Poliklinika Pod Marjánkou

Ve stylu 60. let. Podobu polikliniky Pod Marjánkou v Praze 6 navrhnou ov architekti

Soutěž na návrh podoby polikliniky Pod Marjánkou v Praze 6 vyhrálo studio ov architekti. Vítěze vybrala porota v čele s architektem Petrem Vávrou, rozhodnutí schválila rada šesté pražské městské části. Úprava zdravotnického zařízení na Břevnově je dosud největší investiční akcí Prahy 6. Náklady na úpravy polikliniky, které by mohly začít v roce 2025, nyní radnice odhaduje asi na 500 milionů korun.

Dům pro Julii

Nesmírně těžký projekt. Brněnský dětský hospic bude místem harmonie a loučení

První český dětský hospic, Dům pro Julii, vznikne v Brně, konkrétně v areálu Kociánky nedaleko domova pro seniory. Zařízení bude poskytovat nejen lůžkovou odlehčovací pobytovou službu, bude také pokračovat v terénní službě a vzniknout by měl i denní stacionář. Návrh vyprojektoval architektonický ateliér Čtyřstěn

LDN v Praze 6

Komfort a intimita. Nová léčebna v Ruzyni vzešla ze soutěže

Architektonickou soutěž o návrh podoby plánované novostavby léčebny pro dlouhodobě nemocné (LDN) v Drnovské ulici v Praze 6 vyhrál návrh od studia Lennox architekti a RANGHERKA 5. Městská část chce novou LDN postavit v Ruzyni na městských pozemcích mezi ulicemi Drnovská, Pilotů a Dědinská.

Exteriér

Kolonáda v Luhačovicích v novém

Na sklonku loňského roku byla po rekonstrukci slavnostně otevřena ikonická stavba lázeňského komplexu v Luhačovicích – lázeňská kolonáda. Opravou získala kulturní památka svůj původní vznosný styl, současně se obnova stala příležitostí pro širší využití tohoto objektu.

V kapli je kladen důraz na práci se světlem.

Kroměřížská kaple

Mezi veřejnými interiéry ucházejícími se o cenu Interiér roku se v letošním ročníku objevila i až transcendentálně čistá realizace kaple v kroměřížské nemocnici. Na prostoru, který je vymezen půdorysem běžných nemocničních pokojů, tu vzniklo místo bohoslužeb i soukromé meditace.

Přeměna historického špitálu

Přeměna historického špitálu

Francouzská obec Meursault je srdcem burgundských vinic Côte de Beaune. Její klimatické hodnoty jsou od roku 2015 klasifikovány jako světové dědictví UNESCO. Historický špitál, ve kterém se kdysi léčili malomocní, je hmatatelným důkazem bohatých architektonických hodnot, které francouzská provincie po staletí získávala.

Studie zubní kliniky

Studie zubní kliniky

„Naším investorem, od něhož pochází celá prvotní myšlenka projektu, je jeden mladý zubař. Bez ohledu na svůj věk dokázal tenhle člověk definovat svou vizi, zajistit pro ni finance a začít ji zhmotňovat. Uvědomil si, že nechce celý život pracovat v pronajaté ordinaci, a rozhodl se, že ve městě, ve kterém vyrůstal, vybuduje svou osobní stopu v historii.“

První česká nemocnice využívá v boji s bakteriemi nanotechnologie

První česká nemocnice využívá v boji s bakteriemi nanotechnologie

V prostějovské nemocnici byl uveden do provozu operační sál, ve kterém je vůbec poprvé v České republice použito unikátní antibakteriální sklo. Nový kabát získal v podobě obkladu stěn a skleněných výplní dělicích příček. Toto speciální sklo využívá antimikrobiální působení iontů stříbra, které ničí 99,9 % bakterií na jeho povrchu.