Nová výrobní hala na barevné plastové profily firmy Schüco
Galerie(5)

Nová výrobní hala na barevné plastové profily firmy Schüco

Výrobní závod na plastové okenní a dveřní profily firmy Schüco International KG v německém Weißenfelsu má od března novou výrobní halu. Barevné profily z plastu zde bude vyrábět 11 automatizovaných linek. Dle slov Andrease Engelhardta, CEO společnosti Schüco, bylo v roce 2012 vyrobeno více než 13 milionů metrů barevných profilů, čímž se kapacity pro kašírování vyčerpaly. Do nového projektu, 17 měsíců trvající stavby, firma investovala více než 11 milionů EUR. Výsledkem je výrobní hala o rozloze 6 300 m2 včetně potřebného zázemí, od kancelářského a sociálního až po logistické a manipulační.

Trend barevných oken a dveří z plastu
Podíl barevných profilů na celkové produkci divize plastů firmy Schüco je v současné době 30%, přičemž stále se stoupající tendencí. Firma drží skladem více než 380 000 m2 fólií v 70 různých barevných odstínech a povrchových strukturách. Záměrem je schopnost rychle a flexibilně reagovat na individuální požadavky zákazníků. K tomu významně přispívá i dostatečný počet kašírovacích linek, na kterých dochází k trvalému nanášení fólie na profil. Nově vybudovaná hala disponuje prostorem pro celkem 14 kašírovacích linek.

Hala je vybavena nejmodernější technikou, zajišťující bezproblémový výrobní proces. Zvláštní pozornost zaslouží plně automatický zásobník pro přípravu nařezaných fólíí, 11 vysoce automatizovaných kašírovacích linek a regálový sklad pro 1 000 rolí fólií. K dispozici je i menší výrobní linka, na které lze rychle a ekonomicky efektivně kašírovat zakázky menšího rozsahu.

Příprava nařezaných fólií na jednotlivé zakázky probíhá díky plně automatizovanému zásobníku v řádech sekund.

Skladový regál nabízí místo pro 1 000 rolí fólií.

Dokončená investice potvrzuje, že sídlem divize plastových profilů Schüco je jednoznačně Weißenfels, město vzdálené půl hodiny jízdy autem z Lipska. Odtud jsou barevné plastové profily značky Schüco distribuovány do celé Evropy, včetně zákazníků z České republiky a Slovenska. Firma se v regionu stala atraktivním zaměstnavatelem a společensky odpovědným podnikem. V současnosti spolupracuje s 60 učni, kteří mají nejlepší šanci po dokončení studia nastoupit do firmy Schüco jako trvalí zaměstnanci.

Pro informace o sortimentu firmy Schüco International KG navštivte www.schueco.cz.

–>–>