Smíchovská škola

Smíchovská škola

Architekti z torontského ateliéru Ou navrhli ve spolupráci s polským ateliérem INOSTUDIO vítězný projekt základní školy na pražském Smíchově. Mezinárodní soutěž proběhla pod záštitou organizace Centre for Central European Architecture (CCEA MOBA) a hlavního města Prahy, porota rozhodovala mezi šestašedesáti projekty z celého světa.

Vzdělávací centrum Thajsko 10

Vzdělávací centrum v Thajsku děti neděsí, ale láká

Míst, určených pro volnočasové aktivity a hravé učení dětí není nikdy dost a toto vzdělávací centrum, které vzniklo jen pár kroků od moře na thajském ostrově Koh Kood, by mohlo jít jiným podobným institucím příkladem. Děti zde najdou nejen mnoho aktivit, šitých na míru, současně však vlastně jakoby mimochodem získají nové poznatky z mnoha oblastí.

Umělecká a hudební škola s obvodovou fasádou heroal

Umělecká a hudební škola s obvodovou fasádou heroal

Monheim je město s mimořádnou polohou. Leží centrálně mezi německými metropolemi Düsseldorfem a Kolínem, přímo na řece Rýn, což činí město atraktivním místem pro bydlení pro všechny generace. Pro soustavné zatraktivňování obrazu města se investují finanční prostředky mimo jiné do spojení mezi centrem města a Rýnskou promenádou. 

Nové poslání staré školy

Nové poslání staré školy

Budova bývalé základní školy je kromě kapličky na návsi jedinou historickou stavbou v moravské obci Velatice. V sedmdesátých letech byla škola zavřena a nakonec ponechána postupnému chátrání. Až po více než čtyřiceti letech se na staré stavení usmálo štěstí.

Rekonstrukce Filozofické fakulty

Rekonstrukce Filozofické fakulty

Atelier K2
Filozofická Fakulta by měla být jedním z hlavních účastníků ve veřejném životě, proto je nezbytné, aby se její instituce obracely směrem k městu a neuzavíraly se do sebe. Zadání architektonické soutěže na rekonstrukci a dostavbu budov fakulty proto požadovalo vytvoření moderní sebevědomé budovy, která reprezentuje do města otevřenou instituci 21. století. V kontextu místa s historickými stavbami v blízkosti budoucího městského bulváru byl tento záměr pro autory vítězného projektu velkou výzvou.

Gymnázium ve vysokoškolském stylu

Gymnázium ve vysokoškolském stylu

„Výzkumy v oblasti neurobiologie ukazují, že informace lépe vstřebáváme v příjemném prostředí, které nám umožní lépe zmobilizovat mozek a paměť. V této budově, která svým vybavením připomíná vysokoškolský standard, se to myslím rozhodně povedlo.“
Erik Štefanovič – jednatel DELTA Projektconsults

Ohleduplná architektura

Ohleduplná architektura

Fakulta architektury ČVUT nabízí svým studentům možnost vyzkoušet si v rámci předmětu nauky o budovách jízdu na invalidním vozíku. Já i moji spolužáci jsme tak na vlastní kůži poznali, jak může třeba jen nepatrně menší sklon rampy zjednodušit životy hendikepovaných lidí. Tehdy jsem ještě netušila, že se jednoho dne ocitnu v Dánsku, kde se budu právě architekturou pro hendikepované zabývat naplno.