Projekty v Brně, v Brandýse i v Chorvatsku. Developer zveřejnil své plány

Rezidence Starý pivovar
Zdroj: DOMOPLAN

Brněnská developerská společnost Domoplan loni rozšířila svou působnost do středních Čech a do Chorvatska. V České republice do dvou let postaví 700 bytů, z toho 400 v Brně. V Chorvatsku vybuduje hotelové komplexy na ostrovech Pag a Hvar.

Zatím nejnovějším přírůstkem mezi dokončenými projekty firmy je brněnská rezidence Hvězdová, která prošla kolaudací na začátku ledna letošního roku. Padesátku zdejších bytů developer prodal ještě před dokončením stavby.

V donedávna neatraktivní lokalitě hanlivě označované brněnský Bronx plánuje developer postavit stovku bytů v ulici Stará, dva bytové domy v ulici Příční a třicítku bytů v Bratislavské. Nejblíže dokončení je v této části města rezidence Pekárenský dvůr mezi ulicemi Cejl a Bratislavská, která bude mít 239 bytů a dokončena by měla být do dvou let.

Morava, Čechy, Chorvatsko

Vedle projektů s velkým počtem bytů se developer zaměřuje také na výstavbu boutiquového charakteru. V loňském roce se spustily práce na projektu Stará – polyfunkční rezidence o dvou bytových domech, dvou bytových domech Příční 12 a Příční 14 navržených v prvorepublikovém stylu nebo rezidenci Bratislavská 78 odkazující na industriální minulost Zábrdovic.

V sousedství historického kláštera v Králově Poli postaví Rezidenci Starý pivovar, kterou ocenila odborná porota cenou absolutního vítěze v soutěži Realitní projekt roku 2021. Originální architektonický projekt byl také zvolen nejlepším projektem v rámci Jihomoravského kraje. Komornější bydlení v blízkosti přírody vyroste také v klidné lokalitě Nové Líšně.

Svou působnost v bytové výstavbě rozšířil developer do středních Čech, kde na okraji Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi postaví novou čtvrť s 321 byty. První etapa má být hotová na konci roku 2024. Nová čtvrť inspirovaná skandinávským životním stylem vzniká s maximálním důrazem na trvalou udržitelnost a kromě rozsáhlých ploch pro volnočasové aktivity nabídne i novou městskou mateřskou školku.

Plánovaná výstavba hotelových komplexů v Chorvatsku navazuje na aktivity Domoplanu na českých horách, kde postavil nebo připravuje k výstavbě horské apartmány. Zatím dokončil projekt v Jeseníkách ve Filipovicích, v Červené vodě v Orlických horách má stavební povolení a u projektu v Ramzové v Jeseníkách probíhá územní řízení.

red