ASB Almanach stavebnictví 2022

ASB Almanach stavebnictví 2022 je právě v prodeji

"Pokud jsme před rokem v ASB Almanachu mluvili o nejistotě, která se vnesla do našich životů i stavebního byznysu, dnes musíme konstatovat nepříliš optimistické: časy jsou těžké. Následky pandemie, které se zdály být velkým problémem, jsou už jen vzpomínkou na období, které dávalo naději na rychlejší nebo méně rychlý zvrat negativních trendů," uvádí vedoucí vydání Denisa Kureková.

Avšak nebývale vysoká inflace, která Česko trápí ještě mnohem více než naše sousedy, radikálně zamíchala karty nejen v oblasti stavebnictví, ale také v celé ekonomice. Optimismus nepřidává ani válka na Ukrajině či silná energetická krize. Ale svět se točí dál. Po prvotním povzdechu je třeba se opět jen vystřít a hledat další a další cesty, jak náročné situace zvládnout.

Jak se to daří byznysu, jsme se ptali výrobců i developerů. Podívali jsme se na nemovitosti – komerční i ty rezidenční. Zdá se, že trh s byty se otřásá v základech a je jen otázkou času, kdy se z vlastního stále více z nás dostane do nájmu. Hypotéky vystřelily do poloh, na které jsme roky nebyli zvyklí. To, spolu s extrémně vysokými cenami nemovitosti a svázanýma rukama developerů, kteří pro zkostnatělou legislativu nemohou stavět tak, jak by chtěli, dlouhodobě zhoršuje dostupnost bydlení.

Co bude dál? Klesnou ceny bytů? Stoupnou ještě více úrokové sazby? Přestane se stavět nebo se trh konečně rozhýbe? Tradiční, oku lahodící více než 100stránkovou „tečkou“, je přehled připravovaných a rozestavěných projektů v Praze i v regionech. I letos je nám ctí, že čtete náš mix analýz, predikcí, názorů a informací. Věříme, že vám pomohou.

ASB Almanach stavebnictví 2022 si můžete objednat jednoduše zde nebo e-mailem na: distrib@jagamedia.cz. Doporučujeme vám výhodné předplatné časopisu ASB na celý rok s bonusem a dodáním domů či do kanceláře.

red