Luxent Brezovy haj fotografie exterier
Galerie(7)

Rezidenční komplex za Prahou nabídne bydlení pro náročné

Necelých 10 km od Prahy v obci Předboj vyrůstá ve dvou etapách nový rezidenční projekt Březový háj, který celkem čítá 19 exkluzivních nízkoenergetických vil 5+kk až 6+kk a luxusní bungalov 5+kk s velkorysým prosklením a individuální architekturou. V specifickém konceptu se ponesou také vznikající 4 vily na západní straně areálu.

Všechny domy s užitnou plochou 230 m2 až 388 m2 mají pozemky o velikosti od 906 do 1 550 m2 s orientací na jih až jihozápad, které navazují na obývací pokoje. Vzniknou na nich dřevěné terasy ze sibiřského modřínu, skýtající útulné zákoutí pro grilování či ranní kávu. K domu náležejí také dvě parkovací stání krytá a dvě nekrytá.

Důraz je kladen na kvalitní a komfortní řešení interiérů. Hlavní obytné pokoje v přízemí směřují k jihu. Na severní straně pamatoval developer na skladové prostory a technické místnosti. Ložnice se samostatnou koupelnou s vanou, sprchovým koutem a dvěma umyvadly se rozprostírá v patře a doplňuje ji krytá terasa s výhledem na zahradu. Dále se zde nacházejí ještě dvě ložnice, vhodné případně pro dětské pokoje nebo pracovnu, opět se samostatnou koupelnou.

Vytápění a chlazení zajistí tepelné čerpadlo země-voda s podlahovým systémem. To představuje pro budoucí majitele snížené provozní náklady i vyšší komfort bydlení. Samozřejmostí je příprava pro smart řízení domácnosti, elektronický zabezpečovací systém a také fotovoltaiku či dobíjení elektromobilů. Soukromí rezidentům poskytne ohrazení z dřevěných, vertikálně kladených plotovek v antracitové barvě.

Luxent Brezovy haj vizualice areal 02
Luxent Brezovy haj vizualice areal 01
Luxent Brezovy haj fotografie interier 05
Luxent Brezovy haj fotografie interier 03
Luxent Brezovy haj fotografie interier 02
Luxent Brezovy haj fotografie interier 01

V harmonii s přírodou

Návrh v duchu moderního příměstského bydlení pochází od architektů Jana Kasla a Pavla Krpece ze společnosti JK Architekti. O exteriérový a interiérový design vil se pak postarali v ateliéru Morix manželů Pizingerových. Ti vdechli domům neotřelou podobu a budoucí majitelé tak mají z čeho vybírat.

Nosným motivem se staly přírodní materiály jako kámen, kov, dřevo a pálené hliněné cihly, které jsou použity zejména na centrálně umístěných objektech. V kontrastu s tím nápaditě rezonuje u vybraných domů oplechované ostění nadpraží a kvalitních oken s izolačními trojskly. Do této koncepce zapadá rovněž profil střech připomínající tradiční falcované krytiny.

Luxent Brezovy haj fotografie interier 04
Březový háj | Zdroj: Luxent –⁠ Exclusive Properties

V projektu je samozřejmě pamatováno na zeleň, jak v soukromých zahradách, tak i v rámci zeleně přístupné všem obyvatelům. Noví rezidenti se mohou těšit na park se zakrslými borovicemi a vzrostlými břízami vytvářející příjemnou atmosféru pro relaxaci s dětmi nebo domácími mazlíčky.

„Aktuálně pozorujeme stále větší poptávku po koupi domů v dosahu přírody, což potvrzuje i nebývalý zájem o projekt Březový háj. Do popředí se totiž za uplynulý rok ovlivněný pandemií koronaviru dostává trend takzvaného ‚úniku z měst‘, kdy lidé shání kvalitní bydlení kombinující život v klidné krajině poblíž lesů, luk a vodních toků s výhodami těsné blízkosti velkých měst,“ vysvětluje realitní makléřka společnosti Luxent –⁠ Exclusive Properties Romana Čermáková. Dokončení první etapy se plánuje na jaro příštího roku, celý projekt by pak měl finišovat na přelomu let 2022 a 2023.

red