Jakou zvolit technologii sanace vlhkého zdiva?
Galerie(4)

Jakou zvolit technologii sanace vlhkého zdiva?

Partneři sekce:

Při realizaci novostavby je pamatováno na dobrou izolaci nejen proti vlhku. Dříve tomu tak však nebylo a je mnoho starých domů, které nemají žádnou izolaci nebo velmi špatnou. Proto je důležité před každou renovací (někdy i koupí) staršího domu zjistit, jak na tom dům je. Kde a jak ke kondenzaci vody dochází, z jakého materiálu stavba je, nakolik je poškozená statika a zdi, následně na tato zjištění můžete zvolit pro vás tu nejvhodnější variantu ve všech směrech.

Chemická injektáž je řešením pro všechny typy staveb

Jedna z nejznámějších technologií je tzv. podřezání zdiva. Podřezání lze provést diamantovým lanem nebo řetězovou pilou. Princip, výsledek i účinnost obou technologií jsou velmi podobné, ovšem řetězovou pilu je možné použít pouze v případě cihlových staveb. Diamantové lano nejenže prořízne i odolné a tvrdé materiály, ale dá se s ním podřezat zdivo různé struktury.

V budovách s průběžnou spárou se doporučuje provést sanaci za pomocí nerezových plechů spojených zámky. Izolace se vyznačuje dlouhou životností.

Sanace svislé izolace je vhodná především pro stavby, které mají vlhké sklepy. Metoda svislé izolace zcela odřízne dům od zeminy, a zamezí tak vzlínající vlhkosti.

Méně známé, avšak velmi spolehlivé technologie, jsou elektroosmóza a chemická injektáž zdiva. Jejich výhoda je především v tom, že je lze použít u všech postižených staveb. Zatímco elektroosmóza pracuje s magnetickým polem Země, chemická injektáž dosahuje vnitřní vodoodpudivosti vyplněním a zúžením pórů zdiva speciální látkou.

Pozvěte si odborníka

Sanace zdiva by měla být vždy vložena do rukou odborníka. Jen tak se vám podaří zajistit vhodnou a dlouhodobě účinnou izolaci, kterou můžete propojit s dalšími. Odborný přístup spočívá právě v návrhu řešení. Jen profesionálové dokážou posoudit do hloubky vlhkost, salinitu, stav a složení zdiva, a navíc poskytnou řešení na míru vašemu domu i vaší peněžence.

ZDROJ: PR článek firmy František Hróz