Kuchyňský systém GROHE Blue patří mezi finalisty německé ceny za trvale udržitelný rozvoj German Sustainability Award 2021

Kuchyňský systém GROHE Blue je ve finálovém kole prestižní ceny za udržitelný design. Kromě běžné kohoutkové vody umožňuje tento inovativní systém odběr filtrované a chlazené neperlivé, jemně perlivé nebo perlivé vody přímo z kuchyňské baterie.

Samotná baterie je zcela hygienická a obsahuje oddělené rozvody pro filtrovanou a nefiltrovanou vodu. Díky tomuto systému zcela odpadá potřeba nakupovat těžké lahve s vodou, a takto ušetřené lahve významně přispívají ke snížení množství plastů a emisí CO2.

Odborná porota německé ceny za trvale udržitelný rozvoj German Sustainability Award ve svém prohlášení zvláště ocenila právě tuto kombinaci praktických a ekologických vlastností. Díky své vysoké úrovni pohodlí má GROHE Blue potenciál „podporovat změnu myšlení ve společnosti, a tím i změnu celkového přístupu“. Porota rovněž dospěla k závěru, že díky nadčasově elegantnímu a minimalistickému designu se tento kuchyňský systém může stát v kuchyni dlouhodobým společníkem.

Zdroj: GROHE

„Kuchyňský systém GROHE Blue dokazuje, že sofistikovaný design, pohodlí a udržitelnost mohou jít ruku v ruce,” říká Thomas Fuhr, COO Fittings LIXIL International a Co-CEO Grohe AG. „Nominace je pro nás dalším důkazem, že jsme s vývojem našich produktů na správné cestě. Naše řešení, která šetří cenné přírodní zdroje, sami vyrábíme udržitelným způsobem. Tato řešení však především podporují uživatele, aby účinně přispívali k natolik potřebné změně sami.“

V rámci 13. ročníku vyhlašování německé ceny za trvale udržitelný rozvoj uděluje nadace German Sustainability Award poprvé cenu za udržitelný design. Společnost GROHE je také finalistou v kategorii „Přírodní zdroje“. Díky dvěma nominacím patří společnost GROHE mezi vůbec nejúspěšnější výrobce letošního ročníku ceny German Sustainability Award. Zda se společnosti GROHE podaří na cenu dosáhnout, bude vyhlášeno na slavnostním ceremoniálu 3. prosince 2020 (Design) a 4. prosince 2020 (Přírodní zdroje).

GROHE