Vysočanská Galerie

Nejprogresivnější čtvrť. V pražských Vysočanech vyroste přes 900 bytů

Na náměstí OSN by v projektu Rezidence Vysočanská Galerie mělo vzniknout 290 bytů, investiční náklady jsou přibližně 1,9 miliardy korun. Byty firma postaví na místě po budově, která od loňského dubna s přestávkami slouží jako centrum pomoci ukrajinským uprchlíkům před válkou. Developer zároveň v Praze 9 plánuje druhou etapu projektu Harfa Living s 610 byty.

Projekt na náměstí OSN je momentálně ve fázi schvalování, stavba by měla být hotová v roce 2028. Na druhou etapu Harfa Living nyní firma shání stavební firmy. Poptávka po nových bytech se letos výrazně oživila, řekl předseda představenstva a zakladatel Central Groupu Dušan Kunovský.

„Během příštích dvou let se dá očekávat postupné snižování úroku hypoték až k psychologické hranici tří procent. To už se měsíčně splátka hypotéky zhruba vyrovná měsíčnímu nájemnému. V té době předpokládáme nový výrazný prodejní boom, na který chceme být připraveni. Proto už nyní chystáme masivní novou výstavbu 1600 nových bytů,“ dodal. Pokles úroků u hypoték na tříprocentní úroveň Kunovský očekává v roce 2025.

V Praze 9 se podle Kunovského momentálně plánuje jedna čtvrtina ze všech připravovaných bytů v hlavním městě. Central Group v deváté městské části nyní prodává byty z projektů Harfa Living a Tesla Hloubětín, ve kterém je 360 jednotek. Další projekty dohromady s 270 byty má skupina na Chodovci, Hájích a v Dolních Počernicích.

red