Křest časopisu ASB 1/2023
Galerie(9)

Časopis ASB oslavil 20 let křtem jubilejního čísla a s významnými hosty

Pokřtěno! Ve čtvrtek 16. března jsme v pražském Centru architektury a městského plánování za účasti vzácných hostů, spolupracovníků i obchodních partnerů slavnostně pokřtili jubilejní první číslo 20. ročníku časopisu ASB.

Po úvodním slovu generálního ředitele vydavatelství JAGA Group Petera Halásze představila šéfredaktorka Jolana Říhová současnou koncepci časopisu a nabídla rovněž ohlédnutí do historie. Jiří Karásek ze studia Marvil odprezentoval novou grafiku časopisu, s níž se už od loňska potkáváte.

Křest časopisu ASB 1/2023
Křest časopisu ASB 1/2023 - Peter Halász
Křest časopisu ASB 1/2023
Křest časopisu ASB 1/2023
Křest časopisu ASB 1/2023
Křest časopisu ASB 1/2023
Křest časopisu ASB 1/2023
Křest časopisu ASB 1/2023

Kmotry nového čísla se pak stali Jan Kasl, předseda České komory architektů, Tomáš Ctibor z platformy 4ct a oceňovaný designér Roman Vrtiška ze studia VRTIŠKA a ŽÁK.

„Vzestup kvality časopisu ASB za poslední dobu je skutečně nebetyčný,“ konstatoval ve svém blahopřání architekt Jan Kasl a vyzdvihl partnerství mezi periodikem a Českou komorou architektů, stejně jako mediální partnerství České ceny za architekturu.

Křest časopisu ASB 1/2023 - Jan Kasl
Křest časopisu ASB 1/2023 – Jan Kasl, předseda ČKA | Zdroj: Miro Pochyba

„Když se podívám na časopis ASB v posledních letech, zejména pak na posun po obsahové a vizuální stránce, tak musím říct `Zaplať pánbůh za takový časopis`,“ uvedl Tomáš Ctibor. „Koncentruje v sobě vše, co potřebuji vědět. Podívám se na zajímavé projekty, přečtu si rozhovor s někým inspirativním a současně si udržuji přehled o aktuálním dění,“ doplnil. Vyzdvihl i podíl časopisu ASB na zvyšování nároků na české architektonické scéně, důrazem na mezinárodní kontext a realizace.

Křest časopisu ASB 1/2023 - zleva šéfredaktorka Jolana Říhová, Tomáš Ctibor a Jan Kasl
Křest časopisu ASB 1/2023 – zleva šéfredaktorka Jolana Říhová, Tomáš Ctibor a Jan Kasl | Zdroj: Miro Pochyba

„Vývoj, kterým časopis prošel je velice dynamický, v tom pozitivním slova smyslu. Přeju časopisu ASB, aby i dalších 20 let života prožil stejně kvalitně,“ doplnil loňský Grand designér Roman Vrtiška, a obzvláště ocenil novou grafickou podobu od studia Marvil.

Křest časopisu ASB 1/2023 - zleva šéfredaktorka Jolana Říhová a Roman Vrtiška
Křest časopisu ASB 1/2023 – zleva šéfredaktorka Jolana Říhová a designér Roman Vrtiška | Zdroj: Miro Pochyba

Po slavnostním křtu následovaly i krátké přednášky, v nichž byla představena vybraná témata nového čísla. Přednášejícími byli již zmíněný Jan Kasl z ateliéru JK architekti (o dokončení Městského okruhu a Libeňské spojky v Praze a jejich začlenění do struktury města), Pavel Horák z Domesi o klimatické změně, obnovitelných materiálech a dřevostavbách a Martin Stára ze studia Perspektiv o vývoji kanceláří.

Křest časopisu ASB 1/2023 - Pavel Horák
Křest časopisu ASB 1/2023 – Pavel Horák, prodesi/domesi | Zdroj: Miro Pochyba
Křest časopisu ASB 1/2023 - Martin Stára
Křest časopisu ASB 1/2023 – Martin Stára, Perspektiv | Zdroj: Miro Pochyba
Křest časopisu ASB 1/2023 - Jiří Karásek
Křest časopisu ASB 1/2023 – Jiří Karásek, Marvil | Zdroj: Miro Pochyba

Všem zúčastněným velice děkujeme za účast a především za podporu.