Partneři sekce:
LDN v Praze 6

Komfort a intimita. Nová léčebna v Ruzyni vzešla ze soutěže

Architektonickou soutěž o návrh podoby plánované novostavby léčebny pro dlouhodobě nemocné (LDN) v Drnovské ulici v Praze 6 vyhrál návrh od studia Lennox architekti a RANGHERKA 5. Městská část chce novou LDN postavit v Ruzyni na městských pozemcích mezi ulicemi Drnovská, Pilotů a Dědinská.

Exteriér

Kolonáda v Luhačovicích v novém

Na sklonku loňského roku byla po rekonstrukci slavnostně otevřena ikonická stavba lázeňského komplexu v Luhačovicích – lázeňská kolonáda. Opravou získala kulturní památka svůj původní vznosný styl, současně se obnova stala příležitostí pro širší využití tohoto objektu.

V kapli je kladen důraz na práci se světlem.

Kroměřížská kaple

Mezi veřejnými interiéry ucházejícími se o cenu Interiér roku se v letošním ročníku objevila i až transcendentálně čistá realizace kaple v kroměřížské nemocnici. Na prostoru, který je vymezen půdorysem běžných nemocničních pokojů, tu vzniklo místo bohoslužeb i soukromé meditace.

Přeměna historického špitálu

Přeměna historického špitálu

Francouzská obec Meursault je srdcem burgundských vinic Côte de Beaune. Její klimatické hodnoty jsou od roku 2015 klasifikovány jako světové dědictví UNESCO. Historický špitál, ve kterém se kdysi léčili malomocní, je hmatatelným důkazem bohatých architektonických hodnot, které francouzská provincie po staletí získávala.

Studie zubní kliniky

Studie zubní kliniky

„Naším investorem, od něhož pochází celá prvotní myšlenka projektu, je jeden mladý zubař. Bez ohledu na svůj věk dokázal tenhle člověk definovat svou vizi, zajistit pro ni finance a začít ji zhmotňovat. Uvědomil si, že nechce celý život pracovat v pronajaté ordinaci, a rozhodl se, že ve městě, ve kterém vyrůstal, vybuduje svou osobní stopu v historii.“

První česká nemocnice využívá v boji s bakteriemi nanotechnologie

První česká nemocnice využívá v boji s bakteriemi nanotechnologie

V prostějovské nemocnici byl uveden do provozu operační sál, ve kterém je vůbec poprvé v České republice použito unikátní antibakteriální sklo. Nový kabát získal v podobě obkladu stěn a skleněných výplní dělicích příček. Toto speciální sklo využívá antimikrobiální působení iontů stříbra, které ničí 99,9 % bakterií na jeho povrchu.

Medicínské a wellness centrum

Medicínské a wellness centrum

Jednopatrová novostavba centra Harmony vznikla s jasným záměrem vytvořit místo k relaxaci těla i duše. Nejde přitom jen o nabízené procedury, ale i samotnou harmonickou atmosféru interiéru v symbióze s moderní architekturou stavby.

UVEA Mediklinik je nejmodernější oční klinikou na Slovensku

UVEA Mediklinik je nejmodernější oční klinikou na Slovensku

V Martině vyrostla budova, která potěší oči klientů i běžných návštěvníků. Prostřednictvím zraku získáváme až 80 % informací o okolním světě. Co nejrozmanitější vjemy a vzpomínky každého z nás jsou cílem, který sleduje i UVEA Mediklinik – nejmodernější oční klinika na Slovensku.

Zubní klinika má interiér, který lidem pomůže zbavit se strachu

Zubní klinika má interiér, který lidem pomůže zbavit se strachu

Zubní klinika v srdci rezidenční části Židenic vznikla rekonstrukcí řadového domu z 30. let minulého století. Původní zůstaly obvodové stěny, část podzemního podlaží a teracové schodiště, jakožto fragment pojící dům s jeho historií. Ve čtyřpodlažním objektu tak vznikla zubní klinika se čtyřmi ordinacemi a operačním sálem v podkroví.

Harmonie nového se starým

Harmonie nového se starým

Budova Polikliniky na ulici Kostelní v Ostravě je názornou ukázkou harmonického souladu nového se starým. Spojením rekonstruované historizující fasády s novou přístavbou vznikl osobitý celek. Bohatost původní zdobené štukové fasády je zde v kontrastu s tvarovou čistotou bílého smaltovaného skla v kombinaci s tmavě šedým Cembonitem. Autory projektu jsou WMA architects.

Levná, rychlá a úsporná dřevostavba zdravotního střediska

Levná, rychlá a úsporná dřevostavba zdravotního střediska

V dubnu letošního roku vydal odbor výstavby a územní správy Městského úřadu v Chrastavě na Liberecku rozhodnutí o umístění stavby nového zdravotního střediska v obci Mníšek, v květnu zahájil generální dodavatel stavby stavební práce a v první polovině července se už do nového střediska na ulici Dětská u hasičské zbrojnice v Mníšku stěhovaly ordinace obvodního, dětského a zubního lékaře. Na obvodovém plášti, stěnách a příčkách dřevostavby jsou použity sádrovláknité desky FERMACELL a FERMACELL Vapor.

Plzeň má nové špičkové onkologické centrum

Plzeň má nové špičkové onkologické centrum

Plzeň má nové špičkové onkologické centrum. Nejmodernějším onkologickým centrem u nás se může pyšnit Fakultní nemocnice Plzeň v areálu Lochotín. Investice do špičkového centra byla potřebná, neboť původní centrum již nevyhovovalo technicky ani z kapacitních důvodů.