Partneri sekcie:
  • XELLA

Při pořizování vlastního bydlení je úplně první otázkou: novostavba, nebo rekonstrukce? Když se řekne rekonstrukce, může se jednat o drobné úpravy interiéru nebo i kompletní renovaci celého domu. Stodola stará 150 let se stala schránkou pro zcela nový, na své starší kolegyni nezávislý dům. Více v článku Rekonstrukce staré stodoly svépomocí

Dříve stodola, dnes moderní bydlení, které sbírá ceny – Rodinný dům v Kojetíně

Dříve stodola, dnes moderní bydlení, které sklízí ceny

V roce 2006 koupil Radek Leskovjan, grafik a designér značky UAX!, pozemek uprostřed Kojetína u Nového Jičína. Na kraji parcely o velikosti 4 300 metrů čtverečních stála pobořená kamenná stěna hospodářského stavení. Nejprve na pozemku vznikl obytný ateliér UAX!, později přibyla přístavba, která je s původní stodolou propojena proskleným krčkem. Dostavba byla nominována v soutěži O českou cenu za architekturu pro rok 2019, letos získala nominaci na titul v celostátní soutěži Stavba roku 2020.

River House

River House – bydlení v objetí řeky

Bydlet uprostřed přírody, ovšem s tím, abychom se nemuseli vzdát běžného komfortu moderního bydlení, je snem mnohých z nás. Majitelé tohoto domu šli ještě dál. V klidné přírodní lokalitě chráněné od ruchu hustě obydlených oblastí si nechali postavit dům nadstandardní nejen z hlediska konstrukce a vzhledu, ale také vybavení.

Rekonstrukce domu v Hrusicích

Rekonstrukce domu v Hrusicích

Při vyslovení jména obce Hrusice si asi každý vybaví zasněžené idylické obrázky vesničky s kostelíkem či kocoura Mikeše a jeho kamarády z příběhů Josefa Lady. Dnešní Hrusice jsou sice již jiné, modernější, zůstávají však stále příjemným místem k životu. Pro majitele domu, který jsme tentokrát navštívili, byla právě tato skutečnost jedním z důležitých důvodů, proč se rozhodli žít právě zde.

Rekonstrukce usedlosti v jižních Čechách 12

Rekonstrukce usedlosti v jižních Čechách

Starší venkovské usedlosti mají své kouzlo a jsou často vyhledávány zájemci o rekreační i stálé bydlení. Určitá míra citlivých oprav a úprav zajistí současný komfort bydlení, a zároveň zachová původní ráz stavby. A protože součástí takové usedlosti bývají i hospodářské objekty, lze je využít též.