Oaks Prague: Exkluzivní komplex investuje do obnovy památek i okolí

Rezidence v zahradách - Courtyard Apartments, Oaks Prague
Zdroj: Arendon

V Nebřenicích, pouhých 20 minut na jih od Prahy, vzniká místo pro nový životní styl, který doposud známe pouze ze zahraničí. Jedná se o projekt Oaks Prague, exkluzivní bydlení se službami concierge, 24/7 security, Deli-Bistrem, školkou, golfovým hřištěm s licencí PGA National, hotelem a spa, pod kterým jsou podepsaní přední evropští a světoví architekti.

Developer projektu, společnost Arendon, si dal za cíl tuto lokalitu nejen zmodernizovat, ale také přispět k záchraně kulturních památek, kultivaci přírodních zdrojů a zpříjemnění okolí pro návštěvníky a obyvatele Oaks Prague i pro všechny sousedy z okolních měst a obcí, kteří zde budou chtít trávit volný čas.

Přírodní stezky v okolí Nebřenic

 V okolí Oaks Prague se nachází kilometry stezek, které lze využít pro vycházky, běhání či pro jízdu na kole nebo na koni. Širší síť pěšin a cest nabízí pestrou paletu krátkých i delších tras, po nichž se může kdokoliv ze široké veřejnosti vydat, aniž by musel překročit hlavní silnice. Developer systematicky pracuje na zprůchodnění a zprůjezdnění těchto lesních a polních cest v okolí Nebřenic.

Například letos se povedlo vysekat a pročistit průchod po žluté turistické značce v bezprostřední blízkosti pramene Botiče, která byla velmi zanedbaná, nebo provést propojení mezi cestou spojující Chomutovice a Křížkový Újezdec, kde byla vytvořena nová stezka skrz nově vysázený porost.

Celkem jsou v současnosti schůdné či sjízdné přibližně 4 km stezek, v příštím roce chce developer upravit a zprůchodnit dalších 5–7 km. A v následujících letech vybudovat zbrusu nové cyklostezky.

„Většina těchto stezek prochází po obecních cestách. Na jejich zprůchodnění intenzivně spolupracujeme s okolními obcemi. Bez jejich podpory by celá realizace nemohla proběhnout a rádi bychom jim proto poděkovali za spolupráci a součinnost,” popisuje Kateřina Poláková, Marketing & Sales Director společnosti Arendon.

Zámek Nebřenice
Zámek Nebřenice |

Rekonstrukce zámečku, infrastruktury a nová školka

Zámek v Nebřenicích byl postaven začátkem 19. století jako lovecký zámeček pro rodinu von Schüttelsberg. Desítky let tato památka chátrala a hrozila jí demolice. Zámek přešel do majetku společnosti Arendon a začala velmi náročná rekonstrukce celého objektu. Ten se dočkal ze dvou třetin nového podsklepení, osazení nových špaletových oken, nové střechy a fasády s ozdobnými prvky.

Nyní developer intenzivně pracuje na renovaci interiéru. Samozřejmostí a součástí celého projektu je také rekultivace a modernizace dalších částí obce Nebřenice. V rámci projektu došlo například k přeložce komunikace III. třídy, která nyní odpovídá provozu. Dále došlo k vybudování nové technické infrastruktury, na kterou jsou napojeni i stávající obyvatelé Nebřenic. Začátkem příštího roku zahájí developer také výstavbu soukromé mateřské školy pro 40 dětí.

Samotný komplex Oaks Prague pokračuje ve výstavbě podle plánu. Pro zájemce je již nyní k dispozici vzorový byt, který se nachází v jednom z bytových domů od ateliéru Chapman Taylor Architects. Tato první část projektu, stejně jako bytové domy od studia JTP, byly dokončeny již letos na podzim. Bytové domy a rezidence vznikají jako součást unikátního projektu rostoucího na ploše o 140 hektarech.

red