Dokončený rezidenční dům na Brumlovce připomíná olivu. Nabízí klid a zeleň

Rezidenční dům ve tvaru plodu olivovníku na pražské Brumlovce byl v prosinci zkolaudován. Nabízí bydlení ve 72 slunných vzdušných bytech s dostatkem soukromí a s možností připojení na chytrou domácnost. Do Rezidence Oliva, za jejímž architektonickým návrhem stojí ateliér A69 – architekti, se první obyvatelé nastěhují v prvním čtvrtletí roku 2023.

V přízemní části budovy se nachází také šest obchodních jednotek a ve třech podzemních podlažích je dispozici rezidentům 84 parkovacích míst. Rezidence Oliva se nachází u Parku Brumlovka v rezidenční části Praha 4 – Michle, mezi ulicemi Hodonínská, Michelská a Pod Dálnicí.

Rezidence Oliva
Rezidence Oliva
Rezidence Oliva
Rezidence Oliva
Rezidence Oliva
Rezidence Oliva
Rezidence Oliva
Rezidence Oliva

Návrh se snaží podle dřívějšího vyjádření autorů místo zklidnit a zakotvit do struktury. „Východiskem prostorového kolotoče se stává válcová hmota – jakýsi maják, který udává směr a cíl. Jednotlivé uliční plochy vytváří válcovou hmotu, jsou tečnami k plášti domu, který se snaží definovat těžiště místa,“ uvádí autoři. Inspirací jim byla dvojice dnes již neexistujících michelských plynojemů.

Nadčasový design a vysoký standard

Srdcem domu bude velkorysé atrium se zelení, prosklenou střechou a panoramatickými výtahy, které zároveň vytvoří přirozený potkávací prostor pro obyvatele domu. „Fasáda z neprůhledných, avšak průsvitných skleněných panelů v kombinaci s matným skleněným zábradlím zajistí uživatelům domu vysokou míru soukromí při pobytu na lodžii a zároveň neubere nic ze světelného komfortu v bytech. Soukromé venkovní prostředí bytů půjde ruku v ruce se společenským aspektem vnitřního prostoru domu, který nabídne vzdušný prosvětlený prostor obložený dřevem a doplněný o vnitřní zahradu se stromy obohacující trasu domem k bytu. Cesta společnými prostorami domu se tak stane zážitkem, nikoliv jen každodenní nutností,“ popsal vizi domu Boris Redčenkov, autor architektonického návrhu z ateliéru A69 – architekti.

Rezicence Oliva atrium
Rezicence Oliva atrium | Zdroj: Passerinvest

Velká francouzská okna zajišťují potřebnou svěžest a vzdušnost jednotlivých prostor. Místy k nerušenému odpočinku budou příjemné lodžie, či prostorné střešní terasy. Celý objekt byl vytvořen ve vysokém standardu a využívá centrálně řízenou rekuperaci vzduchu. Použití kvalitních materiálů a moderních technologií zajišťuje maximální komfort pro koncové uživatele a příjemnou možností je také napojení na chytrou domácnost.

Občanská vybavenost i příroda na dosah

V těsné blízkosti budovy se nachází menší, avšak stejně architektonicky koncipovaný objekt nesoucí název Olivka. Jeho součástí je soukromá česko-anglická mateřská škola GENIUS Kindergarten a nově otevřená kavárna Parkofka. Nejen místní se budou moci těšit z unikátního modelu švýcarské železnice, který bude dokončen v průběhu tohoto roku.

Rezidence Oliva
Rezidence Oliva | Zdroj: A69 – architekti

„Rezidence Oliva je opravdu unikátní projekt, nejen co se týče vizuální stránky, ale také vybaveností a lokalitou, ve které se nachází. Přízemí samotné Olivy nabídne několik obchodů a služeb. Veškerou další občanskou vybavenost pak budou mít budoucí rezidenti v docházkové vzdálenosti na Brumlovce – školu, školku, kanceláře, supermarket, restaurace, ale i místa vhodná ke sportu, relaxaci a procházkám. Při samotné výstavbě a řešení jednotlivých bytů jsme respektovali aktuální trendy a očekávání uživatelů z hlediska nároků na velikost a kvalitu nejen samotných bytů ale i společných prostor domu. Věříme, že se nám podařilo vybudovat místo, kde se bude lidem dobře žít, budou mít příjemné sousedské vztahy a kde budou rádi trávit volný čas,“ dodává Lenka Preslová, obchodní ředitelka Passerinvest Group, který je developerem projektu.

red