly doposud realizovatelné pouze za použití vícevrstvého lakování tekutými barvami. Tato technologie lakování je však v oblasti architektonických projektů z důvodu její finanční náročnosti a nejisté procesní stability využívána spíše ojediněle a standardem se stalo lakování práškovými barvami.

Baumit Klima v interiéru foto zdroj Baumit 2

Bydlete zdravě! …aneb vše je skryto pod slupkou

Má vaše dítě či vnouče alergii nebo atopický ekzém? Trpíte vy sami zdravotními obtížemi v podobě častého kašle, únavy, chronického nevyspání a bolestí hlavy, zatímco sedíte v poklidu svého obývacího pokoje či kanceláře? Napadlo vás někdy, že na vině může být právě váš interiér? Ukážeme vám, některé z příčin, kvůli kterým mohou zdravotní potíže vznikat, a zároveň nabídneme řešení, jak z toho ven. Potom si můžete zodpovědět svoji otázku, zda bydlíte opravdu zdravě…

Bytový dům Origami Praha 6 – kreativní technika kartáčování

Kreativní techniky oživují současné fasády

Osobitý a jedinečný vzhled fasády dnes neovlivňuje pouze volba zajímavého barevného odstínu, ale i různorodost zpracování struktury jejího povrchu. Přední výrobce stavebních materiálů Baumit nabízí široké portfolio kreativních technik, které po realizaci naplňují představy architektů, projektantů a přirozeně také investorů.

Obr. 3 – Rodinný dům, Pulečný. Zateplovací systém Baumit. Povrchová úprava Baumit NanoporTop.

Kouzla prémiových omítek Baumit

S vnímáním vývoje a dělení fasádních omítek je to podobné jako s automobily. Vedle mainstreamových produktů přicházejí výrobci na trh s prémiovými výrobky a značkami, které svými mimořádnými vlastnostmi přímo vystupují z davu. Výrobce stavebních materiálů Baumit není výjimkou a na trhu s prémiovými omítkami nabízí, stejně jako v jiných případech, systémová řešení na míru.