Prestižní soutěž Nejlepší z realit zná vítěze
Galerie(23)

Prestižní soutěž Nejlepší z realit zná vítěze

Které nedávno dokončené reality byly oceněny? Soutěžilo se v kategoriích administrativní centra, rezidenční projekty a hotely; vzhledem ke stagnaci trhu obchodních center a rekonstruovaných kancelářských budov nebyly tyto dvě kategorie letos hodnoceny.

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (zde bylo celkem 13 soutěžících) porotci postavili nejvýše Rezidenci Švédská v Praze 5, u níž ocenili komerční úspěch, ojedinělé skloubení atmosféry původního objektu s novostavbou a nadstandardní řešení, díky němuž mají rezidenti své soukromí. Z nových administrativních center si vítězství odnáší Main Point Karlin v Praze 8. Porota cenu udělila za vyváženou kombinaci výrazné architektury, mimořádného obchodního výsledku a maximálního technického a technologického využití potenciálu budovy a lokality, v níž se nachází. V kategorii hotelů získal titul hotel MIURA v Čeladné, a to za originální architektonické ztvárnění exteriéru s citlivým začleněním do okolní přírody a za moderní řešení interiéru. Zvláštní cenu poroty letos získala Zóna Kampus v Brně-Bohunicích. Jury ocenila komplexní propojení veřejných služeb a komerčních funkcí s výrazným synergickým efektem, to vše na vysoké urbanisticko-architektonické úrovni. Držitelem ceny „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal Ing. arch. Zdeněk Lukeš – architekt, kritik a historik české architektury, uznávaný odborný publicista a vysokoškolský pedagog. Cena ARTN mu byla udělena za angažovanost a podporu kvalitních architektonických řešení pro trh nemovitostí s respektem k historii i potřebám současnosti. Cena čtenářů mediálních partnerů patří Rezidenci Korunní v Praze 10, která soutěžila v kategorii rezidenčních projektů a byla porotou nominována i na Zvláštní cenu poroty.

Předseda odborné jury Kamil Kosman k letošnímu ročníku uvedl: „I když jsme všichni doufali, že letos budeme z nejhlubší krize venku a realitní trh zaznamená viditelný růst, opak je pravdou. Ve třináctém ročníku soutěže tak mohly být hodnoceny pouze tři základní kategorie: Nová administrativní centra, Rezidenční projekty a Hotelové projekty. Z důvodu nedostatečného počtu přihlášených nemohly být hodnoceny rekonstruované kanceláře ani nákupní centra, na druhé straně nejpočetnější kategorií byly opět rezidenční projekty. Těm nadále vládne hlavní město, další kategorie však už skýtají jiný obrázek: většinové zastoupení Brna a moravských regionů je mimořádně potěšující. A tak se o čtyři hlavní ceny soutěže – počítaje v to i Zvláštní cenu poroty – letos napůl podělily Praha s Moravou, což je harmonie jinak nevídaná.“

S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí již 14. ročník. V průběhu roku 2012 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2011 a létem 2012.

(kk)

Kompletní přehled projektů oceněných ve 13. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty
1. místo    Rezidence Švédská, Praha 5, SATPO Development


2. místo    Barevné Letňany, Praha 9, Trigema prostřednictvím dceřiné společnosti Bytové domy Letňany


3. místo   
Azalea Projekt, KRR Development, Praha 9

Nová administrativní centra
1. místo    Main Point Karlin, Praha 8, PSJ INVEST


2. místo    Spielberk Office Centre, Brno, CTP


3. místo   
Lyra Office Building, Praha 5, Erste Group Immorent ČR

Hotely
1. místo    Hotel MIURA, Čeladná, UNISTAV


2. místo    Wellness hotel Horal, Velké Karlovice, Danuše Hradilová – HP Tronic

3. místo    Alexandria Spa & wellness hotel, Luhačovice, Lázně Luhačovice

Zvláštní cena poroty
Zóna Kampus v Brně-Bohunicích
Developer: Masarykova univerzita, CD XXII, AIG Lincoln

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence
Ing. arch. Zdeněk Lukeš

Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidence Korunní z kategorie Rezidenční projekty, Praha 10 (nominován i v kategorii Zvláštní cena poroty)
Developer: Sekyra Group

–>–>