Rezidenční komplex za Prahou nabídne bydlení pro náročné

Luxent Brezovy haj fotografie exterier
Zdroj: Luxent –⁠ Exclusive Properties

Necelých 10 km od Prahy v obci Předboj vyrůstá ve dvou etapách nový rezidenční projekt Březový háj, který celkem čítá 19 exkluzivních nízkoenergetických vil 5+kk až 6+kk a luxusní bungalov 5+kk s velkorysým prosklením a individuální architekturou. V specifickém konceptu se ponesou také vznikající 4 vily na západní straně areálu.

Všechny domy s užitnou plochou 230 m2 až 388 m2 mají pozemky o velikosti od 906 do 1 550 m2 s orientací na jih až jihozápad, které navazují na obývací pokoje. Vzniknou na nich dřevěné terasy ze sibiřského modřínu, skýtající útulné zákoutí pro grilování či ranní kávu. K domu náležejí také dvě parkovací stání krytá a dvě nekrytá.

Důraz je kladen na kvalitní a komfortní řešení interiérů. Hlavní obytné pokoje v přízemí směřují k jihu. Na severní straně pamatoval developer na skladové prostory a technické místnosti. Ložnice se samostatnou koupelnou s vanou, sprchovým koutem a dvěma umyvadly se rozprostírá v patře a doplňuje ji krytá terasa s výhledem na zahradu. Dále se zde nacházejí ještě dvě ložnice, vhodné případně pro dětské pokoje nebo pracovnu, opět se samostatnou koupelnou.

Vytápění a chlazení zajistí tepelné čerpadlo země-voda s podlahovým systémem. To představuje pro budoucí majitele snížené provozní náklady i vyšší komfort bydlení. Samozřejmostí je příprava pro smart řízení domácnosti, elektronický zabezpečovací systém a také fotovoltaiku či dobíjení elektromobilů. Soukromí rezidentům poskytne ohrazení z dřevěných, vertikálně kladených plotovek v antracitové barvě.

V harmonii s přírodou

Návrh v duchu moderního příměstského bydlení pochází od architektů Jana Kasla a Pavla Krpece ze společnosti JK Architekti. O exteriérový a interiérový design vil se pak postarali v ateliéru Morix manželů Pizingerových. Ti vdechli domům neotřelou podobu a budoucí majitelé tak mají z čeho vybírat.

Nosným motivem se staly přírodní materiály jako kámen, kov, dřevo a pálené hliněné cihly, které jsou použity zejména na centrálně umístěných objektech. V kontrastu s tím nápaditě rezonuje u vybraných domů oplechované ostění nadpraží a kvalitních oken s izolačními trojskly. Do této koncepce zapadá rovněž profil střech připomínající tradiční falcované krytiny.

Luxent Brezovy haj fotografie interier 04
Březový háj | Zdroj: Luxent –⁠ Exclusive Properties

V projektu je samozřejmě pamatováno na zeleň, jak v soukromých zahradách, tak i v rámci zeleně přístupné všem obyvatelům. Noví rezidenti se mohou těšit na park se zakrslými borovicemi a vzrostlými břízami vytvářející příjemnou atmosféru pro relaxaci s dětmi nebo domácími mazlíčky.

„Aktuálně pozorujeme stále větší poptávku po koupi domů v dosahu přírody, což potvrzuje i nebývalý zájem o projekt Březový háj. Do popředí se totiž za uplynulý rok ovlivněný pandemií koronaviru dostává trend takzvaného ‚úniku z měst‘, kdy lidé shání kvalitní bydlení kombinující život v klidné krajině poblíž lesů, luk a vodních toků s výhodami těsné blízkosti velkých měst,“ vysvětluje realitní makléřka společnosti Luxent –⁠ Exclusive Properties Romana Čermáková. Dokončení první etapy se plánuje na jaro příštího roku, celý projekt by pak měl finišovat na přelomu let 2022 a 2023.

red