Logport Kladno

V kladenském brownfieldu vznikne moderní zelená hala

Realitní developer Logport oznámil akvizici pozemku o rozloze 14 000 m2 v bývalém areálu Poldi Kladno. Plánuje zde výstavbu haly, která cílí na získání certifikace BREEAM na úrovní Excellent. Budou zde aplikovány prvky Logport ekosystému, jehož součástí jsou solární panely na střeše, zelené fasády, práce s dešťovou vodou i nabíjecí stanice pro podporu elektromobility.

„Jde o strategickou lokalitu s obrovským potenciálem pro rozvoj průmyslové výstavby v okolí Prahy a celém Středočeském kraji. Vznikne zde moderní výrobně-skladovací hala, která nastaví nový standard na trhu průmyslových budov v ČR. Začátek výstavby je plánován na 7/2022 s dokončením a zahájením provozu začátkem roku 2023,“ vysvětlil David Vais, CEO společnosti Logport Development.

„Naším záměrem je, aby tyto prostory splňovaly účel a zároveň byly citlivě zasazeny do městské infrastruktury. Proto všechny naše areály vznikají v úzké spolupráci s místní municipalitou,“ doplnil Vais. Logport Development kromě Kladna připravuje areály také v Jinočanech a Uhříněvsi.

Cílem je zabránění vzniku tepelných ostrovů

Developer komerčních nemovitostí se zaměřuje na budování klíčové městské infrastruktury. Ve vybraných lokalitách přetváří staré a již nevyužité území na moderní městské čtvrti a víceúčelové komerční zóny, ve kterých kombinuje skladové a výrobní plochy s kancelářskými a obchodními prostory pro velkoobchod a služby.

Areály napojené na místní síť cyklostezek a hromadnou dopravu vznikají s důrazem na udržitelnost životního prostředí. Základní technické standardy konceptu zahrnují práci s dešťovou vodou, solární panely na střechách, zelené fasády pro snížení energetické náročnosti budov a zabraňující vzniku tepelných ostrovů, parkovou úpravu vnějších ploch, nabíjecí stanice pro podporu elektromobility i venkovní hřiště.

„Propojujeme průmyslové a obchodní prostory, které vytváří ideální prostředí pro společnosti se zaměřením na logistiku poslední míle, e-shopy a jejich výdejní místa, strategické skladové a výrobní prostory, showroomy a kanceláře,“ doplňuje David Vais. Logport je členem skupiny EBM, která působí na českém trhu od roku 1998 a vlastní kapacitou pokrývá všechny základní činnosti v oblasti přípravy a realizace výstavby.

red