Barrandez-vous

Ocenění za nejlepší developerský projekt míří do Prahy i do Brna

Absolutními vítězi celostátní developerské soutěže Realitní projekt roku 2021 se staly projekty Rezidence Nuselský pivovar, BARRANDEZ-VOUS a Rezidence Starý pivovar.

Absolutním vítězem XI. ročníku soutěže a Realitním projektem roku 2021 se v kategorii Cena veřejnosti stal rezidenční komplex Barrandez-vous. Za originální realizací na pražském Barrandově stojí developerská společnost Top Estates.

Nový rezidenční komplex Barrandez-vous spojuje moderní architekturu a přírodu v oblíbené lokalitě. Jedná se o dvě budovy v originálním organickém tvaru se 169 nadstandardními byty a rozlehlým parkem ve vnitrobloku. Téměř každá bytová jednotka poskytuje prostor pro venkovní relaxaci formou soukromých zahrad, velkorysých teras či lodžií.

Architektem projektu Barrandez-vous je ateliér Under-construction architects pod vedením Eriky a Vladimíra Vašutových, krajinnou architekturu a zeleň navrhl Atelier Flera pod taktovkou Ferdinanda Lefflera, developerskou a stavební činnost zajišťuje společnost Top Estates Group.

Rezidenční stavba na východním okraji pražského Barrandova, v blízkosti přírodní rezervace Prokopské údolí bude dokončena v průběhu letošního roku.

V blízkosti pivovaru

Ocenění za nejlepší český realitní projekt za rok 2021 vyhrála developerská společnost DOMOPLAN. Odborná porota složená z řady realitních odborníků ocenila mj. jako absolutního vítěze loňského roku její brněnský projekt Rezidence Starý pivovar. Stavba se bude nacházet na specifickém místě, v blízkosti historického pivovaru, který v minulosti patřil ke kartuziánskému klášteru.

Rezidence Starý pivovar
Rezidence Starý pivovar | Zdroj: DOMOPLAN

Rezidence Starý pivovar, která kromě ceny absolutního vítěze obdržela také cenu odborné poroty za nejlepší projekt v rámci Jihomoravského kraje, nabídne po svém dokončení celkem 47 bytů. Nové zájemce láká na apartmány o dispozicích 2+kk s rozlohou 70 metrů čtverečních až po 4+kk se 130 metry čtverečními.

 Vzhledem k oblasti a historickému významu místa byl celý projekt architektonicky koncipován tak, aby rezidenční stavba byla originální, obsahovala moderní prvky, ale zároveň zachovávala charakter daného prostředí. „Neobvyklý tvar umožňuje dostat do interiérů maximální množství přirozeného denního světla při zachování vlastního soukromí. Každá z jednotek má navíc vlastní balkon nebo terasu s výhledem do parku,” uvádí Tomáš Rusín, hlavní architekt celého projektu z ateliéru RAW.

Součástí celého areálu pak kromě podzemních parkovacích garáží nebo dobíjecích stanic na elektromobily pro budoucí majitele bude i velký park o rozloze takřka 2 000 metrů čtverečních, jehož součástí má být dětské hřiště nebo workout zóna na posilování.

red