Partneři sekce:
Obrázek1

Neobyčejné omítky 12: Modelování tlakovým vzduchem

Strukturované omítky jsou zajímavým způsobem, jak každému objektu dodat špetku osobitého charakteru a jedinečnosti. Omítku s konkrétní úpravou lze použít v exteriéru u novostaveb i u rekonstrukcí. Problémem není ani nanášení omítky na zateplení, beton či v kombinaci se sanační omítkou – kreativitě se zkrátka meze nekladou a žádný materiál není překážkou!

Obrázek1 2

Neobyčejné omítky 11: Kartáčování (technologický postup)

Strukturované omítky jsou zajímavým způsobem, jak každému objektu dodat špetku osobitého charakteru a jedinečnosti. Omítku s konkrétní úpravou lze použít v exteriéru u novostaveb i u rekonstrukcí. Problémem není ani nanášení omítky na zateplení, beton či v kombinaci se sanační omítkou – kreativitě se zkrátka meze nekladou a žádný materiál není překážkou.

malta

Malty pro zimní zdění

Obecnou radou, jak si poradit se stavbou či úkony na stavbě v zimě, je počkat na teploty nad nulou. Pro zdění a omítání ve stavebnictví platí závazná norma, která udává, že se tyto stavební práce provádí při teplotě ovzduší i podkladu nad + 5 °C. V praxi ovšem je možné zdít i při teplotách nižších, ne však za mrazu – tato hranice se ve stavebnictví pohybuje kolem teploty -5 °C.