Soukromá základní škola Guliver

Unikát v optickém závoji. Soukromá základní škola vyrostla v průmyslovém areálu

O této budově se začalo mluvit již dlouho před začátkem školního roku. Vloni otevřená soukromá základní škola Guliver v Banské Štiavnici. přirozeně zaujala i odbornou veřejnost a získala dvě nominace v soutěži CE ZA AR 2021. Už dlouho se na mapě slovenské architektury neobjevila nová základní škola od soukromého investora a v takové architektonické kvalitě.

Základní a mateřská škola Sadová

Park a škola. Brno vybralo podobu nového společenského centra rozvíjející se čtvrti

Nová mateřská a základní škola, náměstí nabízející čtvrti Sadová potřebné veřejné prostranství i vše obklopující park s hřišti a novými vyhlídkami. Tak vypadá vítězný návrh ateliérů XTOPIX architekti a consequence forma, který na konci srpna vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM).

MŠ Mydlinky

Mateřská škola Mydlinky na Praze 12 bude v pasivním standardu

Položením základního kamene slavnostně odstartovala stavba mateřské školky Mydlinky navržené v pasivním standardu, na které se ale již několik měsíců ustavičně pracuje. Obyvatelé Prahy 12 se tak mohou těšit na novou hospodárnou školku, která by měla být dle aktuálního předpokladu dokončena v srpnu 2023.

ZŠ Rohan

Flexibilní a transparentní: Na Rohanském ostrově vznikne škola pro 800 dětí

Na pražském Rohanském ostrově vznikne škola pro více než 800 dětí, podle návrhu Studia AXX1, které zvítězilo v architektonické soutěži. Ve škole bude 27 tříd, bude mít vnitřní i venkovní sportoviště, jídelnu a vybavena bude nejmodernějšími technologiemi. Náklady jsou předběžně odhadovány na jednu miliardu korun. Stavět by se mohlo začít v roce 2026 a výstavba potrvá dva roky.

Svazková základní škola ve Slavkově u Brna

Sedm obcí u Brna uspořádalo architektonickou soutěž na společnou základní školu

Dobrovolný svazek obcí Dr. Václava Kounice vyhlásil architektonickou soutěž na podobu nové základní školy ve Slavkově u Brna. Porota nedávno vybrala vítězný návrh architektonické soutěže. Je jím projekt architektů ze studií Atelier 99 a UYO architekti. Kapacita nové školy by měla být 540 žáků a vyjde přibližně na 420 miliónů korun.

Základní škola v Šeberově

Nová základní škola v pražském Šeberově vyjde na skoro půl miliardy

Základní školu v pražském Šeberově postaví zhruba za 477 milionů Kč společnosti PKS stavby a VISTORIA CZ. O vítězi tendru rozhodli radní hlavního města. Škola se 14 kmenovými třídami, tělocvičnou a venkovním hřištěm má vzniknout na městském pozemku mezi Šeberovem a Hrnčíři.

Škola v Lipenicích

Soutěž na přístavbu školy v Lipencích vyhrálo architektonické studio VLLNNA

Soutěž na návrh podoby nového pavilonu základní školy (ZŠ) v pražských Lipencích vyhrálo se svým návrhem architektonické studio VLLNNA. V přístavbě bude mimo jiné nová školní kuchyně s jídelnou a kmenové učebny pro žáky. Předpokládané náklady na stavbu pavilonu byly podle zadání soutěže 75 milionů korun bez DPH.

Maersk Tower

Tower Maersk není strašidelnou věží. Usilovně se tu bádá

Dánská metropole Kodaň stojí už po léta v popředí evropského environmentálního progresivismu, a proto nepřekvapí, že i Tower Maersk, aktuálně rozšiřující zdejší univerzitní kampus, demonstruje jasně vyjádřená stanoviska udržitelnosti a pokročilé stavební ekologie.

ZŠ na Rohanském nábřeží

Nová škola pro 800 žáků. Praha 8 vypsala architektonickou soutěž

Radnice Prahy 8 vypsala tendr na návrh podoby plánované základní školy, která by měla stát na Rohanském nábřeží. Škola by podle zadání architektonické soutěže měla sloužit 810 žákům. Předpokládaná hodnota zakázky je 38,8 milionu korun bez DPH, vyplývá z dokumentů k veřejné zakázce.