ASB 04/2023

Hlavní téma nového čísla časopisu ASB: Vztah města a řeky

Města začínají znovu objevovat a doceňovat řeky, které jimi protékají. Dobře si totiž uvědomují, že pokud nedokáží svým obyvatelům zajistit příjemné prostředí pro život, jejich budoucnost nebude vůbec růžová. Letošní čtvrté číslo časopisu ASB se věnuje právě vztahu měst k řekám a pod vedením nového šéfredaktora přináší i nové rubriky a formáty.

Téma nového čísla časopisu ASB se tak trochu nabízelo. V poslední době totiž můžeme kolem sebe narážet na stále více projektů týkajících se revitalizace nábřeží a náplavek, nových mostů a parků při řekách. Všechna taková místa mají přitom jedno společné – těší se zpravidla velké popularitě ze strany obyvatel, kteří je pak hlavně v parných letních měsících berou útokem.

Některé z těchto realizací nebo plánovaných projektů vám v novém čísle představíme – jedná se například o oceňovanou Štvanickou lávku, o přeměnu nábřeží ve slovinské Lublani nebo nastíníme dlouholetou snahu Berlíňanů o vytvoření plovárny přímo na řece v centru německé metropole.

Vedle toho se věnujeme v obsáhlé reportáži i kulturnímu domu v Březnici od Karla Pragera, Smetanově lávce v Litomyšli nebo provoznímu středisku Povodí Vltavy.

Tradiční součástí jsou i rozhovory s významnými osobnostmi. Tentokrát jsme vyzpovídali architekta Martina Krupauera. Nechybí ani pohled do světa designu, tentokrát v podobě profilu vycházející hvězdy Johany Hnízdilové, množství novinek z architektury, stavebnictví a byznysu.

Čtvrté číslo je pak poprvé v režii nového šéfredaktora Matěje Beránka. Navazuje na odkaz předchozí šéfredktorky Jolany Říhové a navíc nově do koncepce zařadil pravidelnou Zelenou rubriku zaměřující se na největší téma dneška – udržitelnost –, autorské komentáře, velké reportáže a další formáty.

Časopis ASB 4/2023 vychází 19. září. Objednat si jej můžete jednoduše zdenebo e-mailem na: distrib@jagamedia.cz. Doporučujeme výhodné předplatné časopisu ASB na celý rok s bonusem a dodáním domů či do kanceláře.
Časopis také v prodeji v Praze v knihkupectví CAMP – Centrum architektury a městského plánování a v knihkupectví Page Five na Letné.