Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy

Inspirováno dětmi. Nová léčebna slouží jako vzor udržitelné architektury v panenské přírodě

V regionu Moravského krasu, na území chráněné krajinné oblasti, vznikl nový komplex léčebny, který zdůrazňuje spojení mezi moderní architekturou, přírodou a technologickými inovacemi. Léčebna pro děti s nemocemi dýchacího ústrojí v Ostrově u Macochy na Blanensku má více než třicetiletou tradici a nový komplex zcela nahradil původní, nevyhovující budovu.

Nemocnice Bory

Nová bratislavská Nemocnice Bory: Dílo intuitivní jako iPhone

Dutch Health Architects a AT26 Architects vytvořili nemocnici nové generace, která kombinuje kvalitní architekturu a design s nejmodernějšími technologiemi pro maximální komfort návštěvníků. Historicky největší soukromá investice do slovenského zdravotnictví je od začátku dubna v ostrém provozu.

Poliklinika Pod Marjánkou

Ve stylu 60. let. Podobu polikliniky Pod Marjánkou v Praze 6 navrhnou ov architekti

Soutěž na návrh podoby polikliniky Pod Marjánkou v Praze 6 vyhrálo studio ov architekti. Vítěze vybrala porota v čele s architektem Petrem Vávrou, rozhodnutí schválila rada šesté pražské městské části. Úprava zdravotnického zařízení na Břevnově je dosud největší investiční akcí Prahy 6. Náklady na úpravy polikliniky, které by mohly začít v roce 2025, nyní radnice odhaduje asi na 500 milionů korun.

Dům pro Julii

Nesmírně těžký projekt. Brněnský dětský hospic bude místem harmonie a loučení

První český dětský hospic, Dům pro Julii, vznikne v Brně, konkrétně v areálu Kociánky nedaleko domova pro seniory. Zařízení bude poskytovat nejen lůžkovou odlehčovací pobytovou službu, bude také pokračovat v terénní službě a vzniknout by měl i denní stacionář. Návrh vyprojektoval architektonický ateliér Čtyřstěn

LDN v Praze 6

Komfort a intimita. Nová léčebna v Ruzyni vzešla ze soutěže

Architektonickou soutěž o návrh podoby plánované novostavby léčebny pro dlouhodobě nemocné (LDN) v Drnovské ulici v Praze 6 vyhrál návrh od studia Lennox architekti a RANGHERKA 5. Městská část chce novou LDN postavit v Ruzyni na městských pozemcích mezi ulicemi Drnovská, Pilotů a Dědinská.

Exteriér

Kolonáda v Luhačovicích v novém

Na sklonku loňského roku byla po rekonstrukci slavnostně otevřena ikonická stavba lázeňského komplexu v Luhačovicích – lázeňská kolonáda. Opravou získala kulturní památka svůj původní vznosný styl, současně se obnova stala příležitostí pro širší využití tohoto objektu.

V kapli je kladen důraz na práci se světlem.

Kroměřížská kaple

Mezi veřejnými interiéry ucházejícími se o cenu Interiér roku se v letošním ročníku objevila i až transcendentálně čistá realizace kaple v kroměřížské nemocnici. Na prostoru, který je vymezen půdorysem běžných nemocničních pokojů, tu vzniklo místo bohoslužeb i soukromé meditace.

Přeměna historického špitálu

Přeměna historického špitálu

Francouzská obec Meursault je srdcem burgundských vinic Côte de Beaune. Její klimatické hodnoty jsou od roku 2015 klasifikovány jako světové dědictví UNESCO. Historický špitál, ve kterém se kdysi léčili malomocní, je hmatatelným důkazem bohatých architektonických hodnot, které francouzská provincie po staletí získávala.