Při pořizování vlastního bydlení je úplně první otázkou: novostavba, nebo rekonstrukce? Když se řekne rekonstrukce, může se jednat o drobné úpravy interiéru nebo i kompletní renovaci celého domu. Stodola stará 150 let se stala schránkou pro zcela nový, na své starší kolegyni nezávislý dům. Více v článku Rekonstrukce staré stodoly svépomocí

lina bellovic house lo boysplaynice 06

LO House z konopného betonu: Není malých projektů, jen malých snů

Obydlí vystavěné z alternativních materiálů, které lahodí duši i povaze vnitřně neklidného majitele, moderního nomáda. Tvarem a celkovým provedením zajímavý objekt, zasazený do divoké krajiny Chřibské pahorkatiny. To vše a mnohem víc, jako zajímavá ukázka v Čechách dosud úplně nezabydleného, ekologického a přírodě blízkého stavitelství.

17 exterier vecer A 2

Podle nových standardů. V Horském parku stojí vila v energetické třídě A0

Na Slovensku musí novostavby od počátku letošního roku splňovat parametry energetické třídy A0. V České republice je povinnost stavět domy se spotřebou energie blízké nule stanovena již od loňska. Zářným příkladem, který vyhověl nejnovějším požadavkům, může být vila v bratislavském Horském parku. Dokazuje, že úspora energií nemusí ubírat z estetické kvality budovy.  

Dům u rybníka

Dům u rybníka – půvabný cíl pro útěk z města

Pozemek na okraji malé jihočeské obce, v krajině, kde se lesklé vodní hladiny větších či menších rybníků střídají se zelenými plochami luk a barevnými lány polí, si majitelé vybrali pro stavbu malého domu, kde by našli útočiště před hektickým životem ve městě. Dům se nachází v těsné blízkosti jednoho z rybníků a již na první pohled se jeví jako ideální místo k pobytu.

Nadčasový rodinný dům v Praze – Ruzyni

Nadčasový rodinný dům v Praze – Ruzyni

Na původně divoce zarostlém pozemku ve vilové zástavbě v blízkosti obory Hvězda zůstaly po předchozím majiteli, restaurátorovi soch, pouze torza a zlomky uměleckých děl či odlitků. Dnes tam stojí zcela nový dům. Navržený v kombinaci pohledového betonu a dubového dřeva působí možná na první pohled trochu chladně. Přesné geometrické tvary mu však dodávají nadčasový šarm a staví ho do zcela jiného světla.

vikendovy dum micek pavel boysplaynice 06 1200

Víkendový dům v Beskydech zachovává poetiku místa

Beskydy jsou jedním z nejromantičtějších pohoří České republiky. Tedy při pohledu z dálky a občasných návštěvách, protože stálé bydlení je krásné, ale hory o sobě umí přece jen dát vědět i velmi drsným způsobem. Pro trávení dnů volna a prázdnin jsou však Beskydy stále častěji cílem turistů, případně se stávají druhým domovem chalupářů či majitelů chat.