Plynárenská 1

Z kanceláří budou byty. Developer má s brněnským areálem velké plány

Developerská společnost PSN začíná pracovat na proměně čtyřapůlhektarového území v ulici Plynárenská z brownfieldu v polyfunkční projekt Brno Jedna. Zatímco nyní je v areálu, který dříve vlastnila firma innogy, 12 zejména kancelářských budov, postupně by v něm měly přibýt obytné domy a další stavby. Povolovací proces plánuje firma zahájit ještě letos.

„Chceme probouzet nemovitosti k životu, nejde nám jen o demolici starších budov a výstavbu nových. Jsme si vědomi architektonické hodnoty části původní zástavby, proto budeme ve čtvrti Brno Jedna doplňovat stávající soubor objektů o chybějící funkce, zejména tu rezidenční,“ uvedl ředitel brněnské pobočky PSN Petr Pospíšil.

V současné době je pronajato asi 60 procent kancelářských ploch, kterých je v areálu 11.441 čtverečních metrů. Dalších 5380 čtverečních metrů slouží jako sklady. Developer plánuje i nadále současné budovy obsazovat novými nájemci, aby neležely ladem, zároveň chce ale před začátkem samotné přestavby do prostoru přivést veřejnost prostřednictvím menších kulturních a společenských akcí.

Budoucí Brno Jedna se nachází v těsném sousedství plánované chytré čtvrti Špitálka, je dobře dopravně dostupné a leží nedaleko centra města. Návrh na rozvoj areálu v současnosti developer zpracovává ve spolupráci se studiem A8000.

red