shutterstock 625225580

Poplastovaná plotová pletiva (přehled)

Partneři sekce:

Klasické plotové pletivo s čtyřhranným okem je nejen nejčastěji používaným výrobkem pro oplocení zahrad, rodinných domů, sadů, ale rovněž i pro průmyslové a zemědělské objekty, sportovní areály, rekreační budovy, sklady, parky, lesní školy či pozemky probíhající stavby.

Pletivo lze samozřejmě sehnat v pozinkované verzi, poplastované pletivo ovšem disponuje celou řadou výhod (například ochranou před UV), která ho předurčuje k delší životnosti.

S/bez napínacího drátu?

Pletivo se zpravidla dodává ve dvou variantách – s napínacím drátem a bez napínacího drátu. Napínací drát je samozřejmě nutností každého plotu, rozdíl je proto třeba hledat zejména v rozdílné montáži.

Zatímco u plotu bez napínacího drátu probíhá samostatně natažení napínacího dráhu a následně teprve umístění, napnutí a zavěšení pletiva na napínací drát, v případě pletiva s napínacím drátem oba tyto úkony probíhají souběžně (tedy napínáme drát i pletivo).

To s sebou sice nese jistou úsporu času, ale samozřejmě i větší fyzickou náročnost, kdy je třeba manipulovat naráz s celou rolí pletiva a zároveň vše řádně napínat. Při výběru proto záleží hlavně na zkušenostech s jednotlivým typem výrobku a na osobních preferencích.

Co budeme potřebovat?

Pro celkovou realizaci plotu je vhodné objednat: sloupky, vzpěry, připojovací elementy, držáky pro podhrabové desky – v případě objednání podhrabových desek, vázací dráty, držáky napínacího drátu a v neposlední řadě samozřejmě samotné pletivo a napínací dráty.

Sloupky je často vhodné upevnit do betonových patek, je proto vhodné zvážit i nákup odpovídajícího množství betonu.

 

bauhaus
Resitor | Zdroj: Bauhaus
Snímek obrazovky 2021 05 30 v 23.12.25
Prima | Zdroj: AZ Plotové centrum
Snímek obrazovky 2021 05 30 v 23.12.38
Kompakt | Zdroj: Ploty Pilecký
ideal
Ideal | Zdroj: Obi; Hornbach; Ploty Pilecký
pepe
Pletivo poplastované | Zdroj: PEPE
wiremetal
Pletivo Extra / Forte / Light | Zdroj: WireMetal
dops
Peran | Zdroj: DOPS
moravskoslezk
Pletivo poplastované | Zdroj: Moravskoslezské drátovny
Přehledová tabulka | Zdroj: redakce
Pro lepší rozlišení tabulku s přehledem sádry rozklikněte.
Připraveno redakcí z podkladů jednotlivých výrobců.