Partneři sekce:

Vlhkost na stěnách je estetický, funkční i zdravotní problém. Zbavte se jí jednou provždy!

Vlhkost na stěnách je estetický, funkční i zdravotní problém. Zbavte se jí jednou provždy!

Nevzhledné mapy na stěnách a odlupující se omítka jsou průvodní znaky toho, že je s úrovní vlhkosti ve vašem domě něco špatně. Pokud je vzduch nepříjemně těžký i přes usilovné větrání, je na čase začít hledat problém... Často je na vině stará izolace.

Jak na vlhkost? S pomocí profesionála

Škála sanačních a hydroizolačních řešení, kterou dnes profesionální firmy nabízí, je skutečně pestrá. Tak například na náš trh dorazila horká novinka z Anglie a severu Evropy, technologie elektroosmózy. A pak jsou tu samozřejmě dva osvědčené a léty prověřené způsoby: podřezání zdiva a chemická injektáž.

Při mechanickém strojním podřezání zdiva se pomocí řetězové nebo lanové pily vytvoří ve dřevu spára, do níž se vkládá vodotěsná izolace v podobě folie či sklolaminátové desky. Výkonnější lanová pila tuto technologii zpřístupnila nejen pro spáry mezi cihlami, ale také pro beton a kámen jakékoli tloušťky. Chemická injektáž zdiva si svou popularitu získala proto, že se jedná o metodu rychlou, jednoduchou a především šetrnou. Pracuje na principu zvýšení vnitřní odpudivosti stěny a vyplnění pórů. Zdivo se navrtá a posléze napustí látkou, která zabrání vzlínání vlhkosti ze země. Většinou se jedná o sloučeniny na bázi silikonu, akrylátu či polyuretanu.

Příjemná finanční úleva i zdravotní benefity

Dobrá zpráva je, že peníze, které do profesionální sanace zdiva vložíte, se vám po její realizaci pomalu ale jistě vracet. Ošetření zdi má totiž pozitivní vliv na snížení tepelných ztrát v zimních měsících, takže budete mít menší výdaje za vytápění domu.

Přirozeně také vyženete z domácnosti plísně a nejrůznější mikroorganismy, pro něž je vlhká omítka doslova živnou půdou. Kromě toho, že je takové klima nepříjemné, vznikají hygienické problémy, které mohou vyvrcholit potížemi zdravotními. Alergie, astma, kloubní onemocnění… Zvláště pro starší osoby a rodiny s dětmi či jedince již trpící astmatem je pobyt ve vlhké domácnosti nepřípustný. Na nic proto nečekejte a obraťte se na odborníky – například společnost Izolacehroz.cz.

ZDROJ: PR článek firmy František Hróz

RubrikyObvodové konstrukce