Kingspan Therma: protože i ploché střechy zaslouží pozornost

Současný trh věnuje většinu pozornosti šikmým střechám se zaměřením na koncového zákazníka – ale i ploché střechy potřebují maximální pozornost, důkladnou realizaci a trvalou údržbu. Právě proto společnost Kingspan vyvinula doko-nalé řešení v podobě izolačních desek na bázi PIR pro lehké, těžké i nadstandardně zateplené střechy.

Tři typy, tři řešení

Jednotlivé skladby střech se od sebe provedením velmi liší, a právě proto existuje pro každý typ technologického provedení speciální izolační deska. Pro moderní a lehké skladby montované suchými procesy je ideálním výrobkem produkt Therma TR26 Střešní deska.

Pro těžké skladby, s využitím mokrých procesů betonáží spádových či podkladních vrstev, se na trhu nabízí Therma TR27 Střešní deska. A konečně, pro plochy s požadavkem na vysoce nadstandardní efektivní tepelnou izolaci s minimální tloušťkou vrstvy, je tady produkt Kingspan OPTIM-R Vakuová izolace.

Therma TR26 Strešní deska
Therma TR26 Strešní deska | Zdroj: Kingspan

Therma pro všechny příležitosti

Izolační desky Therma jsou vyrobeny z PIR pěny, která má vysokou schopnost omezení prostupu tepla konstrukcí, což ve výsledku znamená, že desky dosahují stejně kvalitního zaizolování jako konkurenční výrobky už při mnohem tenčích tloušťkách materiálu. Jejich dalšími nezanedbatelnými výhodami je tvarová stálost, nízká nasákavost a nízká objemová hmotnost, která usnadňuje přepravu, manipulaci i pokládku.

Desky jsou oboustranně opatřené povrchovou úpravou, která koresponduje s konkrétním způsobem použití, pro který byly desky vyrobeny. Polyisokyanurátová izolační deska z tuhé pěny pro lehké ploché střechy Therma TR26 Střešní deska je na obou stranách potažena kompozitní hliníkovou fólií, což ji předurčuje do skladeb pod mechanicky upevněné nebo volně ležící přitížené systémy střešních krytin.

Obdobně je na tom i deska pro těžké ploché střechy Therma TR27 Střešní deska, která je potažená na obou stranách kompozitní fólií – tentokrát však na bázi skla. To z desky činí ideální materiál hlavně pod lepené, mechanicky kotvené nebo volně ležící přitížené systémy střešních krytin.

OPTIM – R Vakuová izolace
OPTIM – R Vakuová izolace | Zdroj: Kingspan

A zásilky jsou v teple

Společnost Kingspan byla dodavatelem tepelně izolačních desek Kingspan Therma TR26 pro ploché střechy například v Hradci Králové, který se stal po Plzni, Teplicích, Českých Budějovicích a Olomouci dalším městem terminálové sítě společností DHL a PPL. A k tomu bylo samozřejmě zapotřebí postavit odpovídající logistický areál, který by poskytl zázemí s dostatkem potřebného prostoru pro překládkové operace spojené s distribucí zásilek v regionu východní Čechy.

Právě zde jsou ve skladbě umístěny desky Therma TR26 pro lehké střechy – při výběru nad konkurencí zvítězily díky stabilním mechanicko-fyzikálním vlastnostem, vysoké účinnosti, nízké hmotnosti a jednoduché montáži.

A také z důvodu splnění přísných požadavků na požární bezpečnost dle Factory Mutual (schválení FM) a toho, že ji můžeme použít pod mechanicky upevněné a volně ložené střešní systémy. Díky Kingspan Therma TR26 je tak teplo nejen zaměstnancům, ale i zásilkám.

Více informací na: https://www.kingspan.com/cz/cs-cz/produkty/izolace/aplikace/ploche-strechy

ZDROJ: PR článek společnosti Kingspan