Probouzejte se odpočatí díky čistému vzduchu

Přirozeným důsledkem požadavku na neustálé snižování spotřeby energií je stále se zvyšující kvalita nových i rekonstruovaných staveb. Kvalitnější okna, fasáda i jednotlivé stavební detaily dokáží snížit energetickou spotřebu budovy téměř na nulu.

Jak je to ale s kvalitou vnitřního ovzduší v takové stavbě? Jistě spousta z vás zná ten pocit, kdy jste ráno po probuzení unavení, často vás také bolí hlava, hůře se soustředíte a jste podrážděnější. Zatímco jindy, možná v létě při otevřeném okně se vyspíte kvalitně a cítíte se lépe psychicky i fyzicky. Není to dostatečný důvod k zamyšlení, jak vytvořit ideální prostředí pro spánek i u vás doma s pomocí jednoduchých a udržitelných řešení?

Klasické rady pro rychlé usínání a hluboký spánek zná každý. Nepijte kávu ani jiné kofeinové nápoje před spaním, omezte čas strávený před obrazovkou a už vůbec na ni nekoukejte v ložnici. Vytvořte si pravidelný rituál před spaním a choďte spát v pevně stanovený čas. Často se však opomíjí velmi důležitý faktor: kvalita vzduchu v ložnici.

Zdroj: Renson

Význam větrání

Denně vydechnete přibližně 450 litrů CO2. Je proto logické, že po noci strávené spánkem v nevětrané místnosti bude kvalita vzduchu v ložnici neuspokojivá. Dostatek čerstvého vzduchu je zásadní podmínkou dobrého spánku.

Pokud se tedy chcete probouzet i doma odpočatí, potřebujete kvalitně řešené větrání, jakým může být například Healthbox 3.0 od společnosti Renson. Tento systém je striktně řízený kvalitou vnitřního vzduchu. Pokud se kvalita vzduchu v ložnici zhorší, Healtbox okamžitě zareaguje a nahradí znečištěný vzduch s přemírou CO2 zdravým venkovním vzduchem.

Zdroj: Renson

Čerstvý vzduch už máte, co dál?

Vhodná teplota v ložnici – ideálně 16 až 18 °C – a klidné, tmavé místo mají také zásadní vliv na kvalitu nočního spánku. Ve společnosti Renson tuto výzvu umíme vyřešit kombinací flexibilních a víceúčelových řešení.

Stínění ložnice screenovou roletou Renson přes den ochrání vaši ložnici před přehřátím od sluníčka, v noci vám zajistí odpovídající zatemnění a navíc vás ochrání před otravným hmyzem. V kombinaci s okenní větrací mřížkou navíc zajistí dostatek čerstvého vzduchu, žádný hluk z ulice a bez rizika vloupání přes otevřené okno.

Zdroj: Renson

Tomáš Strnad / tomas.strnad@renson.net / +420 777 809 283 / Area Sales Manager CZ

Petr Třetina / peter.tretina@renson.net / +420 773 712 076 / Architect Advisor CZ

www.renson.eu

ZDROJ: PR článek společnosti Renson